Skocz do zawartości

Co sadzisz o Aprili AF1?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem kupowac sportową 125ke tylko jak mam wydac dwa razy kase za egzamin to stwierdziłem że jakoś przebieduje te 2lata a bede robił od razu na A i B. Też myślałem nad af1 ale 91 (tylko dlatego że musiałbym kupić z własnych $) i z tego co pamiętam to jest to szybsze moto od rs-ki i mocniejsze. Ale z perspektywy czasu tak sobie myśle że lepiej poczekać i w między czasie kupić jakieś crosiwo do zabawy a potem jakąś 500tke (gs-a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aprilie AF1 125, nie narzekam na moc widaomo ze krecic trzeba zeby jechala, ale ogolnie przyjemny i wygodniejszy niz simson jak dla mnie motorek,jezeli przesiadasz sie z czegos malego to przez pierwsze dni moze byc troche trudno, ja jak sie przesiadlem to za pierwszy razem musialem 120 km wracac do domu i bylo ok,motor sie trzyma o ogolnie :) dobry,wiadomoze to nie 4t i remonty troche czesciej ale ogolnie polecam a napisz jeszcze czy chcesz ta starsza z dwoma okraglymi swiatlami czy tą nowsza z jednym (ja ją mam),z wygladu jest lepsza ta nowsza, a z cesciami i do jednej i do drugiej specialnie nie jest,jedyne co to motoroma i mototecnica i jeszcze allegro.Ale kupowanie 50 odradzam bo to tak jak simson a napewno czesciej sie psuje....,jezeli kupisz w dobrym stanie aprilie i o nia zadbasz to bedzie chodzic...

 

pozdrawiam

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do robienia a1 to jak tos jest napalony na 125 to tak ale jak dla mnie to szkoda kasy wole poczekać 2 lata i zrobić katerorie A i prawie ta sama kasa za egzamin

 

Hehe, prawka nie robisz zeby nosic w portfelu. Naprawde roznica miedzy 125 a 50 jest duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w bdb stanie to leci te 170, Ja mam RS-ke wersje (gs 39km) to leci mi tak 175 ale to juz nie jest jazda tylko piłowanie silnika,AF1 nie jest złe jedynie co mi sie nie podoba w tych modelach to tył.

Pozdro. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy w ktorej af1 bo sa dwa modele:

 

http://bikepics.com/pictures/066100/ przod

http://bikepics.com/pictures/066102/ tyl

 

to jest ten starszy model a ten nowszy ponizej

 

http://www.bikepics.com/members/goryl3/91af1/ (to moja)

 

w tym starszym tyl jest po prostu brzydki, w tej nowszej mi sie podoba nawet bardziej niz w RS,ale o gustach sie nie dyskutuje!

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aprilia_af1_125 w twojej apie troche mi ten tył nie pasi taki jak w sport pro, troche bardziej mi się podoba ten drugi rodzaj co ma taką plastikową wstawke imitującą stelaż, ale ogólnie moto całkiem spoko

 

niejest pierwszej młodości ale jak się o nią dba to się bardzo ładnie prezentuje

aprilia_af1_125 a nie myśałeś żeby sobie felgi, półke i wlew paliwa wypolerować - wyglądałeby wtedy super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ta czarna (młodsza)Aprilia af1 jest po prostu super, posiadam inny sprzęt ale i tak mi sie twoja maszyna podoba-tył ma zajefajny a nie brzydki :) !!!

ps Odnośnie tematu 50siątki nie kupuj bo to strata siana którego podejrzewam zaduzo nie masz z racji wieku, takze kupuj 125-dobrze sie na niej jeżdzi, dupy na nią lecą bo i tak nie kleją jaka to pojemność(chyba ze chodzi na wolnych obrotach :) a póżnij zrobisz kat A i bedzie cacy!

Minus:

-drogie części i czasem trudno dostać używane!!!

-duże spalanie+olej(dwusuw)

wiem to z własnego życia ale i tak jestem HAPPY ze mam 125piątke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich!

 

Af1 nie jest złym motorkiem. Sam mam takie cudo. Moje jest z 1989 roku i jest to ten starszy model(można zobaczyć nz Bikepics link poniżej).

 

Ogólnie nie mam jej nic do zarzucenia. Wbrew opiniom niektórych forumowiczów którzy piszą że " podobno się sypią" wcale tak nie jest. Nie sa bardzie awaryjne od innych 125 2t. Ale za to jakie sa osiągi. Miałem okazje porównać przyspieszenia 3 różnych 125-tek: Mito, Rg i właśnie mojej Af1. Zdecydowanie wygrywa Af1. Suzuki odpada na samym początku. Z Mito tez spokojnie sobie radzi. Z predkościa maksymalna też nie jest zle. Leciałem nia prawie 170 i wcale nie było to jej ostatnie słowo.

 

Co do silnika: to jest on taki sam ajk w nowszym modelu Futura ale równiez taki jak w RS'ce. Mianowicie Rotax 123. I naprawde jeśli dasz mu to czego mu potrzeba to nie bedziesz miał nigdy z nim zadnych problemów.

 

Inna zaletą Af1 jest jej cena. Dobry egzemplarz można kupić już za 3500zł. Także na to też trzeba zwrócic uwage.

 

Generalnie to nie widze jakiejs wyższości nad Af1 np. NSR która niektórzy tak idealizuja...

 

Pzdr for all... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Af1 nie jest złym motorkiem. Sam mam takie cudo. Moje jest z 1989 roku i jest to ten starszy model(można zobaczyć nz Bikepics link poniżej).

 

Ogólnie nie mam jej nic do zarzucenia. Wbrew opiniom niektórych forumowiczów którzy piszą że " podobno się sypią" wcale tak nie jest. Nie sa bardzie awaryjne od innych 125 2t. Ale za to jakie sa osiągi. Miałem okazje porównać przyspieszenia 3 różnych 125-tek: Mito' date=' Rg i właśnie mojej Af1. Zdecydowanie wygrywa Af1. Suzuki odpada na samym początku. Z Mito tez spokojnie sobie radzi. Z predkościa maksymalna też nie jest zle. Leciałem nia prawie 170 i wcale nie było to jej ostatnie słowo.

 

Co do silnika: to jest on taki sam ajk w nowszym modelu Futura ale równiez taki jak w RS'ce. Mianowicie Rotax 123. I naprawde jeśli dasz mu to czego mu potrzeba to nie bedziesz miał nigdy z nim zadnych problemów.

 

Inna zaletą Af1 jest jej cena. Dobry egzemplarz można kupić już za 3500zł. Także na to też trzeba zwrócic uwage.

 

Generalnie to nie widze jakiejs wyższości nad Af1 np. NSR która niektórzy tak idealizuja...

[/quote']

 

 

swieta racja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D :D :D

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...