Skocz do zawartości

ruskie turbo


tj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam takie pytanko do Was, zakładał ktoś z Was tzw "turbo" do ruska??

(turbo jest to przewód łączący dwa gaźniki)

jest sens to montowac??

jak po założeniu tego wynalazku należy ustawic gażniki??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tytuł na ruskie turbo, bo sprawa już była na forum lecz funkcja szukaj ostatnio głupieje. Po zmianie tytułu na pewno odezwie się Galar kóry to przetestował.

Nara.

 

P.S. A w powitalni byłeś?

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z kolegą ,na redmotorz aktualnie jest temat o tym samym, ja stosowalem to z powodzeniem, wzrasta moc na niskich obrotach , synchronizacja gaźnikow bardzo się polepsza , generalnie jak podrasowujesz piec to polecam

 

 

nie traktuj tego jako reklamy,nie chce m isie pisać od nowa:

 

 

http://www.allegro.pl/item89441352_ruskie_...k750_k_750.html

 

 

 

wersji od górniaka nie stosuj w dolniaku bo masz inny kąt gaźnika względem karteru i będzie ocieralo przy montażu

 

 

na necie jest jeden artykuł o samych wadach tego wynalazku ale patrząc na motocykl w jakim to zamontowano to ma on jedną wade-h....ego wlaściciela ktory uczyniłz maszyny choinke na której jeździ wokół śmietnika , ja na turbo przejechałem całą ukrainę , dodatkowy plus-gaźniki wcale sie nie grzeją nawet w upały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galar ma w Dnieprze ruskie turbo i mówił ze jest różnica w kulturze pracy silnika, szczególnie na niskich obrotach.

Czekamy aż sam się wypowie.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wzrośnie moc to chyba nie z większej dawki powietrza....

maxymalnie wzrośnie o 1 litr ale za przyjemności się płaci' date=' no i nikt ci nie każe jeździcz manetką odwiniętą na maxa ;-)[/quote']

 

Nic dodoć nic ująć.

Na gaźnikach K-68 mogę ustawić obroty jak w dolniaku

silnik wyraźnie poprawił oddawanie mocy na niskich i średnich obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, pomaga jak umarlemu kadzidlo :lol: bardziej wplywa na psychike wlasciciela niz sama prace silnika :lol: fakt faktem latwiej mozna wyregulowac prace silnika na wolnych obrotach ale to chyba wszystkie zalety tego "ruskiego turba"...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC :> caly wynalazek duzo niekosztuje a ile sie czlowiek omeczy z tymi gaznikami ?? mam k301 z tego co pamietam (te z kwadratowymi przepustnicami) i mam duuuuze problemy z ustawieniem ich jak nalezy ....a ladniejsze wolne obroty to duza zaleta jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u ciebie wyglada sprawa cisnien na cylindrach, w jakim masz je stanie, to samo tyczy sie gaznikow ? Jezeli masz nieszczelnosci na przepustnicy, rozne cisnienia na cylindrach to zebys nie wiem jakie cuda zakladal to i tak wolnych a przede wszystkim rownych obrotow nie zlapiesz. Kup porzadne gazniki, sprawdz cisnienia, wyreguluj zaplon i zawory i dopiero doszukuj sie porzadnej pracy silnika....

:mrgreen:

 

P.S.

Oczywiscie mozesz to wszystko pominac stosujac cudowny ruski wynalazek i zapewne wszystkie problemy jak reka odjal mina :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam K301g. Na wolnych, po rozrgrzaniu silnika, cyka ultra równo, powolutku... Fakt, trzeba go na wolnych obrotach bogato ustawić, by równo i powoli chodził. Baaardzo sobie te gaźniki chwalę, choć podobno dużo się na nich pali.

 

To całe turbo przyjade się do wyregulowania wolych obrotów, czy dodaje Niutonometry :P :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC zaplonu coprawda neisprawdzalem ale gazniki wytglodaja nawet niezle a cylindry maja jeszcze rysy po honowaniu ... co do sprawdzania cisnienia ... wiecie ile powinno wynosic sprezaie w uralu ? chodzi mi o ta wartosc ktora wskazuje manometr (kg/m2 ?? niepamietam jednostki)

 

wieczny studentco do gaznikow to jak tylko wroce do domu zaczynam z nimi zabawe na nowo i mam nadzieje ze uda mi sie podobny efekt osiagnoc :> regolwales je tak jak bylo opisywane na Forum ? czy jakas autorska metoda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, pomaga jak umarlemu kadzidlo  :lol: bardziej wplywa na psychike wlasciciela niz sama prace silnika  :lol: fakt faktem latwiej mozna wyregulowac prace silnika na wolnych obrotach ale to chyba wszystkie zalety tego "ruskiego turba"...

:mrgreen:

 

Opinia oparta na teorii czy sprawdzona w praktyce?

Trzeba pamiętać, że nie zawsze teoria idzie w zgodzie z praktyką.

I jeszcze jedno ruski sprzęt mimo, że wygląda jednakowo to tak

naprawdę każdy jest inny, pzez to i efekty działań przy tym sprzęcie

nie zawsze są jednakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przetestowałem to w praktyce ,u mnie naprawdę był oczuć dodatek mocy . Znajomy załozyłdo urala ,też sobie chwalił . Nie mam powodu by kogoś robic w balona . U mnie sprawdzało się . Zdjąłem jednak bo zachorowalem na nieuleczalną chorobę " M72 100% oryginał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...