Skocz do zawartości

Jakie enduro???


Piotrek89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

enduroguy napisał:

lechu napisał:

Czemu Ty sie w kazdym temacie na RXa upierasz?? Apa to stosunkowo drogi motocykl. Sam jako sprzet malo nie kosztuje i niektore czesci ......  

 

A powiedz co było takie drogie, bo jestem strasznie ciekaw!  

 

I weź takiemu wytłumacz, że teraz 60% "pięćdziesiątek" ma Minarelli am6 i czesci do tego silnika wcale nie są drogie!!  

 

Pomysl o innych czesciach. W Apa b czesto lubi sie magneto zepsuc. Czesto magnes sie kruszy. Awaira dosc czesta (moj Tuareg, kumpla RS) pozatym jak sprzedawalem silnik rotaxa bylo sporo pytan o mozliwosc kupna samego magneta. Ciekawe dalczego  Kumpel w Pegaso mial wal do regeneracji+ wymiana tloka i sie okazalo ze taniej kupil caly silnik (uzywany) -jak sie pozniej okazalo nawet w dobrym stanie  

Chyba malo miales do czynienia z Apa - bez obrazy  

Majac na mysli silnik mowie o calym motorze a nie o zestawie TLOK+CYLINDER.

Widze, że nie możecie sie dogadac bo piszecie o apriliach jednak Kubie chodzi o silniki minarelli do których jest mnustwo czesci. np mój kumpel dostal skrzynie w ten sam dzień co ją posadzi i da 300zl.

Lechu piszesz o rotaxie a tu faktycznie trudniej o czesci. Z problemami z magnetem ja sie nie spotkalem ale wiele 125 z jakimi mialem do czynienia miala uszkodzone sterownie zaworem wydehowym i zazwyczaj ustawialismy go w pozycji otwarty na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne mam doswiadczenia jak strzałek.Co prawda słyszałem o uszkodzeniach magneta,ale sam jakos z tym sie nie spotkałem.Apą smigałem 4 sezony i mam jak najlepsze zdanie o niej.Jeśli chodzi o klapy wydechowe to uszkodzeniu ulego moduł sterujący ale zawsze z winy użytkownika.Najczęściej to wina leży po stronie regulatora napięcia.Jak jest uszkodzony lub aku zuzyty to właśnie tak się dzieje.Naprawa regulatora to pestka.Gorzej z modułem,ale najlepiej znaleźć elektronika co sam obmysli sterowanie zaworu.A najprościej to zrobić tzw.bączka i tez jest ok.Ja polecałbym RX i HM jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nie możecie sie dogadac bo piszecie o apriliach jednak Kubie chodzi o silniki minarelli do których jest mnustwo czesci. np mój kumpel dostal skrzynie w ten sam dzień co ją posadzi i da 300zl.

300zl za skrzynie to faktycznie tanio, no i z tego co piszesz dostepnosc tez :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnduroMax napisał:

Jak kolega chce panienki w mieście wyrywać to niech bierze dt ale w tarenie tak jak mówi Kuba to nie jest jazda.

 

 

kolega właśnie chce motorek w teren,a nie na laski  

 

Laska i tak nie poleci na Dt80 :lol: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laska i tak nie poleci na Dt80 :lol:  :mrgreen:

 

bueheh i tu sie z toba zgodze :lol: probowalem kiedys ale jakos nie wyszlo 8)

a co do tematu,jakos nikt nie wspomnial o ts'ce wersji chlodzonej ciecza po tuningu ? moto lekkie,zwinne i mocy jak na motorower nie brakuje,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co skoro za 4tys sa lepsze motocykle??

 

JA jakoś jak szukałem moto dla siebie to za 4 tys slabe motorki były... :| Może pokazesz mi jakis przykład? bo mi sie wydaje ze ponizej 4 tys to sie nie kupi sprawnego moto( Oczywiscie są skrajne przypadki...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja widziałem tą TSke o której mówi enduroguy. Jest ona od bardzo pewnego sprzedawcy, koleś naprawde dba o motocykle. Jest to Japońska TSka chłodzona cieczą w naprawde bardzo dobrym stanie. Cena to 2k myśle że do nie wielkiej negocjacji :!: TSka jest zarejestrowana i opłacona w kraju. Za tą kase którą masz, kupisz zestaw tuningowy (cylinder + tłok) pozdejmujesz wszystkie blokady które tam są, zmienisz sobie opony na takie jakie Ci pasują i za 3tys. będziesz miał laleczke że hoho, będziesz wiedział czym jeźdżisz. A nawet jeżeli tego byś nie zrobił to myśle iż stan motorku jest taki że tylko lać paliwo i śmigać :!: Jak coś to dam namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...