Skocz do zawartości

Ropa zamiast benzy!!Jakie konsekwencje??


mwichan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kumpel do ogara do mieszanki olej kujawski zalał i jak jechał to plackami śmierdziało

 

Moi kumple zamiast oleju silnikowego często używali kujawski i tym podobne i też plackami dawało jak się za nimi jechało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha przypomniałeś mi stare lata :lol: .Dobra opowiem wam,kumpel miał WSK Koboz i nie mógł jej odpalić więc poprosił mnie o pomoc.Zaczołem grzebać i sprawdzać i jak się okazało nie miał w ogóle paliwa loool więc podryłował z buta dobre 10km po benzin ;) .Przyszedł po 1.5h i wlał.Wszystko ustawione na cacy i nie zapali :lol: ,ja już miałem dość pchania i grzebania,siadłem i zapaliłem papierosa a inni z nią walczyli :lol: :lol: ,i tak sobie siedzę i ot tak z ciakowości zainteresowałem się plamami po paliwie na asfalcie i jak się okazało idiota kupił i wlał ropę :lol: :lol: :lol: ,dryłował jeszcze raz :lol: :lol: 10km z buta :lol: :lol: .Raz pamiętam że koleś był lepszy bo wlał mocz który dostał w ilości 1L od kumpla w słoiku,no kolor się zgadzał :lol: :lol: ,ale miałem towarzystwo Ichhhhaaaaaa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pare lat temu dolałem troche paliwka do komaryny i w droge. Okazało sie (dwa dni pózniej)ze to ropa z luxem w stosunku 1:1. Jako ze w baku mialem ok 1,5-2 litry benziny to nawet jechalem- 25 - 30km/h ale jechalem. zrobilem ok 30 kilometrów. Dymił jak jelcz na opale :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec dzis poszedlem zobaczyc co z ogarem.W sezonie nie bylo mowy zeby z pierwszego nie odpalil ale teraz 3 mieisace stal nie odpalany wiec bylem przygotowany na to ze nie odpali po pierwszym tylko po 2 :P.Nie skontaktowalem sie ze starszym tylko zalalem co bylo w karnistrze.Okazało sie ze to ropa.No byle mzdziwiony ze nic nawet nie zagadal.Ale jak spuszcze z gaznika i baku rope to bedzie ok??Jakie moga byc konsekwencje po doslownie 2 kopach??

 

Konsekwencji nie będzie żadnych. Wystarczy wylać ropę ze zbiornika, usunąć z gaźnika i wszystko będzie dobrze. Znajomy opowiadał że kiedyś używano ropy zamiast oleju (oczywiście w nieco większych ilościach niż oleju) i nie było żadnych niespodzianek. Znowu inny mój znajomy wlewał wieksze ilości ropy do paliwa do WSK 125 mocno go eksploatując doprowadził do zgięcia korbowodu dlatego że, olej napędowy ma wiekszą wartość energetyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...