Skocz do zawartości

Motor do 4000 zł [wasze propozycje]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prawdopodobnie sprzedam swoją DT, i będe mieć 3 tys+tys odlożonej kasy. No i rodzi się pytanie, co kupić bo kwota jaką dysponuję nie jest astronomiczna. Odrazu mówie,że krowy o pojemności 600ccm odpadają. Myślałem o jakimś hard enduro typu RX125(bo tą się da dostać w tej cenie), ewentualnie DR350 tylko,że tak tanio to raczej nie da rady kupić tego motoru:(.

Crossy odpadają z racji wysokich kosztów eksploatacji.

Tak czytam ten topic o DT i po za ludzmi którzy tam zgłaszają problemy nie dowiedziałem się dużo o setce. Jedynie to,że ma dobry silnik i słaby zawias. Może przybliżycie mi zalety i wady wszystkich wymienionych motocykli,oraz jeśli ktoś ma na sprzedaż coś z w/w to niechc walnie na pw.

Chciałbym też nawiązać kontakt z ludźmi jeżdzącymi do niemiec,bo może tam czai się jakas okazja :D.

Pozdro i z góry dzięx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX125

plusy- dobry i mocny silnik, dobre zawiechy, zbudowana na najlepszych podzespołach, bardzo wysoka, niska masa

minusy- brak :D ;)

 

W sumie nie ma co porównywać dt z rx, kdx bo to inna klasa,

dr350 równie jest swietnym motocyklem, ale drogim,

do ciebie nalezy wybór 2T czy 4T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie rotax 123, części uzywane dostaniesz wszędzie poniewaz ten silnik jest montowany w praktycznie wszystkich apriliach 125 zarówno ścigaczach jak i enduro, na allegro jest pełno części. Jesli chodzi o części nowe to tłok meteor ok 200zł, vertex 370zł, tarcze sprzęgłowe 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale pytanie nasuwa się samo: jakiego japońca? w tej cenie to naprawde ciężko coś po za dt'a znaleźć:/. I tak najbardziej chciałbym DR350,bo jej utrzymanie będzie najniższe a frajda z jazdy proporcojalnie wysoka. No ale na nią będe musiał z roczek poczekać :/.

 

Nitomen dla mnie 600 to i tak krowa, to moje własne zdanie. Pozatym jeżdze w takich terenach,że każdy kilogram się liczy, a nawet najlżejsza 600 będzie dużo za ciężka. Ale rozumiem,że każdy swoje chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też nad tym myślałem,ale KDX to tak rzadko spotykane moto,że chyba będe kilka lat szukać :D . WRE to też ciekawa propozycja :] tylko,że w ogóle ich na polskim rynku nie ma a za zachodnią granicą to sie nie oriętuje.

 

 

ps. kto jeździ do Niemiec? i mógłby mi w jaki kolwiek sposób pomóc niech odezwie się na PW lub GG. Będe wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...