Skocz do zawartości

kask z anty-fogiem czy bez?


Rekomendowane odpowiedzi

Bierz z anty fogiem . Sam zresztą ostatnio zainwestowałem w taką szybę .Rewelacja . :)

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :P jak ci się trafi wolna jazda w deszczu to docenisz anti-fog :) pozdro

 

Nie tylko w deszczu :D w chłodne noce również :smile:

Edytowane przez Kodi

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też jeżdżę (na razie) Simsonem.

Kilka miesięcy temu kupiłem nowy kask i od razu zainwestowałem w anti-fog :wink: Szczerze polecam, bo wygota użytkowania jest o wiele większa. W najgorszych warunkach pogodowych nie ma sytuacji, że trzeba otworzyć szybkę bo zaparowała i nic nie widać.

Więc nawet się już nie zastanawiaj i kupuj anti-fog :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anti-fog jest dobry, sam mam i szczerze polecam. Jednak jeszcze lepszym patentem jest stosowany na początku tylko przez Schuberhta tzw. doppelscheibe, czyli podwójna szybka z próżnią w środku. Dawno nie interesowałem sie sprawą kasków, a jak byłem w zeszlym tygodniu na motobajzlu ku mojemu zdziwieniu już wiele firm włoskich i japońskich pomyślało by standartowo wyposażyć swe produkty w ten patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując kask po kilkuletniej przerwie bez moto, myślalem że obecna technika już sobie poradzila z parowaniem szyby i w standardzie nie paruje, ale sie pomyliłem mimo zapewnień bardzo miłej sprzedawczyni w żeczywistości okazało się że szybka w moim Nolanie paruje i to bardzo. Każde skrzyżowanie wolniejsza jazda nie dał się z tym jeździc więc kupiłem dodatkowa szybkę i jak ręką odjoł. Polecam to rozwiązanie tym barzdiej że Ty na simsonie to będziesz musiał jeździć z ciagle otwartą szybką (zbyt małe tempo jazdy). Tak więc polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedzcie jeszcze gdzie w wawie kupiliscie takie dodatkowe szybki (nalepki) i za ile ? :icon_razz:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anty fog do okularkow plywackich kosztuje 40-70PLN w zaleznosci od producneta i pojemnosci. Ale obawiam sie ze lepiej zainwetsowac w dodatkowo szybke bo plyn jest spoko przy okularkach plywackich - przy wielkosci wizjera w kasu moze starczyc na 2 razy. Skutecznosc taiego plynu tez jest rozna i zalezna od producneta. Kiedys doszedlem do wniosku z lepiej kupic nowe okularki jak paruja niz jak uzywac anty foga. Poza tym jezeli takim plynem naniesiesz wartswe na wew strone kasu to nie mozna jej wtedy przecierac bo zetrzesz tez antyfoga. W wodzie to nie ma wielkiego znaczenia czy masz jakies slady na okularkach i w wodzie to i tak ianczej wszystko widac i wszystko faluje itd. Wizjer z kasu raczej powinien byc zawsze czysty i nie miec odciskow palcow czy cos. Opcje z plynem zdecydowanie odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...