Skocz do zawartości

No i sie doczekalismy ..70zl zamiast 500zl !!!!!!!!!!! :-)


Rekomendowane odpowiedzi

a ile czekaliscie na vat 24

ja dostałem na drugi dzień

 

UPDATE:

qrvvv jego zayeeeebana mać! :wink: :wink: :bigrazz:

Właśnie wróciłem z Wydziału komunikacji i... zostałem odprawiony z kwitkiem :crossy:

Chciałem dostać tymczasowe blachy, jako powód podałem oczywiście "transport z miejsca zakupu do miejsca zamieszkania". Pan powiedział mi że nie może mi wydać takich tablic ponieważ mam zrobiony przegląd i VAT25 w miejscu zamieszkania, czyli motocykl jest na miejscu i takich tablic nie dostane :crossy: No to ja mu mówię prosto z mostu, że wiadomo o co chodzi.. chodzi o przeczekanie do "po świętach" itd. a on na to, że oczywiście że wie o co chodzi, że było już paru kolesi przede mną i tak samo zostali odprawieni z kwitkiem :icon_razz: nosz kurrr... jego mać. Mówię dla typa, że kupa ludzi tak zrobiła i robi, i niekt jakoś z tego problemów nie stwarza, ale nie - "oni się takich rzeczy wystrzegają i nie mogą wydać takich tablic ot tak".

Jeszcze mi dodał, że i tak takie tablice dostałbyma na 7 dni!!

Paranoja - co Urząd to obyczaj :wink:

wqrv totalny, je**ne 2 tygodnie :cool:

Edytowane przez Kesey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na poczštku kobieta to samo wciskała, że skoro mam już wszystkie papiery to nie mogę dostać tymczasowej rejestracji. Ale ja się twardo postawiłem, że motocykl jest daleko ode mnie, że nie chcę wydawać pieniędzy na transport na lawecie i dlatego potrzebuję tablice tymczasowe. Byłem grzeczny ale stanowczy. I pomogło.

 

Może powinienie zabrać do pana jakš miłš koleżankę, która urzekła by go swoim urokiem bo tutaj to jest ważna dobra wola - przepisy tego nie zabraniajš.

 

Jest jeszcze opcja, żeby nie pokazywać badania technicznego i poprosić o tablice rejestracyjne z uwagi na koniecznoć wykonania takiego badania. A potem pojedziesz i zrobisz takie badanie ponownie. Tylko nie wiem ile to kosztuje więc nie wiem czy to się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego jak mi palant da blachy na 7 dni

w dupie ich mam - banda jełopów

Oj widzę, że emocję dają czadu :-).

 

Ale tu znów ważna jest dobra wola pana w okienku (vide: współpraca atrakcyjnej koleżanki, która koniecznie chciałaby się z Tobą przejechać na motorze a pan w okienku wam to utrudnia :-). Z tego co się orientuję 30 dni to jest maksymalny okres, na jaki można zarejestrować czasowo więc 7 dni to robienie na złość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi tak samo baba powiedziała ze nie ma rejestracji tymczasowej. Stad mam pytanie do osob znajacych sie na PRZEPISACH czy to ze wydaja probne blachy urzedy maja z gory narzucone czy zalezy od kazdego indywidualnie. Jesli jest to napisane gdzies w przepisach ze maja taki obowiazek to wydrukuje sobie ta ustawe i pojde z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi tak samo baba powiedziała ze nie ma rejestracji tymczasowej. Stad mam pytanie do osob znajacych sie na PRZEPISACH czy to ze wydaja probne blachy urzedy maja z gory narzucone czy zalezy od kazdego indywidualnie. Jesli jest to napisane gdzies w przepisach ze maja taki obowiazek to wydrukuje sobie ta ustawe i pojde z tym.

Nie znam się na przepisach, ale dla mnie całkiem logiczne jest, że jeśli istnieje przepis pozwalający na wydawania tymczasowych blach itd to masz prawo z niego skorzystać. W końcu Ty płacisz i Ty wymagasz.

 

eeeeeee ja tam czekam do 17

A 17 to nie jest przypadkiem Lany Poniedziałek? Urzędy wtedy pracują?

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli mam przetlumaczone dokumenty niemieckie (brief...wymeldowanie) z dnia 7 marca, to czy z tymi dokumentami + VAT 24, 25 (?) moge isc do urzedu po probne tablice w celu dojechania na przeglad? Chodzi o to ze skoro na umowie mam napisane ze kupielem moto 7 marca to sa one wazne tylko do 7 kwietnia, a jak pojde po tablice probne po tym czasie to cos mi grozi?...jesli tak to spisze na nowo umowe z nowa data i pojde przetlumaczyc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli mam przetlumaczone dokumenty niemieckie (brief...wymeldowanie) z dnia 7 marca, to czy z tymi dokumentami + VAT 24, 25 (?) moge isc do urzedu po probne tablice w celu dojechania na przeglad? Chodzi o to ze skoro na umowie mam napisane ze kupielem moto 7 marca to sa one wazne tylko do 7 kwietnia, a jak pojde po tablice probne po tym czasie to cos mi grozi?...jesli tak to spisze na nowo umowe z nowa data i pojde przetlumaczyc :smile:

Ja miałem umowę i przegląd z września 2005 , VAT-25 z lutego 2006, a rejestrowałem 31 marca 2006. I przeszło. Idź śmiało i walcz - i tak zależy to od dobrej woli osoby w okienku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem...bo slyszalem ze ktos byl juz z rejestracja a juz bylo jakis czas po tym miesiacu niby na zarejestrowanie i ze dowalili mu jakąs kare....ale to tylko ze sluchu, nie wiem jak jest naprawde

Edytowane przez the-one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wiem...bo slyszalem ze ktos byl juz z rejestracja a juz bylo jakis czas po tym miesiacu niby na zarejestrowanie i ze dowalili mu jakąs kare....ale to tylko ze sluchu, nie wiem jak jest naprawde

 

Jessssu :smile: Jak ja nie lubię czegoś takiego, że ktoś coś tam usłyszał i teraz sieje panikę wśród ludzi. Przecież to co napisałeś to totalna bzdura :banghead: Zamiast słuchać jakichś plotek to może lepiej samemu złapać za telefon i zadzwonić do wydziału komunikacji i się dowiedzieć od razu z pierwszej ręki. Telefony nie gryzą :D

 

A co do tego, że w naszym pięknym kraju co urząd to inne obyczaje to się nie dziwcie - Ministerstwo na każdą prośbę odgórnej interpretacji przepisów przysyła odpowiedź w stylu:

"Ostateczną decyzję w sprawie interpretacji przepisów podejmuje starosta i to od niego zależy przebieg sprawy w urzędzie."

Mniej więcej coś takiego. Odwracanie kota ogonem...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...