Skocz do zawartości

JAK LEŻĄ NA WAS CIUCHY MOTOCYKLOWE ?


Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, mam pytanie do was użytkowników kombinezonów, kurtek motocyklowych, kupiłem pare dni temu kombinezon RET-BIKE no i wszystko ok niby... chodzi mi konkretnie o kurtkę, w pozycji jak do jazdy motorkiem daje się odczuć lekkie obcisnięcie na plecach na lini od pachy do pachy, normalnie kurteczka jest ok, protektory pasują się tam gdzie mają i nie mam zastrzeżeń, i właśnie jestem ciekaw czy wasze kurtały też wykazują podobne cechy, obawiam się trochę wymiany na rozmiar większy,żeby nie wyszło - zamienił stryjek siekierkę na kijek :|

p.s.kurtka z ocieplaczem wykazuje tą cechę, bez ocieplacza jest ok

 

mam nadzieję ze ktoś odpisze.... DZIĘKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, wydaje mi się że w pozycji do jazdy :) kurtka powinna być dopasowana ale powinna zapewniać komfort. Z tego co piszesz to wydaję mi się, że kurtka musi się jeszcze dopasować.. chociaż nie wiem bo nigdy w skurach nie jeździłem, itd. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak uszyta, widac albo jestes niewymiarowy albo cos z kurtka nie tak. Np mi od piwa nie dopinaja sie spodnie, a przeciez jak mierzylem mialy luzzz. :? mam jeden produkt RET bike- nerkowiec, ale widac ze ta firma idzie raczej w zarobek niz jakosc, no nie wiem , niech ktos powie kto mial do czynienia z tymi kurtkami. Wiec ja bym radzil tego Ret bike zamienic na cos odrobine lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie, mam pytanie do was użytkowników kombinezonów, kurtek motocyklowych, kupiłem pare dni temu kombinezon RET-BIKE no i wszystko ok niby... chodzi mi konkretnie o kurtkę, w pozycji jak do jazdy motorkiem daje się odczuć lekkie obcisnięcie na plecach na lini od pachy do pachy, normalnie kurteczka jest ok, protektory pasują się tam gdzie mają i nie mam zastrzeżeń, i właśnie jestem ciekaw czy wasze kurtały też wykazują podobne cechy, obawiam się trochę wymiany na rozmiar większy,żeby nie wyszło - zamienił stryjek siekierkę na kijek :|  

p.s.kurtka z ocieplaczem wykazuje tą cechę, bez ocieplacza jest ok

 

mam nadzieję ze ktoś odpisze.... DZIĘKI

 

Mam kurtkę Basic Retbike'a. Mnie nic nie uwiera, ale z kolei protektory za bardzo w niej się "szwendają" we wszystkie strony (z wyjątkiem tego na plecach oczywiście).

Widocznie ciut za duża na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jestes niewymiarowy

z wymiarami u mnie ok ;)

 

 

Synek gdzie kupowałes ten komplet?

kupowałem za pośrednictwem jednego z salonów u mnie w mieście cena jak na stronie internetowej więc ok, żadna podpucha

 

Mam kurtkę Basic Retbike'a. Mnie nic nie uwiera, ale z kolei protektory za bardzo w niej się "szwendają" we wszystkie strony

ja kupiłem komplet RETSPORT, co do protektorów to w kurteczce bez zarzutów, co innego spodnie - jeszcze w nich nie jeździłem co prawda ale - tak jak czytałem już u kogoś, protektory sa źle umieszczone tzn. miejsca w które się je wkłada, poprostu są wszyste zbyt nisko i protektor kończy się w miejscu gdzie jest rzepka kolana, no ale co do tego to byłem przygotowany , na czas jazdy mozna je podnieść i będzie ok ,ale po przejściu kawałka znów się opuszczają ;) , planuję z czasem dać jakiejś babeczce żeby od wewnątrz je podszyła wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w pozycji jak do jazdy motorkiem daje się odczuć lekkie obcisnięcie na plecach na lini od pachy do pachy, normalnie kurteczka jest ok, protektory pasują się tam gdzie mają i nie mam zastrzeżeń...

p.s.kurtka z ocieplaczem wykazuje tą cechę, bez ocieplacza jest ok

 

mam nadzieję ze ktoś odpisze.... DZIĘKI

 

Kurtka jest po prostu za mala. Rozmiar kurtki motocyklowej nalezy sprawdzac wlasnie w pozycji jezdzcy - wyciagniete rece do przodu i lekko pochylony tulow. Dopiero w takiej pozycji ochraniacze maja przyjmowac wlasciwe miejsce.

 

Po wyjeciu podpinki jest lepiej, bo kurtka robi sie wtedy nieco "wieksza".

 

Doradzam wymienic na wiekszy rozmiar, bo jak zajdzie koniecznosc wlozenia cieplej bluzy pod kurtke to juz wogole bedzie problem.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sadze ze kurtka jest po prostu troche mala. Ja w swojej (retsport) takiej przypadlosci niezauwazylem, lezy bardzo dobrze. Natomiast co do spodni to faktycznie jak stoje/chodze to ochraniacze sa za nisko, jednak jak dosiade sprzeta to ukladaja sie dokladnie tam gdzie trzeba, wiec mi to zupelnie nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtka leży na mnie ok (MODEKA), skóra niby ok, nie wiem czy nie za krótka ale chyba musze sie przyzwyczaić, spodnie tekstylne (METRO) wyglądam w nich jak rybak, spodni skórzanych jeszcze sie nie dorobilem :mrgreen: Tekstylne napewno zmienie na RETBIKE'A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej (retsport) takiej przypadlosci niezauwazylem' date=' lezy bardzo dobrze.[/quote']

 

a jaki masz rozmiar swojej kurteczki? ja mam M, dla przykładu mam 175 cm z 76 kg, kiedyś troszkę ćwiczyłem może to przez to jakiś szerszawy deko jestem :idea: :arrow: nie jestem chudy :arrow: rozmiarówka normalna

obawiam się, że gdybym wziął rozmiar większy L to po wyjęciu ocieplacza i przy jeździe w samym podkoszulku latem kurtka będzie za duża, a za zmianą rozmiaru na L prawdopodobnie wszystko się zwiększa np. długość rękawa, co w przypadku mojej M-ki jest w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synek ja mam L kurtke i spodnie przy wzroscie 187 i "normalnej" budowie (80 kg). Rekawy faktycznie sa dosc dlugie, bo dla mnie ok. Ogolnie wydaje mi sie ze trafilem z rozmiarem. Najlepiej przymierz wieksza jak masz taka mozliwosc, bo tak to mozemy gadac i gadac :buttrock: . Zawsze tez mozesz probowac zamowic na wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co innego spodnie - jeszcze w nich nie jeździłem co prawda ale - tak jak czytałem już u kogoś' date=' protektory sa źle umieszczone tzn. miejsca w które się je wkłada, poprostu są wszyste zbyt nisko i protektor kończy się w miejscu gdzie jest rzepka kolana[/quote']

 

Zauważyłem dokładnie to samo, zastanawiam się czy da się coś z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...