Skocz do zawartości

Czy da sie kupić i nie rejestrować?? [nie motocyklowe]


Filip
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sprawa wyglada tak, mam zamiar kupic starego fiata 126p do smigania po polach :twisted: :twisted: :twisted: Problem w tym, że jest on zarejestrowany (ubezpieczenie wyszło całkiem niedawno) i wlascicielowi bardzo zależy, aby sie go pozbyć (w sensie prawnym). Ja z kolei chce mieć pojazd do "zażynania" na polnych drogach i nie chce za niego płacić (czyli rejestrować na siebie i ubezpieczać). I tu pytanie, co zrobić aby było jak najbardziej legalnie???

 

 

pozdrawiam

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spisz umowe z gosciem przy czym nie wpiszesz daty i przez okres 2 miesiecy (do 2 miechow masz obowiazek przerejestrowania pojazdu) mozesz smigac na goscia dokumentach. a ninnego spodobu nie znam... jezdzic po takim zadupiu najdalej od policji? :twisted:

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obejdziesz OBOWIĄZKOWEGO OC :) jesli nie zgłosicie kupna/sprzedaży to za ubezpieczenie cały czas bedzie obciążany poprzedni wlasciciel

jedynym sposobem jest wyrejestrowanie (tylko nie wiem , czy nie jest ono jednoznaczne ze złomowaniem, ale chyba nie)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wydziale komunikacji powiedzieli tak...jeżeli nie wyrejestruje to musze płacic OC nawet jak pojazd nie jeździ. Aby wyrejestrować musze go sprzedać albo zezłomować. Tylko ciekawe czy świadectwo złomowania może wystawić pierwszy lepszy skup złomu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzams ie wildem, tylko jest małe ale, jeżeli koleś od którego kupisz samochód wyrejestruje fiata w urzędzie skarbowym poprzez umowe kupna-sprzedazy( a zwykle tak sie robi) to juz nie polatasz, bo jak cie psy nawiną, bedziesz becelować, oni mają dostęp do takich informacji. Tej opcji uzywa sie zwykle ku przestrodze, tzn. jezeli kupisz od niego fiata i przyjebiesz w inny samochód ktoś spisze blachy i on beka za to, więc zwykle każdy idzie z umową do urzędu.

 

P.S jak znajdziesz dobre pole w dobrym miejscu , mozesz latać, ja tak latałem tylko ze trabancikiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie - kolega kupił malucha za 200 zł. Ma stare blachy wiec nie warto go przerejestrowac... Auto ma przeglad i oc do maja . Poprzedni właściciel już wyrejestrował auto . pytanie - ile czasu mozna jezdzic legalnie na jego dowodzie rejestracyjnym i jego oc.

 

dzieki z kury :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej załatw lewe papiery ze złomowania, wywal stare tablice i usuń numery podwozia i silnika, jak Cie policja zechce zatrzymac to w las, zostaw szrota, jak masz siłe w noga i Cie niezłapią to masz luz, nawet jak zwiną malucha to dużo nie stracisz. Ale jak cCie dopadna to masz prze....rane na i to nieźle... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...