Skocz do zawartości

Ile w koncu trzeba tego oleju?


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Castrolem 2T to w jakim stosunku z paliwem nalezalo by go mieszac aby zapewnic maksimum trwalosci. Czy stosowanie lepszego oleju zwiekszylo by trawlosc silnika. Pytanie sczegolnoie do osob siedzacych w temacie.

 

 

Olej należy zawsze mięszać w stosunku podawanym przez producenta.

Lepszy olej zwiekszy trwałość silnika ale moim zdaniem nie dużo. Trzeba znaleść kompromis pomiedzy ceną oleju a jakościa. Ja znalazłem jest to orlen semisyntetic za 10zl do mz jawa i podobnych jest moim zdaniem najlepszy.

 

Na miksolu przejechałem przynajmiej 40 000km na machinach typu: mz 150/250, simson, ogar.

 

Teraz już nie kupuje miksolu bo wole 2zeta dołożyć i kupić półsyntetyka, ale oleju za 30-50 zeta nie kupie bo i tak kiedyś ten silnik trzeba zrobić.

Wiadomo że do wysilonych maszyn potrzebny jest bardzo dobry olej ale nie do trabanta czy mz.

 

Co do spadku mocy po każdym zdjęciu głowicy to pierwszy raz to słysze i moim zdaniem to głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A kto powiedział o tym, że nowy silnik to jest nowy tlok i szlif? Paranoje jakieś! Wiadomo przecież, że łożysko w stopie korbowodu, główce korbowodu, ułożyskowanie wału... nie miej ludzi za jakichś myślących prostacko.

 

Kazde zdjecie głowicy obniża trwałosć silnika - możesz to rozwinać, bo My jesteśmy chyba coś do tyłu z wiedzą.

 

Możesz powiedzieć iloma motocyklami w życiu jeździłeś?

 

Wiem, że to paranoje, tylko że to przecież nie było do Ciebie, przeczytaj sobie wcześniejsze posty.... Podobno silnik eksploatowany na miksolu odnawia sie po 5000km... :icon_rolleyes:

 

Tak, każde zdjęcie obniża trwałość silnika i nie chodzi wcale tylko o motocyklowe silniki dwusuwowe. A to że sie o czymś nie słyszało to jeszcze nie znaczy, że to bzdura... (Lukass, to też nie do Ciebie;) )

 

Ten jest moim drugim na którym jeżdże, jak widać stosowanie pólsyntetyku popłaca bo nie mam z nim problemów i narazie nie zamierzam zmieniać. Jeżdze nim od 4 lat. Tylko nie wiem co to ma wspólnego z tematem? Jak bym napisał że jeździłem na 100 motocyklach to byłbym dla Ciebie baardziej wiarygodny? :icon_rolleyes:

 

Mz ma w miare wysilony silnik i naprawde nie rozumiem dlaczego uparliście sie na miksol... Weźcie butelke miksolu i oleju. Na oko widać różnice w lepkości - skutek rozcieńczenia miksolu. Powąchajcie jak wali naftą... poszukajcie książki obsługi do wartburga i poczytajcie co tam jest napisane. Mi naprawde nie zależy zebyście nagle zaczeli kupować olej za 30pln, nie jestem przedstawicielem chandlowym :banghead: Pozatym jak zauważył kolega mzpower są oleje tańsze a też dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zeby było jasne ja tylko zacytowałem to co wyczytałem na necie. Moje podejście jest bardzo proste: ja zawsze używałem miksolu i używać go bede nadal. Jakoś mało interesuje mnie to czy on jest zły niedobry czy co innego. Dla mnie najważniejsze jest to że moto działa mi jak powinno i wszystko jest ok. Gdybym miał problemy z silnikiem to może bym sie zastanawiał nad olejami itp póki co na to sie nie zanosi więc jest spoko a miksol rządzi u mnie :banghead: Sprawa wygląda zupełnie inaczej jeżeli chodzi o wynalazki typu honda nsr czy inne tam na pewno warto inwestować w oleje :icon_rolleyes: Moja etka póki co nie domaga się takich egzotycznych trunków :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w sumie 4 dwusuwowe motocykle (2xCZ350, Jawę 350 oraz ETZ 250). Łącznie zrobiłem na nich ok. 100 000 km-ów. Używałem mixolu (lepszych olejów wtedy nie było :icon_rolleyes: ). Do czeskich lałem 1:40 do MZ-ty 1:50. Nie oszczędzałem silników. Nigdy nie miałem problemów wynikających z jakości oleju: zatarcia, nagar, zatkanie tłumika. Te dwa ostatnie problemy załatwia się zresztą właśnie jazdą na wysokich obrotach :icon_rolleyes:

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...