Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

dziekuje za sugestie, aczkolwiek moge ci teraz powiedziec, ze jest to dla mnie nieosiagalne

tutaj to nie polska, tutaj nic sie nie da jak i generalnie w kazdym zachodnim kraju

musialbys isc, jak kacper krowie na rzysku pokazac co chcesz miec zrobione a i to zadnej gwarancji sukcesu nie daje. o polskiej pomyslowosci zapomnij

 

kupenie takiego materialu moze i bylo osiagalne, ale wyobrazam sobie ze po pierwsze cena bylal by ciut wieksza, a po drugie kto by mi takie tulejki wytoczyl? tu za flaszke sie nie da bo oni sa kwadratowi i czesto ci az rece opadaja

 

ale material wyglada dobrze; bede kombinowal

 

 

dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to moze ja tak zaczne zbierac te szpeje, a, ze ciagle ulepszacie to w krotkim czasie, zostanie mi tylko silnik i rama do kupienia :) lol

 

pzdr

--

tysz cys

 

to może i ja cos poszukam i będę mógł Ci oddać, jak będziesz w potrzebie - np. przednia śruba podtrymująca silnik (nie wiem jak ją dokładnie opisać) - wymieniłem ją przy instalacji cras-padów

Ziarnko do ziarnka i będzie Ducati :)

 

A dla ciekawości może ktoś się zainteresuje lub jest w potrzebie http://www.allegro.pl/item133576394_ducati..._vince_sbk.html

Edytowane przez Muminek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

a może ktoś będzie mógł załatwić produkcję takich elementów dla Melvina - ja mogę zadeklarować pomoc w wysyłce (tak może chociaż jakoś pomożemu naszemu "wygnańcowi" z za wielkiej kałuży :) )

 

Jakieś sugestie?

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Monster to 00' rocznik, ale lusterko już założone, pękło przy gwincie na spawie - ktoś już wcześniej je też urwał :) Dzięki Dominik za chęć pomocy. :)

 

Kurzcze Krzychu, te LeoVinci może spasują do mojego... dobrze mi to wynalazleś, choć ostatnio trochę się wypłukałem na kursy i inne szkolenia, ale może się uda coś uzbierać.

 

KMC ty nie zbieraj pierdołek, tylko pakuj d... w katamaran i łowy, na łowy....

Pozdro

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melvin odebrałem wiadomość, zastanowię się i dam Ci odpowiedź po kawce około południa polskiego czasu.

A w sprawie dorobienia takiej podkładki to żaden problem, będziesz musiał tylko trochę poczekać....

 

PS. Dominik ja jeszcze raz w sprawie lakierownia naklejek, jak to robiłeś, to miałeś naklejki firmowe czy z jakiejś specjalnej folii, która nie marszczy sie w czasie lakierownia bezbarwnym???

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurzcze Krzychu, te LeoVinci może spasują do mojego... dobrze mi to wynalazleś, choć ostatnio trochę się wypłukałem na kursy i inne szkolenia, ale może się uda coś uzbierać.

 

jezeli jestes na kupnie tlumikow to Leo Vince ma przezajebisty gleboki dzwiek; uosobnienie ducati :)

nie wiem czy dla was to atrakcyjna cena ale dla mnie to by byla okazja

jesli mozesz zebrac kase to bierz to i dziekuj bogu bo Leo Vince to sika po termis z gory do dolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurzcze Krzychu, te LeoVinci może spasują do mojego... dobrze mi to wynalazleś, choć ostatnio trochę się wypłukałem na kursy i inne szkolenia, ale może się uda coś uzbierać.

 

 

Nie ma sprawy (jak to mówia u nasz :) ) - jak coś jeszcze znajdę to będę podrzucał).

 

Seba - czytałeś maila ode mnie?

 

 

Zebym miał kaskę to sam bym się za nu=imi zakręcił - ale mam już swoje Termi i jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super....to mysl byle dobrze bo szkoda by bylo sprowadzac skrzypiace tulejki z polski :)

pokaz mi jakie chcesz naklejki a ja ci posle

 

acha, na przednim blotniku mam taka super; nie plaska ale wypukla, gruba; super wyglada. jak taki plastikowy emblemat...plaskie to kazdy ma a Melvin to przeciez artysta :)

tak tylko wspominam, zeby cie do intensywnego myslenia zmobilizowac hehehe

 

a mozesz je spokojnie bezbarwnym pociagnac

 

 

ps

te mam na zadupku - najlepsze naklejki jakie widzialem. sa przezroczyste i widzisz tylko wieniec i flage bo reszte sciagasz. on jest super gosc, rozgladnij sie po jego "sklepie" on przygotowuje szate graficzna do wszystkich australijskich superbikes

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/CutGrafix-D...50106QQtcZphoto

Edytowane przez melvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Dominik ja jeszcze raz w sprawie lakierownia naklejek, jak to robiłeś, to miałeś naklejki firmowe czy z jakiejś specjalnej folii, która nie marszczy sie w czasie lakierownia bezbarwnym???

 

z tego co gdzieś widziałem na stronach to naklejki są robione na specjalnej folii, która nie "fałduje się" podczas dodatkowego lakierowania - to nie jest papier, który tak może reagować na lakier. Są chyba 2 czy 3 typy takiej folii, również takie które można naklejać jedną na drugą. Problem jest tylko wysokości takich naklejek i "wybrzuszenia" ich przynakładaniu warstwy lakieru.

 

Ale nie jestem specem w tej dziedzinie - powtarzam tylko co gdzieś czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muminek Co do szybki to Dam Ci odpowiedź później jak sie skontaktuje z twoim imiennikiem, i pokaze mu zdjecia, jak ona wygląda, ale jest na kupnie więc może będzie OK.

 

Strasznie dzisiaj rano było ciężko jechać do roboty mgła przez całe Podgórze, szybka paruje, w paluchy zimno, przydałyby się podgrzewane manetki i jakaś folia podgrzewająca szybkę, coś takiego jak w lusterkach samochodwych albo wycieraczki, bo mgła strasznie siada na szybce od zewnątrz!

Pozdro

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki dla Melvina:

 

Piję kawkę i studiuję te rysunki i zdjęcia... Z tego co napisałeś wynika, ze podkladki maja byc twarde bo śruba wachacza je sciska... a akapit nizej ze jak sie poluzuje to cisza... tzn. poluzuje sie srube wachacza????, czy same podnozki - te okragle nr 12 i 14 na ktorych trzymasz stopy???

 

Przeciez sruba wachacza musi byc dokrecona odpowiednim momentem, pod sruba jest plytka mocujaca nr 7 lub 9, a z dwoch stron plytki te dwie tulejki nr 14 i 15 oraz 23 i 24

 

Prosze o info

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś wynika, ze podkladki maja byc twarde bo śruba wachacza je sciska... a akapit nizej ze jak sie poluzuje to cisza... tzn. poluzuje sie srube wachacza????, czy same podnozki - te okragle nr 12 i 14 na ktorych trzymasz stopy???

Przeciez sruba wachacza musi byc dokrecona odpowiednim momentem, pod sruba jest plytka mocujaca nr 7 lub 9, a z dwoch stron plytki te dwie tulejki nr 14 i 15 oraz 23 i 24

 

kurcze, chlopie - moj stary na politechnice wykladal i mu sie nie udalo ze mnie mechanika zrobic a ty probujesz

to jest tak jak na fotkach - calosc podnozka jest przymocowana na 2 srubach. pomiedzy calym tym zestawem a wachaczem jest tulejka z aluminium i ona skrzypi. i to na dodatek tylko jak sie rozgrzeje; rano moge skakac po podnozkach i nic. ale po kilku minutach bec

zebysmy sie rozumieli - to gdzie trzymasz nogi nie ma nic wspolnego - to tylko tam, gdzie caly zestaw laczy sie z wachaczem

robie sens?

 

ps

a co rozumiem przez poluzowanie to gdy caly zestaw podnozkowy nie jest dokrecony na fest do wachacza to wtedy jest cisza

Edytowane przez melvin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wynika, ze ta tulejka jet koloru brazowego wiec to raczej nie jest aluminum :) a dlaczego skrzypi??? ze zdjec nie wynika zeby byla wytarta na powierzchni bocznej, wiec pewnie skrzypi - wyciera sie - w otworze przez ktory przechodzi sruba wachacza, a moze pojawil Ci sie luz na lozyskach wachacza???

Jaki jest twoj model i rok produkcji bo sciagne sobie rysunki tego monowachacza...

Edytowane przez scitro

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dzisiaj rano było ciężko jechać do roboty mgła przez całe Podgórze, szybka paruje, w paluchy zimno, przydałyby się podgrzewane manetki i jakaś folia podgrzewająca szybkę, coś takiego jak w lusterkach samochodwych albo wycieraczki, bo mgła strasznie siada na szybce od zewnątrz!

Pozdro

 

To masz aż tak wysoką ta szybkę, że przez nia patrzysz :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wynika, ze ta tulejka jet koloru brazowego wiec to raczej nie jest aluminum :) a dlaczego skrzypi??? ze zdjec nie wynika zeby byla wytarta na powierzchni bocznej, wiec pewnie skrzypi - wyciera sie - w otworze przez ktory przechodzi sruba wachacza, a moze pojawil Ci sie luz na lozyskach wachacza???

 

ona jest podobno aluminiowa anodyzowana na czarno. fakt, nie ma na niej rys ale rowniez nie ma rys w srodku

>>>luz na lozyskach wachacza<<< chlopie, a gdzie to jest? ja nawet nie wiem jak ten motor sie kupy trzyma

ale zapytam jutro mego speca

wiem ze gdybym teraz zszedl do garazu to moge skakac po motorze, stanac na podnozkach nogami i kiwac sie do woli - nic. ale za chwile jak sie zrobi cieplo to mnie skrzypienie do pasji doprowadzi

jezli by byl luz na lozysku to chyba bez wzgledu na temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...