Skocz do zawartości

Kawasaki ZX12R - wady i zalety ???


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ile pompujecie w koła??? wcześniej śmigałem na ZZR 1100 był dużo cięższy, opona z tyłu była 180 i ładowało się tył 2,9 a przód 2,7 tutaj mamy lżejszy sprzęt, opona tył 200, przód jak w zygzaku 120. Podpowiedzcie ile powinno byc w kołach ciśnienia przy załozeniu że ważę ponad setkę i czasami zabieram 60kg plecak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie, jak i na jakich oponach jeździsz. Wcześniej dawałem 2.9/3.2 teraz 2.6/2.9

 

Na chwilę obecną najczęsciej śmigam trasą z Wrocławia w kierunku Warszawy, dobra, szybka droga trochę fajnych winkli kawałkiem obwodnica dwa pasy z niezłymi prostymi gdzie przekraczam trzy paczki na chwile :-)) albo jadę w drugą stronę do A4 w kierunku Opola Katowic, staram się nie latać po mieście i po wiochach, szkoda waszki i sprzęta. Napompowane mam na 2,7 i tył 2,9 .

 

Na chwilę obecną najczęsciej śmigam trasą z Wrocławia w kierunku Warszawy, dobra, szybka droga trochę fajnych winkli kawałkiem obwodnica dwa pasy z niezłymi prostymi gdzie przekraczam trzy paczki na chwile :-)) albo jadę w drugą stronę do A4 w kierunku Opola Katowic, staram się nie latać po mieście i po wiochach, szkoda waszki i sprzęta. Napompowane mam na 2,7 i tył 2,9 .

 

a opony mam continental

 

continental supersport

 

 

Panowie, przegląd, wymiana oleju, filtry itp co 6tyś jak w zzr czy co 12?? olej pełny syntetyk tak??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz że ukazała się w ogóle jakaś po polsku? Jak chcesz mam serwisówkę po angielsku.

Właśnie w serwisówce poczytałem, że opony się pompuje na 2.9/2.9.

Zalewam Motul 5100 10W40

 

 

myślałem że może jest dostępna po naszemu, jeśli masz skany czy w innej formie co by na email poszło to chetnie, chyba ze masz papierowy egzemplarz to się mozemy dogadac, a co do oleju to czy aby to nie półsyntetyk?? słyszałem że leje się syntetyk, z tego co wiem to mam zalany motul syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.blackbears.ru/index_en.php?get=manual

Tutaj znajdziesz serwisowke do swojej kawy. Ja tez mam zamiar kupic 12 ale niestety teraz nie moge poniewaz jestem za granica. Caly czas przegladam allegro mam kilka na oku ale zakup dopiero planuje na koniec sezonu albo dopiero na nastepny. Zakup ZX12R na zachodzie to naprawde duze pieniadze tylko w Polsce KAWASAKI ma zla opinie i dlatego 12 mozna tak tanio wyrwac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle ma złą opinię tylko użytkowanie takiego motocykla bez dostępu do autostrady czy porządnej drogi ekspresowej jest dość frustrujące

Dzięki Koledzy za info dot serwisówki, faktycznie użytkowanie 12-tki bez bliskiego dostepu do fajnej drogi może znużyć, ja co prawda nie mam we Wrocku czteropasmowej autostrady :-)) ale z jednej strony mam wylot na A-4 z drugiej strony wylot na warszawkę z niezłą kilkunasto kilometrowa dwupasmową obwodnicą Olesnicy dalej Sycowa i generalnie ciekawą trase w tamta stronę a jak się znudzi to do rzeszy półtora godzinki A-czwórką a dalej to juz każdy wie jak jest, jednak to już raczej weekendowo, na co dzień raczej dwie poprzednie opcje.

Wcześniej śmigałem na ZZR 1100 i podobnie miałem, w miasto bez sensu sie wbijać a lansować się na dwójce po okolicznych wioskach sie nie chce.

jescze raz dzięki, pozdro szerokości idę pośmigać bo nie pada!!

 

http://www.blackbears.ru/index_en.php?get=manual

Tutaj znajdziesz serwisowke do swojej kawy. Ja tez mam zamiar kupic 12 ale niestety teraz nie moge poniewaz jestem za granica. Caly czas przegladam allegro mam kilka na oku ale zakup dopiero planuje na koniec sezonu albo dopiero na nastepny. Zakup ZX12R na zachodzie to naprawde duze pieniadze tylko w Polsce KAWASAKI ma zla opinie i dlatego 12 mozna tak tanio wyrwac.

Pozdrawiam

 

W Polsce są odnośnie kawasaki opinie o pekajacych ramach(zx), zacierajacych sie 3-cich panewkach (zzr 1100) itp. ale zwróćcie uwagę że ta opinia płynie od ludzi którzy albo wcale nie jeździli nigdy kawasaki albo nawet niczym innym a pieprzą i powtarzają głupoty tzw internetowi fachowcy, napinacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak to jest do końca z tym kagańcem do 299km/h?? od 2002 blokowali czy od 2001... czytam w necie raz że po 2001 roku raz że od 2002. ja zakupiłem moto z 2001 roku, szybkościomierz do 340km/h, znajomy z Oleśnicy miał (zamienił na cos innego) 2001 i tez budzik do 340, ale jak szukałem moto to spotkałem się z sprzętem w pierwszym nadwoziu ale na szybkościomierzu miał 280 jak nowy model, również spotkałem moto w Olkuszu, zresztą nadal jest na allegro, pierwsze nadwozie, rok produkcji w dowodzie 2002 a na zegarze 340km/h. podejrzewam że ten z Olkusza coś niecoś był kombinowany powypadkowo, cały malowany wgniecenie na zbiorniku paliwa pod siodłem z boku, szpoachlowane oba dekle silnika.

Jeśli macie pewne dane dot. tego kaganca podzielcie sie informacją. ja swojego sprzeta jeszcze do końca nie dociskałem z prostej przyczyny, kończyła mi sie prosta droga druga sprawa po prostu już byłem nieźle posrany jak wskazówka dochodziła do 300km/h :-))) jeszcze nie znam tak dobrze moto zeby aż tak ryzykować żeby nie odpuścić jak zbliżam sie do łuku na drodze.

 

Druga sprawa to tłumik, zakupiłem sprzęta z przelotowym b.głośnym kominem G.P.R. fajnie brzmi, niezły lans itp. ale słyszałem że po zamontowaniu takiego komina należy coś pokombinować z mieszanką, najczęściej wzbogaca sie mieszankę ponieważ zauważalny jest spadek na mocy u dołu, a nie chciałbym czegos przekombinowac, poprzedni właściciel nie potrafił mi powiedzieć nic na ten temat bo komin zakładał mu znajomy warsztat i nie wie co tam robili, było to 3 lata temu.

 

Trzecia sprawa to juz tak z czystej ciekawości, czy jest możliwość zdjęcia kagańca i pominięcia tego ograniczenia??? tez różne opinie czytałem na ten temat.

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest sama końcówka założona to dziury jakiejś strasznej nie będziesz miał poa tym nie każda końcówka ma tak samo. Jak masz pieniążki to pełny wydech i PowerCommander i indywidualna mapa ale do normalnej jazdy to nie ma sensu. Jak chcesz mogę ci sprzedać ori tłumik w bdb stanie. Ogranicznik można poznać chyba po numerze ramy (były 4 wersje: A1, A2, B1, B2) i zdaje się że te z 2 były kastrowane w salonie ci pewnie powiedzą na podstawie numeru ramy.

Odblokować można Bonneville boxem na przykład.

Edytowane przez Jjacks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest sama końcówka założona to dziury jakiejś strasznej nie będziesz miał poa tym nie każda końcówka ma tak samo. Jak masz pieniążki to pełny wydech i PowerCommander i indywidualna mapa ale do normalnej jazdy to nie ma sensu. Jak chcesz mogę ci sprzedać ori tłumik w bdb stanie. Ogranicznik można poznać chyba po numerze ramy (były 4 wersje: A1, A2, B1, B2) i zdaje się że te z 2 były kastrowane w salonie ci pewnie powiedzą na podstawie numeru ramy.

Odblokować można Bonneville boxem na przykład.

 

mam zmienioną samą końcówkę, cały wydech idący od kolektora oryginał do samego końca tylko sam komin jest akcesoryjny, a ten Bonneville box mozna kupic w Polsce??? na allegro nie widzę a wyszukiwarka znalazła tylko jakąś stronkę z USA, jeśli sie okazałoby ze mam kaganiec to chętnie zakupiłbym to ustrojstwo. Coś znalazłem jeszcze o nazwie G-pack ale tez nie widzę gdzie można to kupić.

 

Koledzy ma ktoś z Was wiedzę gdzie mozna kupić bonneville box w Polsce?? lub może ktoś chce odsprzedac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...