Skocz do zawartości

problemy z odpaleniem


arek23s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem nowym uzytkownikiem tego serwisu.

wiec przechodzac do sedna sprawy mam powazne problemy z odpaleniem mojej hondy po zimowym snie.

probuje ja odpalic juz od niedzieli i nawet nie kichnie. dodam ze moto na zime stalo w nie ogrzewanym garazu bo niestety nie posiadam takiego lecz pod koniec zeszlego sezonu problemow z odpalaniem nie bylo.

moj motocykl to Honda cx 500 c z 80 roku - te motocykle maja to do siebie ze nie lubia zbyt dlugich postoi.

czy macie jakies pomysly ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesienią kończąc sezon nie opróżniłeś gaźników z paliwa to najprawdopodobniej osady przytkały dysze.

Przed kręceniem rozrusznikiem warto ustami "otworzyć" kranik podciśnieniowy żeby gaźniki się zalały.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod koniec zeszlego sezonu do garazu dojechalem na samym filtrze paliwa, w baku bylo pusto na 100% - jak tankowalem to zdjalem bak i na cpn.

sprobowalem dzisiaj jeszcze raz wieczorem i zaczela mi lapac - moze jutro sie uda.

w kazdym badz razie na rozpoczecie sezonu w wawie musi pojechac

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Przed kręceniem rozrusznikiem warto ustami "otworzyć" kranik podciśnieniowy żeby gaźniki się zalały.

A funkcja PRI to pies?.. Gdzie higiena?

 

Całkowicie zgadzam się z opinią o osadach w gaźnikach, dokładam jeszcze jedo słowo: woda.

Warto spuścić paliwo z gaźników, następnie otworzyć wolny przepływ paliwa przez kranik (PRI) i przepłukać komory pływakowe. Niech woda która mogła zalegać na dnie komór spłynie na ziemię. Mało ekologicznie lecz skutecznie. Następnie zakręcamy śrubki spustowe i próbujemy odpalić maszynę.

Podawanie paliwa do cylindra jest mało humanitarne lecz skuteczne. Kilka razy tak robiłem i pomagało, choć serce mnie bolało...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A funkcja PRI to pies?.. Gdzie higiena?

Niestety u mnie pozycji PRI nie ma więc mniemam że w CXsie też może nie być.

Poza tym co to za mechanik który chociaż raz w życiu nie powąchał benzyny... :)

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalila

jak sie okazalo swicki po kilku dniach bezkutecznego krecenia padly- zalozylem stare i od razu zapalila. wyzucilem tez filtr paliwa bo jakos nie dopuszczal paliwa do gaznika - trzeba bedzie kupic nowy chociaz ten nie wyglada tragicznie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...