Skocz do zawartości

GILERA DNA - informacje!!


DERBIIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ekhem... zacznijmy od tego, że DNA to nie motorower a skuter. Wygląd może być co prawda mylący - podwozie motocyklowe, ale DNA ma typowo skuterową konstrukcję: układ silnik-wahacz.

Mam dane dla modelu z silnikiem czterosuwowym 182ccm - osiąga moc 19 KM. Domyślam się, że Tobie chodziło o dwusuwową 50-tkę, ale niestety nic na ten temat nie znalazłem. Poszukaj może w sieci.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego nie mozna miec pierwszego moto lub skutera "na automacie"????

Jako sprzet na poczatek nadaje sie to jak najbardziej.

Sam w sobote zrobilem pare ladnych kilometrow Suzuki Burgmanem 650...miodzik... :lol: .

W niedziele zas wsiadlem na DR 800...no i to wajchowanie biegami...hmmmm...uciazliwe. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ostatnio moj kolega sie napalil na ten sam sprzet

ja mu mowie zeby sobie kupil cos urzywanego (WIDZIALEM JAK PROBOWAL JEZDZIC;) i nie w automacie ale on mnie nie slucha;((

 

a jak widzialem jak on sobie radzil na moim rycerzu to juz sie o niego BOJE :cry:

NO ALE COZ..........

 

MOZE KTOS POWIEDZIEC COS WIECEJ O TYM SPRZECIE???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wam powiem. DNA podoba mi sie jak na skuter, ale jakoś tak nie ma duszy. Sam jeżdże na RS 50 i chociaż mam o wiele gorsze osiągi od DNA to jestem z niej zadowolony. Uważam że nie pasuje do takiego wyglądu silnik od skutera. Rozumiem że to może być dla nie których fajne ale ja patrze na to z dużym dystansem. A co do nauki to uważam że powinno już od samego począdku zaczynać naukę od biegówki bo potem wchodzi już to w krew i jak ktoś przesiada sie na coś większego to spokojnie sobie z tym radzi. Są w sumie też zalety tego takie jak np. to że moim po mieście to trzeba machać tymi biegami że aż noga boli a tu nie. DNA jest typowym motorowerkiem (skuterem) na miasto (rozwozić pizze :wink: ). Ale tak podsumowując to szczeże radze kupić jakąś RS-ke, ponieważ (przynajmniej dla mnie) wygladowo jest fajniejsza a cenowo stoi porównywalnie (moze nawet mniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja Ci powiem tyle, że na automacie to braciszek nauczy sie jeździć, owszem :) ale potem jak zechce sie przesiąść (a pewnie zechce :)) to będzie ciężko mu opanować pracę z biegami... spróbuj go namówić na może Aprillię Rs :wink: biegi to fajna sprawa :wink: ruszasz ze świateł, a tu jakiś dres siedzi w czarnej, zajeżdzonej bejcy i Ci przygazówkę odstawia, a Ty zbijasz dwa biegi w dół, odkręcasz gaz i dresik wącha Twoje dymy z wydechu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady :wink:. RS nie ma aż takiego kopa. DNA napewno lepiej chodzi, chćby ze względu własnie na to że nie musi machać biegami (co zawsze jakiś ułamek sekundy trwa). Jednak dalej ja stawiam na RS :) (Jestem patriotą, więc nie moge inaczej :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie trawię skuterów.... :) mi by ta gilerka sie nawet podobała gdyby tylko nie ten ,,skuterowy" silnik... :wink: nie wiem jak można w taką ładną ramę wstawić ,,takie coś", w dodatku automat :wink: sam nie jestem zwoleniikiem Aprilli (mój kumpel miał kiedyś tą markę i to był koszmar) ale Rs-ka to bardyo fajny motorek i z pewnoscią wolabym Rs 50 niż Dna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
ja nie trawię skuterów.... mi by ta gilerka sie nawet podobała gdyby tylko nie ten ' date=',skuterowy" silnik... [/quote']

 

Marudzisz :P Skutery są fajne zwlaszcza na poczatek jak ktos chce sie oswoic dopiero z jazda.

Ale zgodze sie ze na poczatek dobra jest nauka na czyms z biegami. Bo wyrabia sie wlasnie nawyki :) i potem jest łatwiej. Ja sama uczylam sie jeździc na WSce i to jeszcze z rozwalonymi z lekka biegami :P śmieszno było jak mi dwójka wyskakiwała :)

Ale za to teraz nie mam problemów z jazda na automatykach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNA napewno lepiej chodzi' date=' chćby ze względu własnie na to że nie musi machać biegami (co zawsze jakiś ułamek sekundy trwa). [/quote']

Czyli twierdzisz ze skutery maja lepsze odejscie niz 50cc z biegami?? Ja Cie zapewniam ze jest odwrotnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...