Skocz do zawartości

Montaz upside downa do maxa....


MOC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec jest przod, do kupienia, z kolem, zaciskami o dziwo 4 tloczkowymi, oska i innymi pierdolami potrzebnymi do jego funkcjonowania, wszystko od R1 rocznik 2005 za 3KPLN - nie wiem duzo to czy malo :roll: Pytanie czy to strasznie duzo roboty zeby to ze soba zestroic 8O Pytanie kierowane wylacznie do osob ktore mialy z tym stycznosc badz same to robily, innych aktywnych forumowiczow zachecam wylaznie do biernego sledzenia watku bez wlaczania sie i udzielania "bezcennych" rad....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciskami o dziwo 4 tloczkowymi' date='[/quote']

 

 

co w tym dziwnego :?: :roll:

 

[ Dopisane: Piątek Styczeń 20, 2006 4:36 pm ]

A więc tam drogi MOC-u:

 

Nie raz wkurzasz mnie swoimi uszczypliwymi postami (szczególnie pod moim adresem 8) ), jednak napiszę Ci co nie co na ten temat, bo widzę, że zielony jesteś :mrgreen: :lol: ( Nie będę dłużny ;) ). 3K PLN to jest trochę kasy i pewnie dałoby się to trochę taniej załatwić, ale jak masz wszystko w komplecie od jednego moto zawiecha i felga są proste i nie zniszczone i masz środki na taki zakup, to można w to iść.

 

Co do samej przeróbki to zacznijmy od tego, że będziesz do tego wszystkiego potrzebował jeszcze akcesoryjnej półki (np. ABM lub LSL) dostosowaną do prostej kierownicy (chyba że chcesz leżeć na Maxie 8O (Drag Race w Wawie :?: 8) ) ). Resztę opiszę później bo musze już spadać. za 1,5 h cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I`m back...

 

Skończyliśmy na górnej półce, którą będziesz musiał dokupic do kompletu.

Teraz przejdźmy do meritum sprawy. Sztyca (ta rura przechodząca wewnątrz główki ramy ) 8) W R1 jest krótsza niż w Vmaxie o jakies 2,5 cm. Dolna pólka od R1 jest aluminiowa w Vmaxie stalowa. W R1 stalowa sztyca jest wprasowana do półki. w Maxie przyspawana. Musisz z półki R1 wyciągnąć sztycę i zamienić na tą od Maxa. Potem już tylko drobne dociągnięcia i składanie w całość. To by było tyle na początek po krótce. P.S. Nie ma za co Mocu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze drobne pytanie o roznice dlugosci przodu R1 od oryginalnego - radze sprawdzic przed zakupem zeby potem przodem miski olejowej nie jechac po ziemi.

O ile pamietam z amerylkanskiej listy VMaxa to ludzie wkladajacy przody od GSXR przedluzali je sobie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt niewiadomy :?: A oglądałeś setki zdjęć maxów z upsami od GSX-R czy R1 :?: Zawsze możesz utwardzić zawieszenie, a jak nie będziesz uprawiał "stuntu" to na pewno Ci się nie rozsypie. Weź pod uwagę, że takie USD jest na pewno wytrzymalsze od standardowych "rurek" z maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tylko poszukal tanszego przodu, np na amerykanskim Ebay bo prawie $ 1000 za te R1 to lekka przesada.

I przed wyjeciem karty kredytowej aby zaplacic za ten przod wolalbym miec dokladnie sprawdzone wszystkie mozliwosci oraz proces instalacji krok po kroku, jednym slowem dokladnie wiedzialbym co chce zrobic.

O ile pamietam to sposob mocowania przodu, a wlasciwie regulacja lozysk glowki ramy w VMaxie ma tez jakis problem, ktory ludzie rozwiazuja wkladajac inne dystanse - przejrzyj amerykanska liste VMaxa to znajdziesz ten problem jak rowniez sposoby zakladania przodow.

Pieniadze jest latwo wydac, ale jezeli okaze sie ze cos nie pasuje, albo np geometria moto sie radykalnie zmieni i bedzie problem z jazda to zwykle konczy sie to wydaniem jeszcze wiekszych pieniedzy.

Ja spawdzilem na wlasnej skorze ze skrocenie przodu o 1.5 cala czyli jakies 3.5 cm polepsza wlasciwosci jezdne moto, specjalnie takiego jak VMax, ktory ma sylwetke nieco chopperowa.

To jest roznica w calkowitej dlugosci mierzac od poziomu jezdni czyli z kolem do wierzchu gornej polki.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc zmieniasz kąt a tym samym rozstaw osi. Jeśli kąt staje się ostrzejszy to i poreczność się zwiększa ale są granice. Co do tego dystansu o którym Adam pisze to cyba chodzi Ci o sztyce która dorabiają lub zakładają oryginalną co nie jest wcale taką prostą sprawą. Z innymi "dystanasami" się nie spotkałem.

 

 

do MOC-a

 

Wkurzasz mnie swoją arogancją i zachowujesz się jak byś był z Warszawy (jak widzę jesteś). Przepraszam wszystkich warszawiaków, którzy są normalni i potwierdzają regułę jako wyjątki. Zamiast napisać zwykłe dziękuję za to, że ktoś poświęca Twojemu problemowi swój czas, to potrafisz tylko wyśmiac kogoś. To, że mamusia zawsze Ci podstawiała kaszkę pod nos juz się skończyło.

 

Może byś tak sam ruszył dupsko i poszukał skoro to Twój problem wielki paniczu :!:

 

Nie będę się już udzielał w Twoiuch tematach bo na to nie zasługujesz WARSZAWIAKU.

 

Jeszcze raz przepraszam wszystkich normalnych z Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyyy PGR nie irytuj sie tak, zlosc pieknosci szkodzi :lol: TO ze masz problemy z dziewczyna nie oznacza ze musisz sie z nimi obrzuac na forum, zreszta jest do tego inny dzial ;) Za cenne uwagi jestem zawsze wdzieczny wiec nie wiem za bardzo o co ci biega wypisujac takie posty w chwilach zalamania nerwowego 8) Wracajac do trematu skoro juz tak blyszczysz swoja znajomoscia tematu i wiedza w tej materii to moze napisalbys od A do Z na ten temat, a nie konczyl w polowie bo to nie zdrowe.....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...