Skocz do zawartości

Yamaha XJR 1200 i 1300 oraz Suzuki Bandit 1200S


Rekomendowane odpowiedzi

Tez jestem na etapie poszukiwania..juz od jakis 3 mc..Serce mowilo CB 1300, rozum GSX 1400 ale po wielu dosiadkach tylek powiedzial XJR 1300 a serce i rozum staraja sie jakos dostosowac..pozatym prase XJR ma dobra.. ;)

 

Niestety z braku dobrych egzemplarzy z rynku wtornego bedze sie raczej sklanial ku nowce..ostatnio widzialem w cenie 26 000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te za 26 tysięcy to prywatnie sprowadzane motocykle. Niestety jest problem z ich gwarancyjnymi serwisami bo z tego co się orientuję to gwarancji udziela sprzedający i w razie co w ramach gwarancji możesz naprawić tylko u niego lub wcale,a le biorąc pod uwagę różnicę ceny motocykla salonowego a tego, o którym mówisz to nawet jak za część czynności przeglądowych zapłacisz to i tak będziesz do przodu bo olej, klocki, filtry to samemu można sobie zmienić.

 

Uważam, że dobrze celujesz zarówno jęsli chodzi o moto jak i źródło zaopatrzenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cicha nadzieje ze jak kupie takie nowe moto i bede o nie dbal to ta gwarancja minie bedzie do niczego potrzebna.. :cool:

 

..pojawilo sie tylko jedno ale...wczoraj wyczytalem z penego szanownego pisma ze XJR przy wcisnieciu "nawet delikatnym" klameczki hamulca w zakrecie ma tendencje do BARDZO szybkiego prostowania i wynoszenia z zakretu..PRAWDA LI TO..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze te opinie testerow bierzecie zbyt doslownie , w praktyce ni jak sie maja do rzeczywistosci , troszke dystansu zachowajcie do testoww gazetach , moim zdaniem nie sa zbyt obiektywne.

lepiej posluchac ludzi ktorzy na moto jezdza tak jak my czyli zwykli uzytkownicy .

powiem tylko tyle ze np inazuma uwilbialem wchodzic w zakret na dochamowywaniu az do konca i na wyjscigaz na max i pieknie ja z zakretu prostowalo. trzymala sie drogi jak przyklejona , na gixerku juz tak sie nie udaje mi zrobic . ;)

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..pojawilo sie tylko jedno ale...wczoraj wyczytalem z penego szanownego pisma ze XJR przy wcisnieciu "nawet delikatnym" klameczki hamulca w zakrecie ma tendencje do BARDZO szybkiego prostowania i wynoszenia z zakretu..PRAWDA LI TO..?

A cóż to za czasopismo?

 

Ja nic takiego nie zauważyłem podczas hamowania w zakręcie. Wprawdzie staram się tego unikać i w zakręt wchodzić już z odpowiednią prędkością ale nie powiem, że nigdy w zakręcie nie hamowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za czasopismo?

 

Ja nic takiego nie zauważyłem podczas hamowania w zakręcie. Wprawdzie staram się tego unikać i w zakręt wchodzić już z odpowiednią prędkością ale nie powiem, że nigdy w zakręcie nie hamowałem.

 

 

To byl artykul, zescanowany z jakiejs gazety, znalazlem go na portalu, ktory reklamujesz...bodajrze gdzieś w tym jest to napisane.. :crossy:

 

http://www.yamahaxjrclub.pl/kat1/XJR1300-07.pdf

Edytowane przez goncior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rzeczywiście taka wzmianka pana Dziawera, tak samo jest wzmianka,że XJR-ą można pokusić o power-slidy.

Wg mnie bzdura, tak samo jak wyniki testu spalania.

Jak pewnie sporo ludzi wie pan Dziawer sprawdza głównie motocykle pod katem stawiania na koło przednie i tylne, i takie tam wygłupy, jak jazda ile fabryka dała. Codzienna jazda na tym nie polega. Co więcej w tym roku podczas zlotu XJR pojechaliśmy na tor kartingowy i tam każdy kto chciał mógł się sprawdzić w zakrętach właśnie. Nikt jakoś nie narzekał na podnoszenia moto i wyjazd z toru podczas dohamowania w zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he...wiec po kiego ch... wypisuje takie bzdury w swoim artykule skoro jego priorytety i kryteria oceny sa kompletnie rozbiezne z kryteriami codziennego uzytkownika. Moim zdaniem najceniejsze byly by testy prowadzone dwutorowo, przez doswiadczonego motocykliste (najlepiej jakiegos zawodnika sportowego) oraz przez zoltodzioba ktory odzwierciedlal by umiejetnosci okolo 75 % polskich motocyklistow ktorzy niekiedy dosiadaja takich maszyn pierwszy raz. Mysle ze wtedy testy zyskaly by na tresci i na miodnosci oraz zadowolilyby wieksza grupe odbiorcow. :crossy: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki już Pan Dziawer jest, a ja z tego powodu nie czytuje jego testów i artykułów.

Na portalu i forum, do którego odnośnik już znasz, jest spore środowisko ludzi z Poznania, które dosiada XJR-ek. Możesz odczytać gdzie i kiedy się spotykają, podjechać tam i sam zapytać o opinie i doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

gsx1200 od 2003 jest niedostepny. a 1400 to nie inazuma tylkocalkiem inny sprzet .ale wybralbym jego wlasnie. potem xjr ale tylko dla klasycznego wygladu

 

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gsx1200 od 2003 jest niedostepny. a 1400 to nie inazuma tylkocalkiem inny sprzet .ale wybralbym jego wlasnie. potem xjr ale tylko dla klasycznego wygladu

 

..wszystko fajnie ale GSX 1400 wypada za drogo..w gre wchodzi tylko XJR i B12..oczywiscie jak sie zdecyduje na nowke..bo jak narazienie znalazlem jeszcze uzywki godnej uwagi.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rzeczywiście taka wzmianka pana Dziawera, tak samo jest wzmianka,że XJR-ą można pokusić o power-slidy.

Wg mnie bzdura, tak samo jak wyniki testu spalania.

 

 

Można ... a najlepiej wychodzą na pożyczonym sprzęcie :icon_mrgreen: .

Niezły też jest redakcyjny. Rzecz w tym aby ktoś inny płacił za naprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos moze namiary na historie modelu XJR..? Najbardziej interesuje mnie kiedy wypuszczono ostatni model z 2iema rurami wydechowymi i jakie byly zmiany pozniejsze.. Docelowo szukam czarnej nowki na podwojnym wydechu..podobno jest to jeszcze mozliwe.. ;))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...