Skocz do zawartości

JAKI OLEJ ??


alien162
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze musisz wiedzieć jaki olej był wcześniej zastosowany czy był to olej syntetyczny, czy niesyntetyczny.

Po drugie jakie są jego parametry lepkościowe.

Po trzecie do jakiej temperatury pracy silnika został on zaprojektowany.

 

Wszystko powinno być podane jak na dłoni w instrukcji obslugi.

Mozesz pójsc do najbliższego sklepu z częściami do motocykli. Sprzedawca napewno ci doradzi jaki olej masz wlać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witojcie obywatele!!! :lol:

Mam takie pytanko, skłądam silnik dwusuwa WSK 175 - zrobilem remont generalny całego silnika, w silniku jest mokre sprzegło starego typu czyli tarcze są z wkładkami ze zwykłego korka..Może wiecie jaki olej wlac najlepiej do skrzyni po remoncie.. :?: :?: Napewno napiszecie mi żebym se wlał Hipol albo Lux, ale ja ten silnik ma być zrobiony bardziej "ambitnie" wiec proszę was o jakieś podpowiedzi :lol:

Na moją logikę to jak bym wlał jakis dobry olej np."Motula jakis" od silnika 4T z mokrym sprzeglem to by było git :!: A co wy o tym sądzicie :?: :?:

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie ?? Taki olej jako że jest napewno drogi i jest firmy "motul" to ma jakies specjalne właściwości które wydłużo żywotność skrzyni i sprzęgłą?? Ile wogule może kosztowac taki olej i jeśli ktos wie to prosiłbym jakiś link do strony jakiegos sklepu internetowego z olejami :lol:

Pozdro :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wiesi spokojnie lej Hipola watpie zeby te oleje motula znacznie sie roznily (poza gestoscia ) od tych Hipola rozumiem jakis wyczynowy 125 ,2T ale do starszych mniej wysilonych maszyn wszystko jedno co wlejesz aby oleiste :mrgreen:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz"nitomen" wiedzialem że ktoś mi napisze żeby wlać hipola :( ale jak już napisałem wyżej "ten silnik ma byc ambitnie zrobiony" a poza tym to silnik w poim kobuzie jest bardziej obciążony od tych fabrycznych - robiłem mu tuning, ale nie taki jakis wieśnaicki żeby uzyskiwać 500KM z WSK tylko poprostu usprawniłem go poprzez polerki kanałów, wypełniacze skrzyni korbowej, polerke skrzyni,polerke wału i wypełniacze wału, oraz pare innych usprawnień jak np. gażnik Jawy TS350,ale o gażniku nie bede sie rozpisywał )powiem tylko że silnik z nim chodzi bardzo efektywnie i wcale nie pali więcej niz na oryginalnym gażniku a chodzi o niebo lepiej :mrgreen: ), oprócz tego mam instalacje 12V, a co z tym związane nie mialem problemu z założeniem modułu zapłonowego który też dodał sprawności silnikowi :lol: Tak więc jak już mam tak dopracowany silniczek to bedę sie czuł bardziej usatysfakcjonowany lejąc do niego pożądny olej , no bo jak ma być silnik zajebisty to niech ma tez zajebiste smarowanie nie?? A po za tym są w nim same nowe fabryczne części więc niech pływaja sobie w markowym oleju :)

Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym sie zgodze, wtedy mieli LUX 10 ,no ale technika robi postępy więc mu też nie możemy zostawać w tyle i w związku z tym trzeba korzystać ze wszystkich mozliwych ulepszeń :!: :!: Ale to jest moje zdanie..ja wleje Motula 10W40, a jak ktos woli niech leje lux i hipole :(

Pozdro i dzięki za wcześniejsze podpowiedzi :)

Jak by ktos wiedzial jeszcze coś więcej na temat jakichś dobrych olejów to niech sie wypowie :!: Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam gadacie mialem kolegow ktorzy nie mieli oleju to wlewali do smarzenia :lol: Ale ja zrobil bym tak jak Kobuz1 , dodal troche kasy i kupil jakis lepszy olej , nawet jak by to mial byc komar :) Kto smaruje ten jezdzi :( Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...