Skocz do zawartości

Wyswietlacz biegow w moto - kto ma/chcialby miec.


MłodyVFR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli chodzi o Suzuki to prawdopodobnie jest mozliwe zamontowanie takiego wyswietlacza we wszystkich modelach na wtrysku

Tutaj jest taki podstawowy pomysl Schemat wskaznika biegu

Takie rozwiazanie jest mozliwe, poniewaz czujnik w skrzyni biegow steruje mapami wtrysku na kazdym biegu.

 

Suzuki gaznikowe rowniez posiadaja taki czujnik, ale niestety wykrywa on tylko biegi N, 2/3 i 1/4/5/6

N - wiadomo - pokazuje luz

2/3 - w celu przyblokowania tych biegow (opoznienie zaplonu) aby motocykl przeszedl testy "ekologiczne" Tutaj opisany problem i sposob na pozbycie sie tego

1/4/5/6 - jednakowy sygnal - bieg inny niz 2/3 i nie neutral

 

Czyli taka konstrukcja nic nie daje. W przypadku mojego motocykla prawdopodobnie mozna zamienic czujnik - na ten z nowszego modelu z wtryskiem - widac na rysunkach ze ma wiecej kabelkow :notworthy:

 

Ponizej fotki jak to wyglada w SV650 rocznik 99-02

Gear_sens

Gear_sens

Gear_sens

 

i w modelach 03-06

Gear_sens

Gear_sens

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki gadget oparty na jednej diodzie ( czerwonej ), ktora swieci sie po wlaczeniu stacyjki ( pobor pradu z akumulatora ) a zaczyna sie zarzyc i w koncu gasnie gdy ladowanie osiaga 14.5V.

Dobre, ale wolalbym troche wiecej informacji, np wskazanie stanu naladowania aku przed odpaleniem moto (zielona dioda OK, zolta - potrzeba ladowania, czerwona - zdechl ). To samo pozniej z poziomem ladowania : czerwona - nic, zolta - 13V, zielona - 14.5V.

Gdybys cos takiego zrobil na porzadnym poziomie i za atrakcyjna cene to poszloby nawet na amerykanskim EBay.

Pomysl o tym

Adam M.

 

witam

właśnie jestem w trakcie konstruowania takowego wskaźnika ale opartego na jednej trójkolorowej diodzie więc ona by zmieniała kolor tak jak napisłeś zależnie od napięcia jak będe po montarzu i sprawdzeniu jak to działa dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...