Skocz do zawartości

Simson jest mułowaty! Co zrobić?


klein512
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam simsona. Od kąd go kupiłem jest strasznie mułowaty! Nie chodzi na wolnych obrotach,słaby jest. Co trzeba zrobic zeby tak nie było? Słyszałem że podobno coś z gaznikiem! Ale mój gaznik nie ma wielu regulacji ma tylko jedną regulacje! Prosze odp pod adres [email protected] bądz gg 7648692

Prosze o pomoc! Z góry dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypluty simmering na wale też może być przyczyną.

Jednak po stylu wnioskuję (bez urazy) że usunięcie usterki może być poza możliwościami Kolegi. Pomoc kogoś zaprawionego w bojach z dwusuwami będzie potrzebna.

W pierwszej kolejności zrobiłbym to co napisał Nitomen - sprawdzić wydech. Czyli odpalić bez tłumika, a jeżeli wystąpi poprawa udrożnić.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypluty simmering na wale też może być przyczyną.
No niebardzo 8) Jak by mial ,,wypluty" simering od strony prądnicy krecil by mu obroty jak durny i niechcial by z nich zejsc 8) Gdy od strony oleju dymil by z kolei rowniez jak durny 8) Sprawa tkwi w niedomiarze czesgos badź zlym ustawieniu :D Zapchany wydech,zatkane okno wydechowe nagarem,zle ustawiony zaplon,zle dobrana mieszanka paliwowo powietrzna,Najprawdopodobniej cos z gaznikiem badź regulacją 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypluty simmering na wale też może być przyczyną.
No niebardzo

Jak przerobisz połowę tych silników co ja, to pogadamy.

Spotkałem dwusuwa który miał wypluty uszczelniacz od strony zapłonu. Odpalał z pychu, lecz mocy nie produkował. Usterka wystąpiła nagle w czasie jazdy. Usunięcie jej zajęło nam ułamek tego czasu który straciliśmy na zlokalizowanie.

 

P.S. Wiedza podwórkowa jest gówno warta, jeżeli nie jest poparta znajomością teorii i praktyką warsztatową. A Ty nawet teorii nie znasz, o ortografii nie wspominając.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ma rację. W romecie kolegi poprostu mocno zużyty i naderwany simmering powodował że simson ledo palił, łapał tyle lewego powietrza że nie wkręcał się na obroty bo nie dawał rady tego przepalić.

Ja jednak spróbowałbym na początek wymienić same pierścionki bo to groszowa sprawa. Oczywiście lepiej już cały tłok i szlif. Poprawa gwarantowana bo nie wiesz kiedy w simsonie było coś robione i możliwe że ten tłok już dawno powinien wylądować w śmietniku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...