Skocz do zawartości

Dainese M4 czy ARLEN NESS 1832 ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Interesują mnie te 2 kombinezony:

 

ARLEN NESS 1832

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=86392749

 

DAINESE M4

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=86931785

 

1. Czy kupował ktoś z Was kombi na Allegro ? Czy np nowy kombinezon zakupiony na Allegro posiada jaką kolwiek gwarancję którą mogę zrealizować w najbliższym sklepie sprzedającym kombinezon danego producenta?

 

2. Czy kombinezon bez podpinki jest dużo gorszy (zimniejszy) od kombi z podpinką ? Czy posiadając kombi bez podpinki, ale używając odpowiedniej bielizny kombinezon będzie tak samo "fajny" jak ten z dołączoną podpinką?

 

3. Bardzo proszę o jakies opinie (wady jak i zalety) od użytkowników w/w kombinezonów.

 

4. i na koniec: który Waszym zdaniem jest lepszy :lol: ?

 

Koniec pytan rodem z przedszkola. Nigdy nie miałem na sobie takiego ubioru i zupełnie nie wiem jakimi kryteriami sie kierować przy wyborze.

 

Pozdrawiam i dziekuje za wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz do sklepu, przymierz, zobacz jaki masz rozmiar, i dopiero szukaj co na allegro (jezeli jest w lepszej cenie niz w sklepie) jest w twoim rozmiarze, bo linki ktore podales to dwa skrajne rozmiary. Ja kupilem na ebay.nl pisalem o tym pare dni temu, i bardzo sobie chwale ale wczesniej przymierzalem w sklepie. Te dwie firmy sa bardzo dobre wioec co bys nie kupil bedzie ci slozyc. Jeszcze sie zastanow czy 1 czy 2 czesciowy.

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzą tylko i wyłącznie kombi 2 częściowe, a te które pokazałem bardzo mi sie podobają.

 

Sprawa jest o tyle komfortowa że sprzedajacy często jezdzi przez Szczecin do De, więc nie bylo by problemu aby zabrał ze sobą interesujące mnie rozmiary :D, po wstępnych przymiarkach w sklepie za małego 54 Arlena , wydaje mi sie że będzie pasował na mnie 56 - aczkolwiek to jeszcze trzeba sprawdzić co nie jest łatwe w Szczecinie iż tutajsze sklepy świecą pustkami :)

 

Jak optymalnie dopasować kombinezon ?

 

- mierzyc na krótki rękaw ?

 

- mierzyć mając na sobie cienką bluzę ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze trzeba sprawdzić co nie jest łatwe w Szczecinie iż tutajsze sklepy świecą pustkami
idz do sklepu, przymierz, zobacz jaki masz rozmiar, i dopiero szukaj co na allegro

 

A jak mają być wypasione, skoro ty /i inni/ traktują je wylącznie jako przymierzalnie, a zakupy dokonują u ludzi, którzy mają tańszy towar gdyż nie płacą dzierżawy sklepu, często nie mają zarejestrowanej działalności, nie płacą ZUS-u i podatków, a zdarza się również, że towar którym handlują pochodzi z nie do końca legalnego źródla /np. z okradzionego sklepu/.

 

Czy kupował ktoś z Was kombi na Allegro ? Czy np nowy kombinezon zakupiony na Allegro posiada jaką kolwiek gwarancję którą mogę zrealizować w najbliższym sklepie sprzedającym kombinezon danego producenta?

 

Szczyt kombinatorstwa, bezszczelności, a może głupoty!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz że ludzie oferujący towar na Allegro nie maja zarejestrowanej działalności ? wielu,wielu sprzedających bez problemu wystawia na zakupiony towar fakturę.

 

 

A jak mają być wypasione, skoro ty /i inni/ traktują je wylącznie jako przymierzalnie, a zakupy dokonują u ludzi, którzy mają tańszy towar gdyż nie płacą dzierżawy sklepu, często nie mają zarejestrowanej działalności, nie płacą ZUS-u i podatków, a zdarza się również, że towar którym handlują pochodzi z nie do końca legalnego źródla /np. z okradzionego sklepu/.

 

Rynek Panie, rynek :mrgreen:

 

Co do Twojego określenia :

 

Szczyt kombinatorstwa, bezszczelności, a może głupoty!!!!!!!!!!!

 

Z wieloma rzeczami tak jest. Kupuję powiedzmy sprzęt elektroniczny w innym kraju, a w przypadku niesprawności mogę bez problemowo dane urządzenie serwisować w ramach gwarancji np w Polsce - doświatczyłem tego osobiście, więc nie jest to mit z mchu i paproci. Sądziłem iż w przypadku kombinezonów sprawa ma się podobnie.

 

Ps. Nie krzycz:), szkoda nerwów - wiosna idzie, powinniśmy się cieszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTOMAR na calym swiecie ,w kazdym kraju istnieje cos takiego jak aukcje internetowe. O popularnosci niech swiadczy przyklad Ebay'a. Nie wiem czemu tak sie obruszasz, kazdy chce kupic cos taniej. A po co ma przy okazji oplacac bande nierobow? Wiekszos ciuchow moto pochodzi z promocji ,badz wyprzedazy w DE. Po prostu kazdy jest zadowlony, sprzedajacy zarabia, kupujacy wydaje mnie-wilk syty i owca cala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowie mi ktoś jeszcze w tym temacie

Ale o czym my tu mówimy?

Arlen to produkty wysokiej jakości, ale jednak Dainese to najwyższa półka.

Jeśli jest coś z podpinką to raczej turystyczny ubiór, fajnie ją mieć, bo jak jest chłodno to się przydaje.

 

Kupując na allegro trzeba wiedzieć jaki rozmiar się nosi, bo skórzany kombinezon to nie piżama. Po założeniu ma być raczej opięty, tylko stojąc wyprostowanym ma być fałda na dupie. Trzeba przymierzać na T-shirt, ew. na bluzkę z długim rękawem (w gorące dni skóra nie będzie się przyklejać), a dobierać raczej tak, żeby był zapas i na chłodne dni zmieściły się pod kombinezon kalesony + jakaś cienka bluza z windstoperem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viper - bylem bardzo zainteresowany tym M4, przymierzalem go, dokladnie ten sam (od tego goscia)...

 

Mam 178 cm wzrostu i gdy zalozylem spodnie i kurtke i zapialem je zamkiem to wszystko bylo idealnie, ale niestety odpadalaby mozliwosc jezdzenia w samej kurtce gdyz byla za krotka i dlatego go nie wzialem...

Ale co do samego kombinezonu to naprawde zajebisty!

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wracając do tematu - uwaga na rozmiarówkę Dainese. Kolega właśnie kupił idealną na siebie kurtkę (w sklepie żeby nie było!!) Dainesa, w rozmiarze 56, choć jak w pysk strzelił on ma rozmiar 54 (na 100%). Lepiej trzy razy przymierzyć, niż wywalić 2-3 k. na niepasujący ciuch.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupillem w motomarze ciuchy i jestem zadowolony :mrgreen: jeszcze buty musze kupic ale sa najdrozsze z tego wszystkiego :) :D

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mają być wypasione, skoro ty /i inni/ traktują je wylącznie jako przymierzalnie

 

Niestety taki nasz kraj ze kombi kosztuje nieraz kilka pensji normalnego czlowieka plus prawdziwych promocji u nas w sklepach prawie brak (mowie prawie bo to co robi honda plaza z cenami np kaskow AGV to prawdziwa promocja). Przecietnego niemca spoko stac zeby sobie nowe kombi sprawic prosto ze sklepu a u nas niestety... wiec o czym my tu mowimy?... musimy poczekac na unijne zarobki :)

 

VIPERPL

Musisz miec w miare ciasno w kombi, pamietaj ze skora sie rozejdzie troche.

polecam stronke http://www.alpinestars.com/sizing/ daje jako takie wyobrazenie o rozmiarowce ale ufac jej bezgranicznie nie radze

 

pozdrowionka i powodzenia w zakupach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge ci tylko powiedziec,ze sprzedawca jest uczciwy bo kupiłem u niego kombi Alpinestars w Grudniu ,który przysłał mi do Krakowa na przymiarke i płaciłem dopiero jak przymiezyłem nawet przesyłka była darmowa tak uzgodnilismy na telefon i jestem bardzo zadowolony z tej tranzakcji bo za ta cene w kraju nie kupił bym nic tej klasy :)

 

[ Dopisane: 21-02-2006, 10:56 ]

polecam sprzedawce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko.

 

Jak się przenosi na walory użytkowe perforacja kombi ?

 

Ten ARLEN NESS 1832

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=86392749

 

posiada z przodu na kurtce troszkę perforacji, czy przez taką perforację nie naleci mi na brzuch :mrgreen: wody w czasie lekkiego deszczu, ani nie będzie mocno wiało ??

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...