Skocz do zawartości

Zabezpieczenie polerowanych felg ??


Pablo2x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja podobnie jak poprzednicy.... raz w tygodniu pasta AUTO MAX i po 30 min mycia przejade tą pastą i fele są piękniusie ;)

 

Myślałem o zabezpieczeniu ich lakierem- ale to nie ma sensu... ponieważ nic nie rusza tej polerki :D żadne smary i oleje - jakoś sie trzyma i nie matowieje.

 

to mam taka paste jak autosol

 

Słyszałem o niej same dobre rzeczy. Znajomy mi polecił ją - on sobie główki śrubek wyczyścił pięknie tym specyfikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No tak, ja pisząc na początku o klarze nie wziąłem pod uwagę, że u mnie polerka felg to nie lustro, tylko satynowy połysk (tak miało być akurat), więc tu nie było problemu z tym, że lakier umniejszy elekt. W każdym razie problemu z czyszczeniem, konserwacją i utrzymaniem efektu nie mam obecnie żadnego.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o niej same dobre rzeczy. Znajomy mi polecił ją - on sobie główki śrubek wyczyścił pięknie tym specyfikiem.

Wiec ja takrze polecam ;)

 

 

Szkoda tylko że nizabezpieczone aluminium sią utlenia

Czytaj wyzej. Przejechanie autosolem raz na 2 tyg. zalatwia sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriters a masz pomalowane bezbarwnym czy walisz ten automax bezposrednio n afelego- jednak automax to chyba sprayu nie usunie

 

 

Wiesz nie wiem czy u mnie jest bezbarwny lakier bo już moto z takimi felgami kupiłem, co do smaru w spray i innych syfów, Auto max ( czy też inna pasta polerująca) bez problemu to wszystko usuwa, żeby doporwadzić felgę do "lustra" wystarczy czyścić ( w zależności od zasyfienia) 5-10 min. , nie wiem czy jakiś inny środek lepiej sobie radzi z tymi zabrudzeniami.

Tak jak ktoś już wcześniej wspomniał po zrobieniu polerki, aluminium może się utlniać ( czy tam zachodzić w jakąś inną reakcje chemiczną), i Auto max też z tym sobie radzi ;) doprowadzając do pierwotnego połysku.

 

Jeśli chcesz mieć błyszczące fele przez cały sezon wystarczy czyścić podobnie jak lakierowanie raz w tygodniu,natomiast jeśli będziesz czyścił je raz na miesiąc ( przy normalnej eksploatacji) też nie będzie źle.

 

Generalnie Auto max robi lepszą polerke niż nie jedna dziewczyna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melon19 napisał:  

Szkoda tylko że nizabezpieczone aluminium sią utlenia  

 

Czytaj wyzej. Przejechanie autosolem raz na 2 tyg. zalatwia sprawe.

 

 

Tak tylko że przy codzinnym użytkowaniu nie zawsze jest czas i co gorsza nie poprostu się niechce. Bo tak to wyglądałoby ślicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m16 napisał:

melon19 napisał:  

Szkoda tylko że nizabezpieczone aluminium sią utlenia  

 

Czytaj wyzej. Przejechanie autosolem raz na 2 tyg. zalatwia sprawe.  

 

 

 

 

 

Tak tylko że przy codzinnym użytkowaniu nie zawsze jest czas i co gorsza nie poprostu się niechce. Bo tak to wyglądałoby ślicznie.

 

Chłopaku jak przetarcie szmatką felg raz na 2 tyg. dla Ciebie stranowi wielki problem to chyba z tobą jest coś źle... Jeśli normalnej lakierowanej felgi nie umyjesz raz na 2 tyg. to też będzie syfiasta...

 

zresztą jeśli ktoś poleruje sobie fele to nie robi tego dla wygoty tylko dla niesamowitego wyglądu i będzie starał sie utrzymać je w czystości.

 

No chyba Melon że jesteś biznesmenem podpisujesz codziennie tysiące kontraktów, latasz swoim prywatnym samolotem do Nowego Yorku i Londynu 2 razy dziennie i nie masz czasu na takie pierdoły..a ha to rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba Melon że jesteś biznesmenem podpisujesz codziennie tysiące kontraktów, latasz swoim prywatnym samolotem do Nowego Yorku i Londynu 2 razy dziennie i nie masz czasu na takie pierdoły..a ha to rozumiem

Ale w tedy co to za problem kogos do tego wynajac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...