Skocz do zawartości

Prawo jazdy...


Matt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile trwa kurs prawa jazdy, włącznie z oczekiwaniem na egzamin?? Chodzi mi o A+B naturalnie 8) I ile przed 18-tką można go zacząć? A i jeszcze jedno pytanie :clap: jest jakiś konkretny termin od którego można zacząć kurs na A?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tegoco wiem mozna zacząc kurs 3 miesiące przed 18-stką. Z tego co patrzyłem w Twoim profilu jestes z czerwca więc juz możesz zacząc. NA moto także zacząc mógłbyś teraz bo teoria normalnie trwa okolo miesiąc a za miesiać myśle że da sie już jezdzic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej powiedziano, kurs można zacząć w wieku 17 lat i 9 miesięcy.

Teoria trwa około miesiąca.

Potem jazdy. Z uwagi na realia ruchu w Warszawie, sugeruję odjeździć godziny samochodem a potem wsiadać na kursowy motocykl. Tak jest dużo łatwiej i efektywniej niż jeżdżąc równolegle dwoma pojazdami.

Ważną rzeczą jest uzyskanie badań lekarskich z wynikiem bezterminowym, czyli lepiej iść na wykład z lekarzem lub do przychodni wypoczętym i nieskacowanym. Wzrok to podstawa, a lekarze w obawie przed prowokacjami dziennikarskimi i policyjnymi są coraz bardziej restrykcyjni.

Oczekiwanie na egzamin w Warszawie jest dość długie. Wczoraj dawali termin na teorię na 25 marca, potem praktyka ok. dwa tygodnie po teorii, następnie oczekiwanie w na odbiór prawka w urzędzie. Nie ma lekko.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lekko.

 

Hehe niema lekko.

Na moim przykładzie kurs na kat. A+B trwał od ok.16.01-końca maja z odebraniem prawa. Robiłem to skutecznie szybko jak było możliwe. Oczywiście wszystkie egzaminy za pierwszym razem.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co iwem to 3 miesiace przed 18 urodzinami, ale egzamin trzeba robic jak sie juz pełnoletnim, a koledzy wyzej napisali to co wiedzą znacznie lepiej niż ja :mrgreen:

 

Młoda

 

PS jeszcze został mi rok dosłownie rok (A+B razem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem gdzies w maju a prawko zdałęm ostatecznie ostatniego dnia sierpnia<prezent na koniec wakacji>.wyszło tak długo w pod koniec kursu wyjechałem na 2 tygodnie, potem zdawałem A+B jednego dnia wszystko i na katamaranie mnie oblał na mieście.tym sposobem musiałem zaliczyc tez B zeby wydali mi obie kategorie<prawko odebrałem w drugim tygodniu września.

Pozdro

 

[ Dopisane: 03-03-2006, 15:00 ]

Te błędy w pisowni to przypadek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że kurs prawa jazdy można rozpocząć w ieku 17 lat i 9 miesięcy ale nie powinniście się aż tak spieszyć Co z tego że rozpoczniecie kurs wcześniej jak później i tak musicie czekać do ukończenia 18-tego roku życia na egzamin? Na kursie ledwie liźniecie jazdy motorem czy autem a oczekując na egzamin z pewnością troszke pozapominacie z tego czego się nuczyliście na kursie Oczywiście zawsze można wykupić dodatkowe jazdy ale to są już dodatkowe koszta... Ja nie proponuje rozpoczynać kursu wcześniej niż miesiąc (no półtora miesiąca) przed uzyskaniem pełnoletności Z pewnością takim rozegraniem sprawy zwiększycie swoje szanse na zdanie egzaminu Takia jest moja opinia a jak postąpicie to już jest indywidualna sprawa każdego z Was Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja nie proponuje rozpoczynać kursu wcześniej niż miesiąc (no półtora miesiąca) przed uzyskaniem pełnoletności Z pewnością takim rozegraniem sprawy zwiększycie swoje szanse na zdanie egzaminu (...)

Uważam tak samo. Kolega ma rację. Ciurkiem bez przerw jest łatwiej i taniej.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...