Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Wisi już na allegro co najmniej ze 2 miesiące. Więc albo to jakiś feler, albo popyt na Monstery ustał :)

 

Tak na pierwszy rzut oka wszystko ładnie, tylko czemu bak jest bez napisu Ducati?

 

Nom... I jak by tylnego blotnika brakuje. Ja rozumiem, ze to taki choptail, ale jak to dodac do zbiornika bez naklejek i kiepskich fot to chyba warto sie zastanowic i dokladnie obejrzec sprzeta.

Pozostaje przy twierdzeniu, ze co tanie to drogie. Czasem lepiej odzalowac jeszcze troche grosza, ale za to zyc i jezdzic w poczuciu pewnosci.

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwał sie znawca od drutowania..... :) w tych rocznikach trafiały sie nalepki na zbiornik i BOCZKI bo tam tez brakuje.A co do braku błotnika w Londynie jezdża bez przedniego w monsterach może w szwajcu pastuchy jeżdza bez tylniego........ja bym moto oblukał Szwajcaria to kopalnia dla ambitnych miłosników motoryzacji trafiają sie naprawde ładne rzeczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo- wlasnie kiepskie doswiadczenia mamy z motocyklami ze szwajcarii, a Ducati w szczegolnosci- znajomek nie opanowal problemu ze swoim 748 do dzisiaj- co prawda jest na dobrej drodze do konca klopotow, ale koszty i max wkurw... byly naprawde b. duze- a proponowalem mu swego Klekotka- za drogo mu bylo, a teraz juz kosztuje ponad 3 tys wiecej od mojego i dalej nie jezdzi...a 2 kolega kupil 916 ze Szwajcarii w "worku" chodzil ten sprzet po calej Polsce, i tez duzy problem z nim bedzie- bo trzeba kupic na moja kalkulacje P8 + zestaw czujnikow, a chcielim odkupic go na czesci- no coz milosc do Ducow jest silniejsza niz rozsadek- a przeciez moglby se kupic za nasze piniadze porzadnego Ducata na chodzie...

Zreszta niezaleznie od kraju z ktorego sciagniety jest sprzet- wymagana jest rozwaga- najlepiej kupowac od rekomendowanej firmy...to tak samo dotyczy zreszta nie tylko Ducartow...

Ja tam czesto dziwie sie dlaczego ludziska kupuja motocykle od gosci co 2 razy do roku zmieniaja nr telefonow itp... popatrzcie przyklad Motostodoly- tam Rycho jak byly pierwsze komorki- kupil se jeszcze pamietam taka cegle i ma ciagle ten sam numer telefonu...

Dobra u nas pogoda nie tegies...ale moze wyskocze na godzine posmigac na Klekocie...Trzymajta sie Pozdr. Janek 748 S.

 

No i przejechalem sie dzisiaj Klekotem chociaz pogoda na poczatku nie nastrajala zbyt optymistycznie, zrobilem moze niewiele- bo cos nieco ponad 100 km ale dodatkowo Drgawka350- 50 km no z Ryskiem i Janem pianino przywiezlismy do domu (dla mej coreczki)- czyli dzien nieco szalony byl:-))) ale sie Djuczkiem jezdzi- ze serce sie raduje - z tego wszystkiego jeszcze Klekotem 20 okrazen dookola Ryska szopy zrobilem:-)))- tak sie z jazdy cieszylem...a i deszczyk mnie po drodze zlapal- ale maly- slowem dzionek nie byl zmarnowany...Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta niezaleznie od kraju z ktorego sciagniety jest sprzet- wymagana jest rozwaga- najlepiej kupowac od rekomendowanej firmy...to tak samo dotyczy zreszta nie tylko Ducartow...

 

Zgadzam się w 100%.

Dostałem odpowiedź od sprzedawcy- są kwity, wymienione usterki :

"brak manetki hamulca przedniego,zarysowany wydech z prawej strony,zarysowane to cos przy manetce hamulca przedniego,od transportu na baku na wielkosci 2cm jest rysa. z lewej strony mocowanie wydechu jest pospawane (tak juz kupiłem i sam tego nie widziałem) akomulator nowy ale rozładowany!!!!!

 

dokumenty: faktura szwajcarska kupna sprzedazy, brif,( wszystkie dokumenty przetłumaczone)

 

faktur z przegladów nie posiadam."

 

Na razie wygląda ok, zobaczymy co dalej.

Czy ktoś z kolegów może rzucić okiem osobiście??? Moto w Białymstoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to od tej firmy ktora mam na mysli- to lepiej sobie daruj...

Szukaj lepszego sprzeta- lepiej wiecej dac za motocykl, ale kompletny i w dobrym stanie...a Bialegostoku rozne sie sztuki trafialy- a potem do nas na warstat...najbardziej mnie wkurza niedbalstwo i prymitywizm sprzedajacych- ktorzy z braku oryginalnej czesci- dodaja nietypowe, miekkie sruby od "pluga", albo blachowkrety, itp...jak najmniejszym kosztyem "picuja" motocykl- aby opylic i o nim zapomniec- niech sie nastepny frajer martwi- unikajcie takie firmy- latwo poznac- po nietypowych zwyklych srubach ...

Pozdr. Janek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Szukaj lepszego sprzeta..

 

Lepszego już mam, śrubek nieoryginalnych też w nim dużo, ale wkręcanych własnymi ręcami i z głową :wink:

Białystok niedaleko, Motostodoła zresztą też. Oczekujcie jutro czarnego Duka, jadę na wycieczkę :)

 

 

lepiej wiecej dac za motocykl, ale kompletny i w dobrym stanie...

 

Kompletny mnie nie interesuje, i tak będę robił go wg własnego projektu. Ważne jest, aby był legal, miał ok silnik, ramę, zawieszenie. Reszta w moich rękach..

Edytowane przez franekfilm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o ktorej przyjedziesz- ja w domu jestem ok 17 tej- pogadaliby moze o Ducatach:-))) u Ryska...tylko wez aparat...tel do Rycha :0606814703, do mnie(ale odbieram po robocie- po 16-tej): 0889 90 32 58

Jedwabne jest 20 km za Lomza - jak chcesz zajechac do Motostodoly po Bialymstoku- to w miejscowosci Wizna skrecasz na Jedwabne i za tablica Jedwabne skrecasz w szutrowke po lewej i jedziesz nia do Ryska ok 1,2 km teraz przez m.in strumyki ...a do salonu w samym Jedwabnem to wjezdzasz na droge na miejscowosc Przytuly i szukasz na ulicy Przytulskiej po lewej na podworku beda staly "sztrucle" - jak Rusalka bedzie to mozesz wejsc i ogladac nawet w garazu, a jak nie to Ryska popros...napisalem to w razie- jak nie bede mogl pelnic roli przewodnika...

Jak w strone Bialego bedziesz jechal z Lomzy i po drodze chcesz wstapic do Motostodoly skrecasz za miejscowoscia Piatnica na Bialystok potem po ok 200 metrach po rondzie skrecasz z Bialostockiej na Jedwabne i grzejesz az dojedziesz do centrum i wtedy do Rycha to trza jechac na Wizne i przed koncem Jedwabnego naprzeciwko Gimnazjum jest w/w droga szutrowa...latwo poznac bo duzy slup transformatorowy prawie na niej stoi...a do Rusalki to wiadomo na Przytuly...Jak sie wybierasz to juz dzisiaj dzwon do Rycha i daj mu znac...Pozdr. Janek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Janek!

 

Troche oblukalem materialow odnosnie rzedowek i v-ek - nic nie pisza ze pojemnosc ma byc dwa razy wieksza zeby miec podobne parametry. Wg mnie wystarczy pojemnosc o 20-30% (a moze nawet mniej) wieksza zeby moc byla identyczna, a moment jest wiekszy przy tej samej pojemnosci. Tak naprawde rozbija sie wg mnie o koszty produkcji i stopien kompilkacji - dwie glowice itp. A mniejsza moc wynika glownie z mniejszych predkosci obrotowych osiaganych przez V-ki (mowie tu o Ducati vs Japan)

 

M

Edytowane przez Świeżak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o ktorej przyjedziesz- ja w domu jestem ok 17 tej- pogadaliby moze o Ducatach:-)))

 

O 17.00 najpóźniej muszę być z powrotem.

Na razie nie mogę się skontaktować z gościem od Duka w Białymstoku. Tak czy inaczej jutro zadzwonię, cobyś nie czekał :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma jakieś instrukcje montażu stelażu lub bocznych stelaży Givi do multistrady bo chciałbym se takowe zrobić ponieważ nowe org. troszke kosztują a nie ukrywam że z kasą troszkę cienko lub może ktoś takowe może w wawie zrobić. dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio parkujac kolo innych moto, zdarza mi sie porownawczo zauwazyc, ze wysokosc siodla innych jest troche wieksza niz w moim st2. Powinno byc u mnie 82cm a wyglada na to, ze nie ma nawet 80cm i w ogole caly tyl jakis taki oklapniety... Poza tym, jak stawiam duka na bocznej nozce, to stoi w bardzo malym przechyle, tak ze troche sie boje, ze jakis silniejszy wiatr postawi go calkiem w pionie i w koncu zaliczy glebe z drugiej strony :icon_mrgreen:

Powodem obu tych spraw moglo by byc obnizenie sie moto spowodowane scisnieciem sprezyny (tylne zawieszenie). Tylko ze to chyba niemozliwe, w koncu stal to nie plastelina. Ostatnio planuje skrocenie nozki bocznej, ale z drugiej strony zdrowy rozsadek podpowiada mi, ze tego typu ostateczne dzialania to nienajlepszy pomysl. Moze ktos z st2-owcow powie mi cos madrego na te moje spostrzezenia, jak to u was wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Udało mi się wreszci to wszystko przeczytać co tu piszecie i muszę powiedzieć że sporo się dowiedziałem, a zajęło mi to miesiąc. Od miesiąca jestem posiadaczem M900 z dwoma ślipiami (pewnie większości się to nie spodoba) i sam nie wiem czy lepiej wygląda z jednym czy z dwoma, zależy od dnia. Jeśli chodzi o jazdę jest super nawet się nie spodziewałęm że 78KM może tak miło zaskakiwać.

Teraz jeszcze wycieczka do Edzia do modlina na mały "tuning" wydechów po czym można straszyć dzieci i staruszki na ulicach, zostaje jeszcze parę rzeczy do zrobienia w zimę (motorek z angli i to widać ) i na wiosnę mam nadzieję że będzie dużo lepiej.

 

Pozdrawiam wszystkich a tu strona ze zdjęciami niestety jakość słaba bo miałem tylko przy sobie tel.

http://bikepics.com/members/extremeszyja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Udało mi się wreszci to wszystko przeczytać co tu piszecie i muszę powiedzieć że sporo się dowiedziałem, a zajęło mi to miesiąc. Od miesiąca jestem posiadaczem M900 z dwoma ślipiami (pewnie większości się to nie spodoba) i sam nie wiem czy lepiej wygląda z jednym czy z dwoma, zależy od dnia. Jeśli chodzi o jazdę jest super nawet się nie spodziewałęm że 78KM może tak miło zaskakiwać.

Teraz jeszcze wycieczka do Edzia do modlina na mały "tuning" wydechów po czym można straszyć dzieci i staruszki na ulicach, zostaje jeszcze parę rzeczy do zrobienia w zimę (motorek z angli i to widać ) i na wiosnę mam nadzieję że będzie dużo lepiej.

 

Pozdrawiam wszystkich a tu strona ze zdjęciami niestety jakość słaba bo miałem tylko przy sobie tel.

http://bikepics.com/members/extremeszyja/

 

 

Heh, ciekawy Dukerres, witaj w klinice dla nieuleczalnie chorych ;-]. Mam nadzieje, ze sie szybko zaprzyjazdnisz z Kinga i Arturem z Piernikowa ;-] Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...