Skocz do zawartości

Szyba w kasku - przyciemnianie


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. 2 lata temu po zakupie kasku sharka, zaczal sie luszczyc anti-fog. Pozniej widocznosc byla tak dupna ze zdecydowalem sie go zmyc. Jako ze szyba jest juz gladka, wszystko jest ok, ale jest biala. Chcialbym miec lustrzanke lub szybe ciemna. Nowa jest droga, ale mozna przeciez przerobic stara. I tu mam pytanie, czy ktos kiedys z Was przyciemnial szybe w kasku??? Moja propozycja to folia, drugi pomysl to spray przyciemiajacy. Pierwsza opcja jest chyba latwiejsza do usuniecia. Prosze o inne propozycje lub info gdzie mozna dostac takie folie do szyb plastikowych?? Dzieki z odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Folii tez nie nakleisz :) bo szyba jest zakrzywiona w pionie i poziomie, i sie załamania robią (l3ft z forum próbował okleić moją szybę, która miała podobną historię jak Twoja).

Jeśli wpadniesz na jakiś patent to piszę się!! Nie zapomnij podzielic się wiedzą!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze jak bedzie gotowa to sie podziele wiedza. Zabieram sie za to za jakies 2-4 tygodnie. Co do samego usuniecia Antifoga tez odradzano, a jedynie co jest widoczne po usunieciu, to kilka rysek po uderzeniu kasku, czego juz nie cofne. Co do usuwania rys, podobno sprawdza sie taki wypelniacz do ekranow np w telefonie komorkowym. Pozdrawiam.

PS co do sprayu to moja obawa jest trudniesze usuniecie oraz zacieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno sprawdza sie taki wypelniacz do ekranow np w telefonie komorkowym

 

Raczej nie. Kupiłem ostatnio na allegro dumnie nazwany zestaw "super zestaw GSM usun rysy!!" :mrgreen: szorowałem kilka cm^2 z pól dnia ... i efekt lipny..... praktycznie zerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Do szyby motocyklowej to się raczej nie sprawdzi, bo ta jest bardzo twarda, w przeciwieństwie do cholernie miękkich (i dlategio rysujących się) szybek w komórkach. Miałem taki siuwax do rys - displex. Rysy z komnórki usuwał, ale z szyby kasku nie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz pod ciepla wode i papierem (takim miekkim scierasz) i potem bierzesz tasme samoprzylepna, np taka szara, i przyklejasz i odrywasz, pozniej jakby co powtarzasz zabieg. Szyba jest w 95 % czysta (reszta to przetarcia i zadrapania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz probowac z folia to tylko w jakims profesionalnym zakladzie, nphttp://www.przyciemnianie.pl kumplowi w aucie zrobili wygieta szybe z 1 kawalka bez zadnych naciec, nei wiem jak to zrobili ale wyszlo super a folia jest super przejrzystaod srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba jest tak twarda' date=' że ta delikatna w sumie pasta jej nie rysuje. [/quote']

 

moze nawet mozna zaryzykowac najcienszy papierek scierny

 

 

kumplowi w aucie zrobili wygieta szybe z 1 kawalka bez zadnych naciec' date='[/quote']

 

ile go to kosztowalo, bo chyba szyba w kasku to symboliczna kwota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folii tez nie nakleisz Smile bo szyba jest zakrzywiona w pionie i poziomie, i sie załamania robią

 

jest to mozliwe, tylko musi to byc odpowiednia folia termokurczliwa.

spryskujesz szybe woda, nakladasz folie(nie przyklejasz) i dajesz po niej cieplym powietrzem

(suszarka lub jakikolwiek nadmuch cieplego powietrza) folia dopasuje sie wtedy do ksztaltu szyby, a dalej to juz normalnie.

tak sie wlasnie przyciemnia szyby w autach ktore maja nieregolarne ksztalty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...