Skocz do zawartości

Suzuki TL 1000 R (TL1000R)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

mam pewien problem. Otóż ostatnio zauważyłem krople oleju pod motocyklem postanowiłem dzisiaj zdjąć plastiki i sprawdzić skąd TLka popuszcza. Po zdjęciu owiewek ukazał się widok zaolejonego całego dołu silnika i wewnętrznych plastików. Wytarłem do sucha cały piec i odpaliłem motocykl. Wydaje mi się że olej zaczyna wyciekać nie spod uszczelki tak jak myslałem, a z pewnego otworu (zdjęcia). I moje pytanie brzmi: co to za otwór do czego on służy? Czy wyciek z tej dziury może być spowodowany nadmiarem wlanego oleju (wymieniany był na jesień). Na wskaźniku stan oleju jest troszeczke ponad górną kreskę.

Dzięki z góry za pomoc.

 

To jest otwór bezpieczeństwa. Masz uszkodzony uszczelniacz pompy wody i olej leci ta dziura zeby nie poszedł w układ chłodzenia. Jakby był drugi uszczelniacz rozwalony(są tam dwa) to ta dziurą leciałby płyn z układu chłodzenia, żeby nie trafił do silnika i nie mieszał sie z olejem...

 

Troche jakoś bez stylu to napisałem... ale grunt ze to dziura bezpieczeństwa i muszisz raczej wymienić komplet uszczelniaczy ....

 

to takie coś: http://www.sklepmoto...wczy-pompy.html

 

 

 

pompap.png

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez bartez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś doświadczenia z klockami do tl-a na przednią tarcze ?co najlepiej wybrać? Carbon Loraine SBK5 czy NISSINY ST?

 

ja jeździłem na EBC HH i moim zdaniem super. Nic lepszego nie potrzeba(miałem oplot)....

 

ps. sprzedałem moja TLr.....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...