Skocz do zawartości

Elektryka z 6V na 12V


strat1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Yamahe DT 125 a w niej instalację elektryczną 6V. Czy istnieje możliwość zmiany na 12V (podobno w Trabantach ludzie zmieniali), co ewentualnie trzeba wymienić (nie mam rozrusznika tylko kopniak) oraz jeżeli jest z tym dużo paprania może macie kogoś kto może podjąć się takiej przeróbki (nie ukrywam, że nie mam też zbyt dużo kasy na ten zabieg)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to glupie, ale zapytam: a po co chcesz zmieniac fabryczna, specjalnie dla tego sprzetu dostosowana instalacje elektryczna?

Jak mialem Junaka, to mialo to sens z powodu cewki zaplonowej i alternatora ale japonca z oryginalnymi 6V bym po prostu nie zmienial. Poza tym to chyba drogo by wyszlo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację jednak 12V jest bardziej praktyczne. Przykładów jest sporo. mniejszy pobór prądu, żarówki i inne rzeczy dostępne na każdej stacji (sprubójcie dla sprawdzenia kupić żarówki 6V poza Larssonem i kilkoma sklepami specjalistycznymi takimi jak te z częściami do MZ i Simsonów), pozatym jeżdżę cały rok i przydałoby się założyć podgrzewane manetki bo przy prawie -30 stopni trochę wymiękałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz "strat1" :lol:

Ja też uważam że 12V jest lepsze niż 6V, mam WSK 175 i była w nim instalacja 6V, oczywiście jak to ja (lubie usprawniać starą technologię) przerobilem na 12V :D Ja akurat założylem alternator od JawyTS 350 :D

Alternator ten ma wystarczające parametry (12V,15A). Przerobiłem czop wału tak żeby dało sie zamontować wirnik, a jeśli chodzi o stojan z uzwojeniami to oczywiscie calosc od jawy by nie weszla pod pokrywe, wiec wyjąłem sam metalowy rdzen na którym byly uzwojenia i zamontowałem do karterów. Oczywiscie uchwyty na mocowanie szczotkotrzymacza i platynek musialem sobie dorobic wedłyg wlasnego pomyslu :lol: No i podłączyłem całą elektryke według schematu instalacji jak w Jawie (oczywiscie kable tzreba bylo po przerabiac :D )

No ale teraz jak mam 12V to nie ma problemu z podłączeniem dodatkowych gadżetów na 12V, noi żarówki "z najbliższego parkingu" :mrgreen:

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...