Skocz do zawartości

MZ - Technika, Porady, WWW


Sidewinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam MZ 250 i niedawno zepsuła mi się skrzynia biegów.. wszystko pięknie tylko została mi jedna usterka której nie mogę rozgryźć a dokładnie nie ma sprzęgła... są tam jakieś śruby chyba do regulacji ale nie mam pojęcia co z tym zrobić czy tymi śrubami regulować czy to jest coś innego jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam MZ 250 i niedawno zepsuła mi się skrzynia biegów.. wszystko pięknie tylko została mi jedna usterka której nie mogę rozgryźć a dokładnie nie ma sprzęgła... są tam jakieś śruby chyba do regulacji ale nie mam pojęcia co z tym zrobić czy tymi śrubami regulować czy to jest coś innego jeszcze...

 

 

Zalezy o które śruby chodzi, gdzie one się znajdują, głownie reguluje się popuszczając 3 śrubki pod tym małym dekielkiem oc znajduje sie na deklu od strony sprzęgła

 

pozdro

Edytowane przez radziok16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje jakiegoś dobrego sklepu z czesciami do MZ ETZ 150. Najlepiej w Wrocławiu.

Z góry dzieki.

Najlepszy sklep we Wrocławiu to bliźniacze sklepy(kiedyś był jeden wspólny) na ulicy Dubois. Jeden obecnie nazywa się ,,Pod WSK-ą'', drugi bodajże ,,Motorbiker''. Właściciele pokłócili sie i stworzyli nowe sklepy.

Pozdrawiam

 

Mozna gdzies kupic nowy wał do MZ trophy albo TS 4 biegowej ?

Przerabiałem nowy wał ETZ 250 do swojego Trophy. Potrzebny jest dobry tokarz(nie każdy jest w stanie się tego podjąć), z dokładną tokarką i nożami z dobrej stali narzędziowej. Na wzór zaniosłem stary wał. Przetaczał tylko osie czopów, formował na nowo krzywizny przylegania pierścieni uszczelniających i bieżnie pod łożyska. Wał ETZ ma większe średnice więc jest z czego zbierać materiał. Osie czopów sa robione z bardzo twardej stali, dodatkowo nawęglane itp. więc byle jaki nóż tego nie weźmie. Reszta wału jest identyczna jak w ES/TS 250 więc nie trzeba nic zmieniać. Od czasu remontu Trophy zrobił 26 tys. km i póki co nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jeżeli jest mało oleju w przednich teleskopach to może się coś stać??? :)

 

Zależy ile mniej jest.... jeśli niedużo to poprostu bedziesz miał zawieszenie mieksze... niedawno sam zmieniałem tam olej i polecam castrola 0,5l

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hyh już jakiś czas jestem na tym forum a dopiero zobaczyłem ten temat więc się dopisuję :]

Marcin

MZ ETZ 251 (LLO 6124)

Lublin

 

chcecie jakieś sklepy w lbn z częściami do MZ i nie tylko? proszę bardzo:

 

RadMot Hurtownia z Częściami do MZ i nie tylko jawy wsk itd. ogólnie dwusuwy i skutery.Ul.Rataja 118 tel.503590620 oraz 0817468818

 

Pomel ul.Lubartowska 60 tam można dostać też sporo części ale drogo tam w h*j jak pytałem się o tarcze do swojej 251 to mi powiedział 9zł za sztukę a w hurtowni 25zł albo regulator na allegro 30zł a w tym sklepie 60 :| śmiech na sali :)

 

ale jak jakieś pytania czy cuś to pisać xD

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!!! Mam w garażu MZ 150 TS. Nigdy jeszcze nią nie jeździłem ponieważ stała zepsuta i ciągle stoi zepsuta. Teraz chcę ją naprawić jednak nie wiem od czego zacząć. MZ-etka zapala tylko na popych a jak się nią jedzie to strasznie się muli, przerywa i gaśnie. Nie da się jeździć. W dodatku, niedawno coś się stało i motorek cierpi na brak iskry. Ojciec wspominał mi, że jest jeszcze jakiś problem z ładowaniem. Wiem o motorze tylko tyle że bardzo długo stał nieużywany. Ja na motorach znam się tak przeciętnie, więc szukam kogoś kto mógłby mi pomóc. Może ktoś objaśni mi czysto i wyraźnie jakiś plan działania co do mojego motorka. Proszę pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...