Skocz do zawartości

Ducati Multistrada 1000


Rekomendowane odpowiedzi

Pytam dalej:

ile Ci to pije?

Jak z wyprzedzaniem pow 100?

wspominales cos o wibracjach, bardzo dokuczliwe? Zadnych wad wiecej nie ma? Nie wierze :smile:

 

Jeżdże dosyć delikatnie, może nawet ostrożnie (max do 7 -8 tys. obrotów), bo chcę dobrze poczuć maszynę, dlatego spalanie pewnie jest zaniżone. A na dzisiaj to ok 5,5 -6 l...

Wyprzedzanie? Lekko odkręcasz i w sekundę jesteś z przodu. Manewr szybki i tak samo skuteczny i przy 100 i przy 160/h. Multi jest tu fenomenalna, ani przez moment nie brakuje mocy.

A wibracje mogą być subiektywnie widziana. Pamiętam, że o tym wspominałem, ale z perswpektywy czasu jakoś miło nawet wspominam tez delikatny masaż...:smile: Wibracje jako uwagę bym jednak pominal.

 

Wada zasadnicza - wydatek początkowy. Nawet kupując z rynku wtórnego za dobrze utrzymaną sztukę z niskim przebiegiem dasz jakieś 7 T ojro. Najwiekszy wybór masz oczywiście za Odrą. U Jankesów też jest tego sporo. Nasz rynek praktycznie nie istnieje.

 

 

 

a tak powaznie, to odkad zaczelismy na ten temat rozmawiac, przygladam sie napotkanym na drodze 'stradom i zaczyna jej ksztalt na mnie rosnac. nie do tego stopnia by ja w garazu postawic, ale cos w niej jest

tyle ze rzeczywiscie wysoka jest cholernie i parkowac trzeba z uwaga

 

Melvin, idę o zakład, że wkrótce będziesz ją miał w garażu... hehe, zdradzasz pewne oznaki charakterystyczne dla fazy poczatkowej.. no wiesz :icon_mrgreen:

 

A parkowanie, manewrowanie przy małych predkosciach bywa trudne, do monsterów zupełnie nieporównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Joy, myślałem, że gdzieś wyjechałeś w podróż dookoła Europy, testować Multi, bo znaku zycia nie dajesz juz z miesiąc... :icon_mrgreen:

 

Nie wierz w to co tam post wyzej Melv napisał, bo to stary kawalarz jest... portfel dawno stracił... a nerka jedna została :smile:

 

pozdrawiam Seba

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże dosyć delikatnie, może nawet ostrożnie (max do 7 -8 tys. obrotów), bo chcę dobrze poczuć maszynę...

hej, kierowcqa-bombowca........i ty nazywasz 8000rpm delikatnie?? :icon_mrgreen: i to pewnie dookola pl zydowskiego w sobote rano hehehe

spusc do 5000rpm - tam masz swoj moment obrotowy i wtedy napisz o spalaniu :smile:

i nie zapomnij wlewac nisko-oktanowej benzyny bo ducati tylko taka pija - serio to sie do monsterkow rowniez odnosi, bajoki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, kierowcqa-bombowca........i ty nazywasz 8000rpm delikatnie?? :icon_mrgreen: i to pewnie dookola pl zydowskiego w sobote rano hehehe

spusc do 5000rpm - tam masz swoj moment obrotowy i wtedy napisz o spalaniu :smile:

i nie zapomnij wlewac nisko-oktanowej benzyny bo ducati tylko taka pija - serio to sie do monsterkow rowniez odnosi, bajoki :smile:

 

7-8 rpm to max, srednia wychodzi miedzy 4-5. I wtedy takie spalanie jak pisalem. Wiec calkiem mile jest.

 

A z oktanami to dla mnie zaskoczenie. Do tej pory lalem 98 w poczuciu dobrze spelnionego obowiazku, atu taki babol. To co, ile tych oktanow ma byc? I dlaczego akurat tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Joy, ale mamy dzisiaj paskudną pogodę w Krk, myślałem że coś bzyknę po południu a tu zanosi się że mgła do jutra nie opadnie.

 

Co do benzyny, to powinna mieć tyle oktanów, aby nie spalała się stukowo.

 

PS. pisałe Ci że Melvin to kawalarz..hihihihi

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z oktanami to dla mnie zaskoczenie. Do tej pory lalem 98 w poczuciu dobrze spelnionego obowiazku, atu taki babol. To co, ile tych oktanow ma byc? I dlaczego akurat tyle?

Co do benzyny, to powinna mieć tyle oktanów, aby nie spalała się stukowo.

PS. pisałe Ci że Melvin to kawalarz..hihihihi

ja nie zartuje niedowiarki. seb, masz do dupy pogode to sie zabierz za czytanie :smile:

ja swoje wyczytalem i sa o tym tomy. nie pytaj dlaczego bo nie rozumiem

w kazdym razie Vtwins lubia jak im sie wlewa 96okt benzyne - kropka. >>>i nie shell<<< to ma cos wspolnego z cholera wie czym, ale ma i shell odpada

 

re: pogoda

piatek i dzis 35C i blekit; nareszcie wiosenna pogoda :icon_mrgreen:

musze wyjsc bo laski czekaja :smile: ale wroce i bede studiowal wasze komentarze

 

czuwaj :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przenieść się z tą dyskusją o oktanach na wątek ogólny.

My w Polsce mamy albo 95 okt, albo 98, albo shell 100okt. ja jeżdże na 95 lub 98 oktanów i nie na shellu. Pewnie dlatego nie shell bo zawiera alkohol --> para wodna --> korozja zaworów i gniazd ... mam rację?

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[re: pogoda

piatek i dzis 35C i blekit; nareszcie wiosenna pogoda :icon_mrgreen:

musze wyjsc bo laski czekaja :smile: ale wroce i bede studiowal wasze komentarze

czuwaj :smile:

 

i pewnie lecisz na Martin Place tulipany od tamtejszych kwiaciarek wyrwać..? czy tez nie jest to tradycją Kangurowa?

 

heh, tu, z tej strony kuli pogada totalnie do bani. lektura zostaje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą pogodą to nie przesadzajcie.

wprawdzie miało być dziś ładnie i słonecznie z temperaturą +17C, ale jak wiadomo TV kłamie i dlaego był raptrm 14C, pochmórnie i czasami lekko zacinał deszczyk, ale to nie tragedia. My dziś razme Jankiem i jego Kolegami robiliśmy zakończenie w Łomży i pogoda nam specjalnie nie przeszkadzała - choć dobrze, że rano wziąłem podpinkę do kurtki bo bym chyba zmarzł

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pewnie lecisz na Martin Place tulipany od tamtejszych kwiaciarek wyrwać?

 

ty mi tu kwiaciarkami oczu nie mydlij tylko pisz ciekawie i swojej damie z bolonii bo jeden jestes i nie chcesz by ten watek padl i z pierwszej strony zniknal :icon_mrgreen:

 

'siemanko sasiedzie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...