Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Jak mi jeszcze powiecie ile kosztuje przecietny serwis ducata (podobno najdrozsza jest wymiana paskow rozrzadu) to bede juz wiedzial wszystko to co powinienem. Wlasnie kluce sie z kumplem na gg o serwis (chyba ze 30 KB juz napisalismy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Daj spokój z kombinowaniem, to jest rozrząd. Co prawda podobno pasują paski od jakiegoś Fiata (chyba 127), ale ja bym nie ryzykował.

 

Jeden pasek to koszt 100 zł, original Ducati. Zmieniałem sam w tym sezonie, pół godziny czystej roboty. Nie są wymagane żadne specjalistyczne narzędzia.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jak mi jeszcze powiecie ile kosztuje przecietny serwis ducata (podobno najdrozsza jest wymiana paskow rozrzadu) to

 

Z paskami jak wyżej.

Zawory w Monsterze - coś koło 250 zł, nie wiem dokładnie, robią mi to chłopaki w HRG. Regulacja co 10.000 km.

Reszta zasadniczo jak wszystkie inne moto...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi jeszcze powiecie ile kosztuje przecietny serwis ducata (podobno najdrozsza jest wymiana paskow rozrzadu) to bede juz wiedzial wszystko to co powinienem. Wlasnie kluce sie z kumplem na gg o serwis (chyba ze 30 KB juz napisalismy).

 

cześć

dorzucając swoje trzy grosze - standardowy serwis jest na poziomie innych marek (olej, filtr,itp) - ożnica jest w zasadzie uzalezniona od roboczo-godziny, czyli od warsztatu. Odmiennym jest to co Dominik napisał - tzw duży serwis co 10 tys km i regulacja rozrządu. Tu jednak warto wykorzystać mechaników z doświadczeniem - to nie jest ponoć tak proste jak rozeząd w małym ficie (oczywiście bez urazy, bo i mi się kiedyś zdażyło w PF126p takie cosrobić :rolleyes:

innym tematem są części, które niestety są (lub raczej) mogą być drogir, choć już można znaleźć odpowiediki i zamienniki.

 

No ito co Monsterowcy lubią najbardziej - MODYFIKACJE - tema rzeka, studnia bez dna, etc i temu podobne. Inni mówią na to CHOROBA :icon_biggrin:

 

Jak zwykle decyzja należy do Ciebie, ale patrząc po swoim doświadczeniu - warto.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

może teraz o czymś innym.

 

Dziś miałem przyjemność spotkać na ulicy kolegę na Monsterze 750, z którym trochę pojeżdziliśmy po trasie toruńskiej - bardzo fajnie było pośmigac na dwa, w sumie z zewnątrz podobne motory. Przejeżdzając przez tunel przy Dworcu Zachodnim była bardzo przyjemna akcje - dwa motory z głośnymi tłumikami (oj było fajowo i głośno :icon_biggrin: )

Piszę o tym, bo żadko się zdaża taka sytuacja, że spotukają się dwa czarne Monstery (dla mnie to było pierwszy raz w Warszawie) - stanęliśmy odok siebie na światłach, krótka wymian zdań o sprzetach i wspólna jazda do następnych światęł i alej i dalej.

Tak przy okazji - pozdrowienia dla tego Kolegi - nie zdązyliśmy się jakoś wymienić kontaktami

Pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja dziś zrobiłem kolejną modyfikację, ale w sumie jest niedokończona.

Kupiłem filtr powietrza K&N, zainstalowałem go w taki sposób, aby nie zakładać delka airboxa. Chciałem maksymalnie otworzyć airbox. Po co? Oczywiście dla efektów dźwiękowych. Rys zasysanego do gaźników powietrza jest fenomenalny. Boskie uczucie. Do tego dochodzi oczywiście efekt wizualny, czyli fakt, że K&Na widać z zewnątrz bardzo ładnie.

 

Niestety, mods niedokończony, gdyż musiałem założyć pokrywę z powrotem ze względu na zbyt mocne zubożenie mieszanki. W rezultacie moto straciło górę i przestało jechać. Próbowałem jeszcze patentu ze zdjęciem obu snorkeli, ale to też okazało się za dużo.

 

Po weekendzie moze koledzy z warsztatu nieco wzbogacą mieszankę i być może pojeżdżę na otwartym filtrze. Jeśli nie to zostawię jak jest. Tak czy owak oddychanie na K&N to zbawienie dla motocykla.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik

może jakoś podczas jazdy byś nagrał jak słychać takie zasysanie - jestem bardzo ciekaw, czy faktycznie to zagłusza dzwięk tłumików, czy tez nie?

Krzystzof

 

:rolleyes:

witam

Muminek gdzie lupiłes ten pług pod silnik moze ja bym se kupił?

 

cześć

ja zamawiałem od kolegów z Plastbika ze Skarżyska Kamiennej, www.plastbike.pl, którzy też i pomalowali mi go. Niestety jeszcze czekam na przesyłkę - coś z pocztą ostatnio nie halo :icon_biggrin: Ja wybrałem wzór PL27 http://www.plastbike.pl/plastbike_oferta_cz2.pdf

 

Cen arówniez u nich jest dość przystępna, a Panowie są bardzo wporządku i bardzo słowni - polecam

 

pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...