Skocz do zawartości

Tłumiki sportowe do enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

na tym forum jestem nowa osoba moja pasja to Cross i Enduro

w zeszlym sezonie pod koniec kupile WR 400 z dwoma wydechami jeden orginal drugi jakis racingowy francuski , na orginale jezdzi sie calkiem przyzwoicie , cicho taki jest sprzet stlumiony, jak zalozylem racing to motocykl mnie przerazil zmiana mocy niesamowita , mocniejszy na dole i na samej goze obrotow, no i ten dzwiek strasznie glosny terroryzuje wszystkich dookola po odcieciu gwaltownie gazu manetka z tylu leci ogien z rury najczesciej na zimnym pewnie nie dopala paliwa, przydalo by sie troche ciszej, zeby sie za mna nie ogladali ale bez straty na mocy co z nim zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na tym forum jestem nowa osoba moja pasja to Cross i Enduro  

w zeszlym sezonie pod koniec kupile WR 400 z dwoma wydechami jeden orginal drugi jakis racingowy francuski , na orginale jezdzi sie calkiem przyzwoicie , cicho taki jest sprzet stlumiony, jak zalozylem racing to motocykl mnie przerazil zmiana mocy niesamowita , mocniejszy na dole i na samej goze obrotow, no i ten dzwiek strasznie glosny terroryzuje wszystkich dookola po odcieciu gwaltownie gazu manetka z tylu leci ogien z rury najczesciej na zimnym pewnie nie dopala paliwa, przydalo by sie troche ciszej, zeby sie za mna nie ogladali ale bez straty na mocy co z nim zrobic

Ja mam podobny dylemat.

Bardzo mi sie podoba ta moc na wydechu przelotowym dźwięk w sumie też ale on na dłuższą mete z lekka zabija uszy moje i tych co za mną jadą. :P

Dlatego dałem mój tłumik do wyciszenia czyli wyłożenia boków specjalną watą.

No i powiedzmy, że jakaś różnica jest ale nie drastyczna, to stłumiło jakby te najbardziej dokuczliwe dźwięki.

 

Teraz się dowiedziałem, że ta wata nie powinna być na maxa upchana bo słabiej tłumi a ja chyba mam upchaną no i zamiast waty do tłumików crossowych jest specjalny materiał ale kosztuje sporo kasy.

Myślałem tez o zamontowaniu wewnątrz jakiejs stalowej siatki tylko nie za drobnej.

To powinno trochę rozbić i zmiękkczyć dźwięk ale zostawić ten fajny clang i nie zabić totalnie mocy.

Zobacz tego linka, tam co prawda uwalniaja wydech ale widać tą siatke.

http://www.thumperfaq.com/not_free_exhaust.htm

Na zawodach niektórzy ładują do tłumików różne rzeczy aby przeszedł badanie techniczne np. takie szczotki do mycia butelek. :lol:

 

Będe jeszcze kombinował ale do seryjnego napewno nie wróce bo to kawał złomu i nic więcej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bary nie kombinuj sam. Oddaj ten wydech Jędrzejowi od Budzyńskiego, zapłacisz coś tam, ale będziesz miał robotę na kilka sezonów (domowa robota zwykle jest wypluwana przez silnik :D). Poza tym rzeczywiście będzie jakieś tłumienie, a przy tym ekstra bas. Zresztą nie wiem czy słyszałeś zrobione przez niego wydechy w moim Monsterze :P

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bary nie kombinuj sam. Oddaj ten wydech Jędrzejowi od Budzyńskiego, zapłacisz coś tam, ale będziesz miał robotę na kilka sezonów (domowa robota zwykle jest wypluwana przez silnik :D). Poza tym rzeczywiście będzie jakieś tłumienie, a przy tym ekstra bas. Zresztą nie wiem czy słyszałeś zrobione przez niego wydechy w moim Monsterze ;)

pzdr

Nie no sam nie mam zamiaru grzebać.

Ale dzięki za info może zmienie fachowca od wydechów i uderze do tego Jędrzeja.

Twojego Monstera słyszałem tylko raz ale to było "sto" lat temu jak te policyjne kufry z niego zdejmowałeś więc rozumiem, że teraz brzmi dużooo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hetnie bym kupil wydech przerobiony do dt125r bo ten co mam chodzi jak duża kosiarka Very Happy .jeżeli ktoś ma to niech da znać chetnie bym zakupil ten wydech pozdro 3majcie się

 

Odblokuj dyfuzor to bedziesz miał ładniejszy dzwięk i więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Dr-Z mam założony kompletny układ wydechowy yoshimury tytanowy "TRC Pro Titanium Full System" a jeśli chodzi o dźwięk to jest on na prawde piękny  :)

 

Mysle nad takim do swojego,napisz jak z osiągami i czy jest dużo głośniejszy od seryjnego ,jaka jest cena takiego cudeńka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...