Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

A z cenami bywa różnie

Ja w styczniu sprzedałem 150 w naprawde idealnym stanie za 1300 i to była jak dla mnie za niska cena no ale za wyższą nikt nie chciał kupić.

Najgorzej jak ludzie dzwonią i nie widząc motoru już chcą negocjować.

150 jest jak kusych psów, nie można sie napalić na pierwszy lepszy, tylko szukać aż sie znajdzie w dobrym stanie i za godne pieniądze

Ceny chyba od 1000 (stan taki sobie) do 1500 (stan bdb) no ale zdaża się że pewne osoby wołają nawet ok 2000 a za taka cenę możesz juz dostać 251 w stanie bdb, ja taka w sy=tyczniu kupiłem własnie za 2000

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

silnik już dotarłem przejechałem nim już prawie 1000 km. Próbowałem prędkość max na poszczególnych biegach. Na 1 wyciągnie nie więcej jak jakieś 33km/h natomiast na 5 niespełna 120km/h. Co może być powodem tego?? Zębatke przednią mam 19 zapłon jest dobrze nastawiony gaźnik też dobry(przepustnica itd.) bo obroty ma (chyba że mechanik się pomylił i wkręcił dysze od 150??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam male do Ciebie pytanko, a mianowicie jak docierales motocykl....bo w momencie docierania silnika na zbyt niskich obrotach tworzy sie "próg" w gornej czesci komory spalania. Wynika to z tego iz korbowod z tlokiem ma inna bezxwladnosc przy niskich obrotach a inna przy wysokich. (stąd ten próg). Polecam abys czytnal sobie ksiazke pt:"Jeżdżę Motocyklem MZ" tam jest sporo ciekawych opisow i jest o ile dobrze pamietam szczegolowo opisany proces docierania silnika MZ.

 

P.S. Silnik w MZ dociera sie okolo 1200-1500km - Tak jest napisane gdzieśtam ;) ;)

 

Pozdraviam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci odpowiadam. Co do docierania to mechanik mi mówił że etzeta jest już dotarta po 500 km. Ale ja w to już nie wierze. W książkach natomiast piszą że okres docierania trwa od 1500 - 2000 km. Ja nią natomiast przejechałem jakieś dobre 500 km. I przy próbie wypróbowania v max zatarła mi się. Jednak szybka reakcja ( naduszenie sprzęgła nie spowodowała wypadku) po zatrzymaniu się odtarła:) Później jeszcze raz próbowałem i to samo mi się stało. Napewno jej źle nie docierałem ponieważ cylinder nie ma kołnierza ani żadnego progu(teraz niedawno ściągałem głowice aby usunąć rysy powstałe na cylindrze po zatarciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin23

Mz 150

 

pozdrom dla wszystkich

 

Właśnie urwało mi dziś łańcuch i przy okazji połamało całą osłone zębatki

Planuje wymiane całego napendu bo i tak przekakiwał ile mnie może kosztować 2 żębatki łańcuch i osłona na tylnia zębatke :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo's docierania silnika to z tego co piszesz yto moze i dotarles prawidlowo ale czy napewno masz dobrze ustawiony zaplon i gaznik? Zaplon na oko moze byc "niby dobry" ale przez to ze nie jest idealni w tym miejscu co trzeba mozesz mic ciut gorsze osiagi. Apropos gaznika zwroc uwage na to jak masz ustawiony sklad mieszanki paliwowo powietrznej i na to jak masz iglice ustawiona.

 

Pozdtro Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłon jest napewno dobrze ustawiony (mam przyrząd do ustawiania zapłonu) a dowodem na to jest to że kolanko mi się nie robi fioletowe ( jak zapłon jest źle ustawiony to kolanko zmienia barwe) natomiast co do gaźnika nie jestem pewien. Mam zbyt ciemną świece. Gaźnik mam od etz 251 a iglice reguluje się bez zdejmowania przepustnicy. Mam pytanie jak zmniejszyć ilość mieszanki (wkręcać czy wykręcać wkręt regulacyjny składu mieszanki?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...