Skocz do zawartości

Aprilia AF1 wszystko o niej ( pytanie do posiadaczy tego mot


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jak zauważyliście jestem nowym forumowiczem

Obecnie mam Sismona SR50, chciałbym sie przesiąść na coś większego (125 ccm) ale nie ma dużo kasy :cry: ( ok 3000) mam upatrzone kilka aprili AF1 ( tych z okrągłymi dwoma światłami, z 89 roku.

Chciałbym sie dowiedzieć od ludzi któzy posiadają takie motory wszystkiego o nich ( o wyglądzie o osiągach, o wymiarach, o wrażeniach po jeździe na motorze , po prostu wszystkiego co jest z nim związane)

Przeglądałem forum ale jest mało konkretnych opisów na ten temat.

Także proszę was bardzo byści odpowiedzieli na ten temat lub proszę pisać na maila [email protected]

 

Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie będe przeglądał kilkaset ( 500 - 100) stron, nie ma na to czasu

Chciałbym po prostu dostać wypowiedź ludzi którzy posiadają dokładnie ten model ( z 1989 - 1990 z okrągłymi światłąmi) nie inny o ich opini na temat użytkowania moto, o przyśpieszeniu, o spalaniu, o silniku np ile sie wyciąga na poszczególnych biegach i czy zeczywiście może ona pojechać ok 170 km/h??????

 

Ale dziękuje za odpowiedź

 

czekam na konkretne odpowiedzi

bede wdzięczny

i jakby ktoś miał jakąś książke ( w necie) jakieś opisy na temat moto ( schemat części ( czyli cały moto w częściach) silnik i jeśli by ktoś jeszcze miał to dokłądne informacje na temat wyiaru tego moto ( nie mogę znaleźć nigdzie!)

 

prosiłbym jeszcze o porównanie wielkości tego moto do innych 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zeczywiście może ona pojechać ok 170 km/h??????

tak

o spalaniu

6-8 litrów + olej do mieszanki

 

o przyśpieszeniu

jakies 8 sekund chyba mozna liczyc

 

wszystkie powyższe dane dla silników z dobrą kompresją :P a jak kompresja bedzie słaba to czeka szybka wymiana tłoka, który jest drogi + ewentualna naprawa nikasylu, który jest jeszcze droższy :lol: lepiej uważaj przy wyborze, bo mozna trafic na skarbonke

 

ps. luknij w googlach, kiedys byla fajna stronka o aprili :P a może i gogle zadziala lepiej niz forumowa wyszukiwarka

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

 

mógłbyś napisać (jeśli masz czas) na co dokładnie zwrócić uwagę przy kupowaniu tego moto, co trzeba sprawdzić ( jak????) i czy 6-8 l to spalanie na 100km

 

a czy jadąc w dwie osoby spowalnia to motor?

a jak tak to jak bardzo

oraz ile może kosztować taki tłok i to co tam napisałeś

 

szukałem w google o apriliach przeglądałem 262 strony i nic nie znalazłem!!

 

może masz jakieś namiary na jakąś stronkę o tych apriliach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 6-8 l to spalanie na 100km

chyba logiczne

 

a czy jadąc w dwie osoby spowalnia to motor?

a jak tak to jak bardzo

wiadomo, jak każdy inny a tu masz mniejsza pojemnosc i niski moment obrotowy wiec czuc bardziej

 

ile może kosztować taki tłok i to co tam napisałeś

jakies 300-500 zł (tak orientacyjnie i w zaleznosci od tego czy orginał czy np vertex

a nikasyl to taka powłoka na gładzi cylindra, niektóre moto to mają

regeneracja kosztuje ponad 700-800 zł

 

może masz jakieś namiary na jakąś stronkę o tych apriliach

cos jakby aprilia.prv.pl ale ale ostatni raz tam byłem ze 4 lata temu :lol:

 

na co dokładnie zwrócić uwagę przy kupowaniu tego moto, co trzeba sprawdzić ( jak????)

ja miałem kiedys af1 50 wiec Ci nie pomoge wiecej, a ta wiedza to taka bardziej ogólna, analogiczna jak w każdej 125-ce 2T . nie wiem, czy ten model ma jakies słabe punkty a to na co zwrocic uwage przy kupnie było 1000 razy :!:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co dokładnie zwrócić uwagę przy kupowaniu tego moto

 

 

na wszystko !!! bo o czesci do starszyh aprili coraz trudniej

 

najlepiej bylo by zmierzyc kompresje (urzadzenie do tego kosztuje 55zl a moze pozniej zaoszczedzic wiele wiecej....)

 

zawieszenie, czy rama jest prosta czy w silniku nic nie stuka, czy wkreca sie do konca, czy wszystkie biegi sa ok, nr ramy czy sie zgadzaj z dowodem itp

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje wszystkim o odpowiedzi

ale czy może wie jeszcze ktoś szczegółowo na co zwrócić uwagę przy zakupie moto co dokładnie sprawdzić bo wiecie ja jak dotąd to mam Simsona SR50 a jak sie domyślacie to pod każdym wzglęgem jest on inny od Af1 ( ,, różne planety,,ak to sie mówi) a nie mam możliwości by gdy bede kupował AF1 to że mi ktoś doradzi czy coś w tym stylu u nas w promieniu ok. 100 km nikt nie ma takiego moto ( nawet nie wiem czy są jakieś 125 a jak są to niewiele)

 

Także czekam

aha i jeszcze jakby ktoś wiedział i może ktoś z was sprowadzał sobie aprilie to może iwe ile moze kosztować taki moto dokłądnie!

bo wiem że przerejerstrowanie motocykli sprowadzonych i wszystko co ztym związane kosztuje ok 1800zł

 

ale ile taki motorek może kosztować (aprilia) i czy sie opłaca kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejszy w tym moto jest silnik , a w silniku kompresja ona powie ci o stanie tloka i cylindra czyli najdrozszych czesci

 

z tym albo musisz pojechac do mechanika albo kupic urzadzenie do sprawdzania kompresji

 

jak bedziesz ogladal to pasowało by sie przejechac i podczas jazdy puscic kierownice jak jedzie prosto to ok, jak ciagnie albo lapie shimmy to jest cos nie tak np. lozyska(shimmy),krzywa rama(sciaganie na boki) ,opony

 

trzeba sie przysluchac silnikowi czy nic nie stuka nie kapie nie odpada itp

 

odkrecasz manetke do konca i powinien sie gdzies do 11-12 tys obr wkrecic

 

czy koła nie maja luzu poruszac na boki

 

w jakim stanie sa zebatki

 

czy pali na zimno i na cieplo

 

hamulce czy sa ok

 

czy amortyzator ok, czy przednie amory sa suche

 

czy na oko nic nie jest kombinowane jakies klejone linki lub inne wynalazki

 

to z podstaw tyle

 

[ Dopisane: 26-02-2006, 00:26 ]

aha kompresja powinna byc od 10-12 atm im wiecej tym lepszy silnik*

 

*teoretycznie

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...