Skocz do zawartości

Rejestracja starego motocykla (nie na zabytek)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, kupilem motocykl shl gazele z 1969, mam umowe k-s, dowod rejestracyjny z ostatnim przegladem w 1982r, nie byl wyrejestrowany, nie ma zadnych oplat oc. czywiscie wybiore sie do us, ale nie moge jechac na przeglad a tym samym zrejestrowac bo mam zamiar powoli go odrestaurowac i jak sie to ma do oc? mam zaplacic? jesli tak to na jakie numery rejestracyjne bedzie wystawiona polisa? aktualne? i tylko na podstawie umowy k-s? przeciez czasowek chociazby np na 12 miesiecy mi nikt nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... dowiedz sie czy sprzedajacy niezglosil sprzedazy moto (wlasicciel z dowodu) jest tak to moto po miesiacu zostalo wyrejestrowane (chyba tak to dziala - na tejze zasadzie mam urala ktory niezostal wyrejestrowany a niefiguruje w zadnym rejestrze pojazdow :)) ... spokojnie to zarejestrujesz nawet jesli jest wyrejestrowany a w takim wypadku niemusisz placic OC ... gorzej jak jest zarejestrowany a OC niejest placone ... wtedy moga chciec od ciebie zalegle OC ...

 

jakbys chcial teraz ubezpieczyc to hmm ... na aktualne nr jak juz :> ewentualnie zrob sobie lewy przeglad zarejestruj i oplac na nowe blachy (jak ci kasy nieszkoda na oplacanie niejezdzacego moto).

 

z tego co wiem w najgorszym przypadku - o ile masz obowiazek oplaty OC juz teraz - przy rejestracji i oplacie oc po remoncie zaplacisz tez zalegle oc + jakiestam odsetki ... raczej niepowinny byc zbyt duze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój - nikt ci nie kaze płacić OC za poprzedniego właściciela jezeli nie był ubezpieczony od 82r. to już dawno umowa wygasła a PZU sciga za zaległeskładki max. przez dwa lata i to byłby kłopot poprzedniego własciciela a nie twój.

 

Ja na twoim miejscu zarejstrowałbym tylko umowę w US - bo z nimi nie ma żartów a resztę załatwił dopiero po remoncie (już nie raz tak robiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubaDR600 z tym US tez niejest tak do konca ... przymnajmniej u mnie w miescie ... ja moja umowe podbilem kilka meisiecy po kupnie (trzeba chyba w ciagu miesiaca ?) ale wiadomo prawo w kazdym urzedzie jest inne :D rozni sie nawet miedzy okienkami o czym sie na wlasnej skoze przekonalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim moto OC było ostatnio opłacone przed 30 laty :) i jakoś nikt mnie nie ścigał za to OC jeszcze mi dali 50% zniżki za weterana :P nie miałem żadnych problemów, a moto było cały czas zarejestrowane ;]

 

ja za moje moto ze wszystkimi zniżkami (OC +NW) płace jakieś niecałe 50 zł :banghead: kumpel ma junaka i płaci samo OC tylko 22 zł :evil:

 

a polise mogą ci wystawić na stare numery :) te co są w dowodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...