Skocz do zawartości

XJ czy CB w podobnej cenie??? a moze xj750


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Udalo mi sie odloazyc ok 7 tys i w tym roku jestem zdecydowany na zakup swojego pierwszego motocykla. Jako ze czesto przegladam forum, pomny rad bardziej doswiadczonych kierowcow bylem zdecydowany na cb500. Jednak ostatnio kumpel zwrocil moja uwage na XJ600. Jesli chodzi o 600tki to wolalbym Bandita albo Fazera ale poniewaz sa troche drozsze na razie musze sobie odpuscic.

 

I tu moje pytanie czy warto brac pod uwage XJ i czy to dobry motocykl dla poczatkujacego. Kumpel mowil ze CB szybko sie nudzi, XJ ma lepszy wyglad (to akurat kwestia gustu) i bardziej nowoczesny silnik. Przegladajac np Allegro jest XJ za 6,5 tys przebieg 34 tys z 95r. i CB za 6,7 tys przebieg 30 tys z 96r.

 

Co wy byście kupili?

 

Bede wdzieczny za wszelkie rady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebiegem raczej się nie sugeruj bo taki przebieg ma wiekszość motocykli oferowanych na rynku wtórnym

ja wybrałbym XJ-tę, wiekszy gabarytowo, troche mocniejszy od CB, nadaje sie do miasta i do dalszych wyjazdów, poza tym wydaje mi się że w tej kwocie znajdziesz więcej ofert sprzedaży własnie XJ-tek, także będzie w czym wybierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również wydaje się, że XJ to idealnym motocykl dla Ciebie.

Nie jest już taki mały, a i pojemność ma większą - łatwiej Ci będzie później wsiąść na coś większego.

Wygodny w trasy i pakowny...

A do tego słyszałem, że to "wieczny" motocykl... Że mało się psuje i dużo wybacza...! :D Słowa mechaników.

Tak więc wybrałbym XJ -tke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja również obstawiałbym jak koledzy, czyli za XJ-jotą.

Napewno będziesz zadowolony jest to dobry motocykl

i wdzięczny a co do przebiegu to faktycznie nie sugeruj się

bo i tak u nas żadko kiedy jest autentyczny.

 

Pozdrawiam i udanego zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

 

Czytam sobie teraz o tym motocyklu i coraz bardziej sie do niego przekonuje. Bezawaryjnosc to slowo rzeczywiscie czesto sie powtarza a to dosyc wazne.

 

A jednak warto sluchac sie starszych (w tym wypadku bardziej doswiadczonych)

 

Pozdrawiam,

 

[ Dopisane: 22-02-2006, 00:37 ]

Witam ponownie,

 

teraz znowu znalazlem XJ750 za dobra cene i stosunkowo malym przebiegiem ale z 85r. Nie wiem czy w ogole warto kupowac tak stary motocykl. Co prawda czytalem wiele dobrego o silnikach xj (100 tys. spokojnie przejada) i akurat w tym modelu jest wal wiec odchodzi duzo czynnosci obslugowych ale mimo wszystko konstrukcja dosyc stara, hamulce pomimo dwoch tarcz tez raczej nie sa najlepsze (chyba tylko zaciski tloczkowe).

 

Kusi cena ok 4 tys. ale z drugiej strony jest wieksza pojemnosc i raczej przestarzala konstrukcja.

 

Pomozcie bo sezon tuz tuz a ja nie wiem co kupic zeby nie byc na siebie wkurzonym ze kupilem jakiegos grata ktorym nie da sie jezdzic.

 

P.S.

Ostatnio czytalem ze ma byc bardzo zimna wiosna, mam nadzieje ze to sie nie sprawdzi i ze wkrotce bedzie mozna zaczac smigac bo juz nie moge sie doczekac.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Również uważam Xjote za dobry wybór, Diversionke można wyrwać nawet poniżej 6k zł ( zwykle z małymi uszkodzeniami przez co trzeba zwiekszyc swoja czujność :P ). Swoja posiadam od niedawna kupiłem ja w grudniu i dopiero zrobiłem jakieś 350 km ale co nieco mogę juz powiedzieć :evil:. To co pewnie juz wiesz to, to ze często głośno pracują zawory i łańcuszek sprzęgłowy, jest chyba bardziej zwrotna od MZetki ;) ( chociaż nie wiem czy mz jest zwrotna :buttrock: , porównuje do tego na czym dane było mi jeździć :evil:) Moja aktualnie głośno chodzi ( zawory ) i mnie to trochę drażni. Co do mocy to żadne rewelacje po 3 dniach sie przyzwyczaisz tak ze będziesz czul niedosyt :twisted: (żart, jest ok ) naked te 150 - 160 km/h targa całkiem sprawnie (więcej nie jechałem za zimno i motorek zaczyna niedomagać przynajmniej mój )

O I NAJWAZNIEJSZA WADA XJOTY :

kupić używana opone na tył graniczy z cudem :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś z kardanem niezbyt drogiego i niezbyt starego to jest jeszcze HONDA NTV 650

 

Fredi a co powiesz na jego temat. Patrząc po cenach na allegro i po rocznikach to ceny wachają się 5,5-6,5 tys za 91-93,95. Masz moze juz ktos wyrobione zdanie na NTV zdanie. Z wyglądu też w miarę przyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat tego motocykla nie mogę się wiele wypowiedzieć bo nie miałem z nim większej styczności ani nim nie jeździłem ale czytając troszkę o nim przyciągnieły mnie właśnie wał kardana zintegrowany z jednoramiennym wahaczem, silnik w układzie V chłodzony cieczą. Silniczek ma po 3 zawory i 2 świece zapłonowe na jeden garnek i jest spokrewniony z silnikiem transalpa 600 i Africa Twin 650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...