Skocz do zawartości

Nowy akumulator - zalewac kwasem?


Rekomendowane odpowiedzi

a w jaki sposob zmiezyc gestosc?
Wiem ze sa przyrzady do pomiaru gestosci ale o ile dobrze sie orietuje, to dam glowe i obie rece ze tekiego nie masz :P Kidding :banghead:

Chyba da sie to jakos jeszcze sprawdzic co?

 

PS.Sorka za spam... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja ostatnio robiłem regeneracje mojego akumulatora bo był już na skraju wyczerpania i tez zmieniałem kwas. Tyle ze swój zalałem kwasem z shella (ponoć jest najlepszy) naładowałem aku i śmiga jak nowe!!! a no i przy okazji wyczyściłem blaszki szczotką drucianą. pozdr.

 

 

Nie kumam... zlałeś stary kwas i zalałeś używane aku nowym kwasem? Przecież od razu się całość zasiarczy i aku do wywalenia... Elektrolit nalewa się tylko raz w życiu akumulatora - gdy jest w suchym stanie. Potem dolewa się tylko i wyłącznie wodę destylowaną.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie kumam całego tego tematu... to jest jakaś bzdura... akumulator sie wymienia na nowy a nie jakieś zalewanie kwasem. zobacz sobie na date posta. pozdr.

 

data posta jest calkowicie przypadkowa :P

Pozatym istnieje costakiego jak akumulatory sucholadowalne! i zalewa sie je elektrolitem/kwasem do akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrolit nalewa się tylko raz w życiu akumulatora - gdy jest w suchym stanie. Potem dolewa się tylko i wyłącznie wodę destylowaną.

To po pierwsze racja!

ja tez nie kumam całego tego tematu... to jest jakaś bzdura... akumulator sie wymienia na nowy a nie jakieś zalewanie kwasem. zobacz sobie na date posta. pozdr.

A po drugie w temacie Konik pisał o nowym aku.

Gęstość mierzy się areometrem, taka "lewatywa" z pływakiem w szklanej rurce i mam takie cóś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witaj.

Akumulatory aby można je było przechowywać i miały małe samorozładowanie sa suche. W procesie produkcyjnym sa zalewane, ładowane po czym elektrolit jest odsysany. Z akumulatora również occiaga sie powietrze. Zalewamy go elektrolitem o gęstości 1,28 odczekamy ok 1 godziny aby sie odgazował i zamykamy. Akumulator jest gotowy do użycia. Zajżyj na strone www.micronix.pl mają tam to wszystko całkiem nieżle opisane i mają w rewelacyjnych cenach oryginalną YUASE oraz całkiem porzadnego MOTOSTARTA produkowanego również przez jedną z fabryk YUASY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...