Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

ja nie mam żadnego doświadczenia z tym sprzętem, jednak wydaje mi się, że można określić 900 SS, że trwałość, żywotność itp. powinny być podobne do Monsterka 900 (baza jest ta sama - chyba ;) ). Oczywiści wszystko zależy jeszcze od "traktowania" motorku przez właściciela :)

 

Jednak na naszym forum nie widziałęm chyba nikogo z tym motorkiem. Może koledzy będą wiedzieli jedynie z opowiadań innych. A może Dominik lub Janek coś wiedzą

pozdrawiam,

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kurczę jestem w sytuacji bez wyjścia. Zastanawiam się , bo chcę kupić V. Trafiła mi się okazja kupić 900SS w stanie naprawdę idealnym za bardzo przyzwoite pieniążki, ale niestety nie wiem na temat tego motocykla dosłownie nic. Napisałem maila do oficjalnego klubu Ducati i bez odpowiedzi. Zastanawiam się czy to prawda, że Ducati są naprawdę kiepskiej jakości i bardzo kiepskie jeśli chodzi o silniki (trwałość). Każdy mi odradza Ducati, tylko nie wiem dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kurczę jestem w sytuacji bez wyjścia. Zastanawiam się , bo chcę kupić V. Trafiła mi się okazja kupić 900SS w stanie naprawdę idealnym za bardzo przyzwoite pieniążki, ale niestety nie wiem na temat tego motocykla dosłownie nic. Napisałem maila do oficjalnego klubu Ducati i bez odpowiedzi. Zastanawiam się czy to prawda, że Ducati są naprawdę kiepskiej jakości i bardzo kiepskie jeśli chodzi o silniki (trwałość). Każdy mi odradza Ducati, tylko nie wiem dlaczego?

 

a do którego klubu pisałeś? Najlepiej jest rozmawiać bezpośredno Ducatowcami, bo tu moge potwierdzić, w Polsce kluby nie dizłają prawie wcale.

 

Co do jakości i niezawodności - wszystkie motory się uszkadzają lub psują jeśli się nie dba o nie lub nie robi przeglądów czy regulacji okresowych, stosuje się badziewie zamiast odpowiednich elementów czy olejów, itp. Ja jeżdzę na Monsterku jescze niedługo - zrobiłem coś koło 5 tyś, ale inni koledzy mają znacznie więcej nawinięte na koła i jak widzę nie mieli wiele problemów.

 

Twierdzenia na ogół są na zasadzie - bo słyszałe, że ...., bo koledzy mówili, że Ducati ..... itd. Ja na to nie zwracam uwagi. Po prostu kupiłem Monsterka i jestem bardzo zadowolony, czego i Tobie życzę. Jest tylko kwestia jaki mototor chcesz kupić i do czego go będziesz wykorzystywał.

 

Kris

Edytowane przez Muminek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Pisałem do jakiegos z Warszawy. Chyba niby nawet rzekomo oficjalnego klubu na Polskę. Właśnie się zastanawiam nad tym 900SS, bo jest naprawdę śliczny ;) Myślałem nad Monsterem, albo właśnie 900SS. Niby mam okazję go kupić od autoryzowanego dealera i gwaratuje stan techniczny i w ogóle. To teraz mam pytanie, czy serwis desmo jest naprawdętaki drogi jak go malują? Słyszałem, że serwisowanie kosztuje majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Pisałem do jakiegos z Warszawy. Chyba niby nawet rzekomo oficjalnego klubu na Polskę. Właśnie się zastanawiam nad tym 900SS, bo jest naprawdę śliczny :biggrin: Myślałem nad Monsterem, albo właśnie 900SS. Niby mam okazję go kupić od autoryzowanego dealera i gwaratuje stan techniczny i w ogóle. To teraz mam pytanie, czy serwis desmo jest naprawdętaki drogi jak go malują? Słyszałem, że serwisowanie kosztuje majątek.

 

 

- na oficjalnej str Ducati www.ducati.com sa oficjalne trzy DOC: Poznan,Warszawa i Krakow. Pierwszy powstal i zarejestrowal sie poznanski. Spam rozeslalem, trza czekac ;)

Forza Pasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Pisałem do jakiegos z Warszawy. Chyba niby nawet rzekomo oficjalnego klubu na Polskę. Właśnie się zastanawiam nad tym 900SS, bo jest naprawdę śliczny :) Myślałem nad Monsterem, albo właśnie 900SS. Niby mam okazję go kupić od autoryzowanego dealera i gwaratuje stan techniczny i w ogóle. To teraz mam pytanie, czy serwis desmo jest naprawdętaki drogi jak go malują? Słyszałem, że serwisowanie kosztuje majątek.

 

a od jakiego autoryzowanego dilera?

 

co do DOC w W-wie - kontakt jest praktycznie tylko z Roberem i to dość rzadki, bo sam klub w zasadzi eod roku nie działa (jak zauważyłem)

 

co do kosztów - wysokie czy niskie to jest dość ciężkie do powiedzenia. Przeglądy i regulacja rozrządu na ogół jest co 10 tyś km. W kwestii oleju i filtra wymiana jest co 6 tyś km (lub co sezon), ale co niektórzy wymieniają co 3 tyś km.

 

pozdrawiam,

kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to prośba do "nadzorcy" ;) o konsolidację tmatów :)

 

a może wzorem naszego pana Ministra Edukacji walniemy jakieś referendum w tej sprawie. Pytanie mogło bby być np:

 

Cyz jesteś za połączeniem dwóch niezależnych, aczkoliwiek z punktu widzenia prowadzenia polityki wewnętrznej oraz zewnętrzej, skierowanej do innych odbiorców poza skażonymi nieuleczalną chorobą Desmomaniaków, w jeden słuszny dla dalszego porawnego i zrozumiałego, odbierania przekazu, rozwijania wiedzy, stylu podejścia do spraw motoryzacyjnych, tematu związanego z omawianiem wątku i tematu związanego z produktami i marką Ducati?

 

Prawda, że nic dodać nic ująć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale go co zauważyłem, nie taki diabeł straszny jak go malują. Może i pewnie koszty są wyższe niż w japończyku ale ten wyraz włoszczyzny :) Jeszcze raz pojadę obcykać to 900SS, muszę się jeszcze porządnie zastanowić. Dziękuję za informację Muminku :)

 

Aha. A ten dealer to jest MotoRex na Bukowskiej w Poznaniu. Z tego co wiem, to chyba od zawsze sprzedawali nowe Dukaty i mieli serwis tych maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...