Skocz do zawartości

Jedna z życiowych decyzji.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od wielu lat interesuje sie tematyką enduro/cross i przez wiele lat też zbierałem na motocykl tego typu , aż przyszedł wkońcu ten czas. Jestem w totalnej kropce , czytałem fora , ale każdy pisze coś innego , czasem opinie są niemalże skrajne.. Chciałbym , żebyśmy w jednym topiku doszli do ładu i przyjeli jakiś punkt dyskusyjny.

 

Będzie to mój pierwszy motocykl , wiadomo , nie chce stracić tych pieniędzy a uzbierało sie 7 tys. zł. Spróbuje opisać , co mnie mniej więcej interesuje i liczyłbym na wszelkie rady , pomoc.

 

Interesuje mnie wygląd typowo crossowy , firma nie jest zbyt ważna byle miałbym dostęp do części i nie miał częstych problemów z maszyną(jasna sprawa). Chciałbym też , żeby

koszt sezonowego remontu nie był jakiś gigantyczny , tak jak w przypadku 125 w 2t cr czy yz. Najlepiej , żeby nie przekraczało 1.500 zł oczywiście ta kwota nie jest stała , mogą być wachania co do kosztów . Na homologacji również zbytnio mi nie zależy , nie zamierzam go rejestrować. Rocznik jaki mnie interesuje to coś w granicach 98-00. I to co chciałby każdy , żeby przyzwoicie palił.. Krótko , mam nadzieje , że treściwie.. Skupiałem sie na Husqvarnie WR 125 , Yamasze YZ250F.. lecz pewnie błędnie.

 

Prosze o szybką odpowiedź i pomoc , z pozdrowieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

utrzymanie Husqvarnie WR 125 wynosi prawie tyle co CR czy YZ

 

WR jest sporo tansza tak samo jak EXC jest tańszy w utrzymaniu niż SX. Widze co sie dzieje na servisie i mam znajomych z tymi motocyklami. Fakt ze tez to jest kosztowne ale remot raz dwa razy w sezonie a że kolega zaczyna to mysle ze jak przygotuje do sezonu - nowy tłok, korba i łozyksa to przy amatorskiej jezdzie powinno starczyć.

Druga sprawa to taka, że trzeba o taki motocykl bardzo dbac zeby uniknąc awarji a co za tym idzie kolejnych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałek naprawde chętnie poddam sie Twoim radom. Jakie konkretne modele mógłbyś polecić studiując mój opis . Myślisz , że WR 125 będzie sie nadawać , rocznik myśle 98-00 , w gre wchodzi również Husquvarna od Adama87 , opinii na jej temat też chętnie wysłucham..

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamasze YZ250F

Według mnie jeśli masz 15 lat i to będzie twój pierwszy sprzęt do full 250 będzie zdecydowanie za mocny, najpierw kup sobie jakąś lajtową 125, ewentualnie KDX, ale tak na początek i żeby się nie zniechęcić polecam coś w stylu KMX, CRM (żeby ciągle nie gadać o dt), koszty utrzymania i zakupu znacznie niższe więc zostanie Ci na jakieś ciuchy, a jak nabieżesz troche wprawy to znajdziesz coś mocniejszego, ale na pierwszy sezon powinno wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R 99-00 jest dobrym motocyklem. EXC najlepiej od 01 bo wcześniej miały jeszcze jedno pierscieniowy tłok.

Ta od Adama jest zabdna i sumienie servisowna bo Adam zna sie bardzo dobrze na tym i dbał o motocykl.

YZF 250 moim zdaniem za mocna i za mało kasy masz na to.

Jeżeli chcesz miec jeszcze tańsze koszty to KDX lub KLX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zabrzmieć nieskromnie , ale nie wyglądam i nie zaliczam sie raczej do typowych piętnastolatków, pozatym chodzi też o to , żebym nie wyglądał na motocyklu jak na motorynce. Mam 182 cm i 75kg , wydaje mi sie , że jestem dość silny i mógłbym przeżyć i przyzwyczaić sie do YZF tylko jest jeszcze sprawa utrzymania tego modelu.. Więc czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M154389 ja bym Ci radził taki motorek. KTM EGS 125 :-) z tym ze kupisz taniej bo ten to jest troszke za drogi ale chodziło mi tylko o zdjecie modelu. To jest naprawde swietny motor. Sam do nie dawna jezdziłem na 125 GS z 93r (do sprzedania) i byłem bardzo zadowolony. Myślę jednak ze wyczynowe enduro nie bardzo rózni sie w utrzymaniu niż CR itp. Ale ja bym się juz na Twoim miejscu nie ładował w kdx mtx dt itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gre wchodzi również Husquvarna od Adama87

Zapraszam na gg lub PW jak chcesz sie dowiedzieć szczegółów :P

Bo na allegro można spotkać nawet za 8-10 tys.

Ostatnio widziałem WR 125 identyczną jak moja za 9800zł :P ale to chyba tylko marzenie sprzedawcy. Takie huski chodzą w przedziale powiedzmy 6800zł-8000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...