Skocz do zawartości

czy 3 dni wystarczą żeby polatac po alpach w Austrii?


S16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

JAK w temacie ,planuje wyskoczyc na słynne patelnie do Austri lub Włoch ,niestety jestem bardzo mocno ograniczony z czasem i na maxa uda mi sie urwać na 3 dni.Mieszkam na śląsku więc do wiednia mam ok 450 km. Doradzcie mi czy jest sens jechac na 3 dni ,czy moze ktoś zna jakieś fajne przełęcze lub pętle po Austri. Bo słowacje robiliśmy z kumplami juz wiele razy i ciągnie nas troche dalej. Nie ma to jak sprawdzona trasa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zostaje 1 dzień latania na miejscu. Z Wiednia masz jakieś 350-400km do najbliższych przełęczy, a już na przełęczach to kilometry powoli uciekają...

Jeśli 1 dzień dobrej jazdy Cię urządza, to warto. Sprawdź sobie tylko dokładnie pogodę. Często jest tak, że po jednej stronie pasma gór jest słoneczko i ciepło, a po drugiej 10 stopni zimniej i upierdliwe opady. Mnie tam po mokrym się kiepsko pokonywało te traski (tj. po suchym dużo fajniej).

Po Alpach latałem w ten sposób, że robiliśmy sobie bazy wypadowe na 2-3 dni w jednym miejscu i z tej bazy wyjeżdżaliśmy na całodniowe traski. Jak daną okolicę zjeździliśmy dość dokładnie, to zmienialiśmy bazę. I tak przez 2 tygodnie. Tak więc propozycji na takie 1-dniowe wypady trochę mam, podobnie jak namiary na dobre i tanie kwatery, itd. Jeśli więc się zdecydujesz, to daj cynk, zapodam tu trochę map z zaznaczonymi trasami.

Kiedy chcesz jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zostaje 1 dzień latania na miejscu.

Dokładnie tak. Ale ja w ub. roku miałem 4 dni i uważam, że było warto i chętnie to powtórzę.

Jeśli wyjedziecie odpowiednio wcześnie to jesteście w stanie na samej dojazdówce na południe Austrii nieźle się pobawić. Wystarczy z Wiednia ruszyć na zachód autostradą A1. W okolicach St. Polten odbić na południe w kierunku na Mariazell i już jest pięknie. Najlepiej zbliżyć się do Klagenfurtu lub Villach na tyle na ile to możliwe. Dzień następny to np. Grossglockner Hochalpenstrase - polecam!!!

Dobrze tylko aby pogoda się udała :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jedne z najblizszych Wiednia to np. droga do Semmeringu - ok. 70 km w strone Grazu, potem z autobahny na semmering (fajny rejonik narciarski) i po chwili troche winkielków jest (o ile nie skończyli tunelu :) )

Ale zgadzam się,ze prawdziwe Alpy to jednak dalej. Z drugiej strony nie ma problemu z dojazdem - autostradami polecisz w sekundy.

 

 

PS

Cześć Andy,

stelaże są w dechę!!

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze 3 dni to troche mało ale troche mnie pocieszyliście, bo faktycznie można koło południa byc juz w miejscu docelowym załatwic kwaterke i jeszcze zostaje troche czasu na jazde ,całą sobote śmigac a niedziela powrót lajtowo bocznymi drogami! chcemy jechac w maju ale to jeszcze nic pewnego( wszyscy zonaci i dzieciaci róznie to bywa) chętnie skorzystam jak macie namiary na jakies fajne kwaterki :) dzięki za info!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe mapki:

www.cosmosquig.republika.pl/trasy1.jpg

www.cosmosquig.republika.pl/trasy2.jpg

Wiem, że słaba jakość, ale jak weźmiesz normalną mapę tamtej okolicy, to po nazwach miejscowości elegancko się zorientujesz. Warto zatrzymać się np. w Hermagor, co by być blisko tych wszystkich tras.

Świetne trasy są też w promieniu ok 100km od Bad Gestein. Więc to też może być niezła baza na te kilka dni.

Włochy są bardzo atrakcyjne pod względem krajobrazów, ale drogi moim zdaniem są znacznie gorsze niż w Austrii - w górach zwykle są wąskie, a zakręty bardzo ostre i ciasne. Generalnie we Włoszech raczej prędkości wychodziły mi dużo niższe (tj. na tych najciekawszych, bocznych drogach). Na szybszą jazdę zdecydowanie Austria i Szwajcaria (choć to daleko akurat). Z przełęczy jednak chyba najfajniejsze są te pomiędzy Włochami i Austrią, no i same Włochy, ale raczej dalej na południe (niestety też daleko).

 

Co do kwater, to mam całe pudło z różnymi katalogami, folderami i ulotkami (w Austrii w Alpach byłem już ze 20 razy, jeśli wliczać wypady na narty), ale w maju nie będziesz miał żadnego problemu ze znalezieniem spania. W prywatnej kwaterze pokój 2-os z łazienką i śniadaniem to cena 15-20 EUR od osoby. Pensjonaty i Gasthofy raczej są droższe. Prywatnych kwater warto szukać w mniejszych miejscowościach - będąc w docelowej okolicy zjechać z głównej drogi i przejechać się w stronę wiosek. Jest taniej, widoki z okna ładniejsze. Upewnij się tylko, czy jest knajpa w okolicy, bo browar tam dobry mają i szkoda by było jechać na moto na kolację ;)

W większych miejscowościach nie ma co samemu szukać, tylko od razu po znakach jechać do tourist info. Tam podajesz kryteria (cena, ilość miejsc, takie bajery jak sauna czy wanna) i panna sama poszuka i zadzwoni do odpowiednich miejsc, potem wydrukuje mapkę i objaśni jak dojechać. Trwa to zwykle kilka minut i jest zwykle bardzo skuteczne. Te informacje turystyczne obejmują też okoliczne wioski, więc jeśli będzie się Wam spieszyć, to walcie od razu w takie właśnie miejsce.

 

[ Dopisane: 13-03-2006, 23:18 ]

No i jeszcze:

http://www.forum.motocyklistow.pl/viewtopi...er=asc&start=25

 

Mój wypadzik zeszłoroczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Andy' date='

stelaże są w dechę!![/quote']

 

No to cieszę się ogromnie. Niech Ci służy długi czas. Pozdrawiam

 

[ Dopisane: 14-03-2006, 09:08 ]

wszyscy zonaci i dzieciaci róznie to bywa

Wiem jak to jest, dlatego jeśli w tym roku uda się powtórzyć wypad to zamknie się również w 3-4 dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...