Skocz do zawartości

Nowe prawko a lusterka (samochód)


toowdie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mój kolega zdawał nowe prawko na samochód. Z placu pozostała jazda na łuku. I tu się zrobił zonk - bo egzaminator zabronił zdającemu ustawić lusterka (normalnie w pandzie jak się ustawi to tyłem niema możliwości nie wycelować). Temat mnie konkretnie zainteresował bo za miesiąc sam zdaję egzamin i chciałbym być przygotowany na różne niespodzianki. Nawiasem mówiąć w tym dniu zdały tylko dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojm zdaniem nowe egzanimy to chory pomysł wiem że nie można się patrzeć w lusterka na łuku (ręka na zagówku i patrzymy się w tylną szybe) musisz znać gdzie się wlewa jakie płyny olej, stan oleju, płyn do spryskiwaczy i takie inne sprawy; na mieście parkujemy możesz podobno powtarzać parkowanie na mieście jak nie wyjdzie za pierwszym razem

 

POZDROWIENIA przesyła Młody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak teraz, ale w starym prawku np w gdańsku jezdzilo sie na lusterkach, w elblagu ogladajac sie do tylu

wg mnie to zdajacy powinien sobie wybrac jak woli jezdzic. ja wole sie ogladac do tylu, chyba ze jade poldkiem truckiem to wtedy musze po lusterkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej panowie nie pozwolil sie spojzec bo jest napisane wyraznie w regulaminie ze morzna ustawic sobie lusterka przed opaleniem silnika i potem niemorzna zminic ustawienia lusterek bo oznacza to ze niepotrafisz z nich kozystac

Stary prosze cie.... Zacznij składać zdania po Polskiemu bo ja cie nie rozumieć a być zainteresowany!

Czyli jeszcze raz....

Lusterka tak jak kiedyś można ustawić tylko raz?

Wtedy jest wybór - albo plac, albo ulica. Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bądźcie smieszni ...

 

to jeżdzenie na lusterkach powinno byc zabronione ...

 

w rzeczywistych warunkach nie ma pasów na łukach i trzeba sie oglądać za siebie ...

pomysły cofania na lusterkach w samochodach gdzie jest widocznośc przez tylnią szybe to głupota ...

Masz sie nauczyć jeździć a nie patrzeć na linie ... !!!!

 

w lustrach nie zobaczysz czy ktos przypadkiem Ci nie wjchal rowerem za samochod (bo jedocześnie mozesz obsłuzyc tylko jedno lustro), i masz przesrane jak go walniesz ...

 

z luster sie korzysta w celu sprawdzenia czy się miescimy, a do jazdy trzeba odwrócić główke i krecić kierą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jedne pedały tworzą regulaminy egzaminów, a drugie pedały nie potrafią wykazać się zdrowym rozsądkiem.

Sam opuszczam prawe lusterko gdy robię kopertę w mieście swoim klekotem który do malutkich nie należy. Jeżeli nie korzystam z chodnika, to chcę wiedzieć czy nie poobcieram boku tylnej prawej opony. Jest wiele sytuacji podczas realnej jazdy miejskiej (manewry) gdzie opuszczenie lusterka ułatwia życie.

 

Znów zmiany są tylko połowiczne. Nie ma parkowania "na patyki" na placu, jest za to absurd z lusterkami.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jedne pedały tworzą regulaminy egzaminów' date=' a drugie pedały nie potrafią wykazać się zdrowym rozsądkiem.

Sam opuszczam prawe lusterko gdy robię kopertę w mieście swoim klekotem który do malutkich nie należy. Jeżeli nie korzystam z chodnika, to chcę wiedzieć czy nie poobcieram boku tylnej prawej opony. Jest wiele sytuacji podczas realnej jazdy miejskiej (manewry) gdzie opuszczenie lusterka ułatwia życie.

 

Znów zmiany są tylko połowiczne. Nie ma parkowania "na patyki" na placu, jest za to absurd z lusterkami.[/quote']

 

Tak apropo prawego lusterka - bodajże w C5 i mercedesach klasy wyzszej przy wrzuceniu wstecznego prawe lusterko opuszcza się.

 

Ale z drugiej strony - przecież tor jazdy ponoć jest szerszy o pół metra i nie uważam żeby przez 30 godz. kursant nie nauczył się bez patrzenia w lusterka prawidłowego cofania się po łuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda Tomaszu

 

co do parkowania lustra są przydatne ...

 

jednak dalej bede twierdził że cofać to trzeba się nauczyc po ludzku - patrząc za siebie - wtedy widać wszystko co się dzieje za samochodem ...

w rzeczywistości nie ma wszędzie pasów, w które można sie wpatrywać poprzez lustra ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież tor jazdy ponoć jest szerszy o pół metra i nie uważam żeby przez 30 godz. kursant nie nauczył się bez patrzenia w lusterka prawidłowego cofania się po łuku.

A kiedy miałem sie nauczyć jak zaczynałem prawko po staremu?

Poza tym w punto nie zabardzo widac przez tylną szybe..... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bądźcie smieszni ...

 

to jeżdzenie na lusterkach powinno byc zabronione ...

 

w rzeczywistych warunkach nie ma pasów na łukach i trzeba sie oglądać za siebie ...

pomysły cofania na lusterkach w samochodach gdzie jest widocznośc przez tylnią szybe to głupota ...

Masz sie nauczyć jeździć a nie patrzeć na linie ... !!!!

 

w lustrach nie zobaczysz czy ktos przypadkiem Ci nie wjchal rowerem za samochod (bo jedocześnie mozesz obsłuzyc tylko jedno lustro)' date=' i masz przesrane jak go walniesz ...

 

z luster sie korzysta w celu sprawdzenia czy się miescimy, a do jazdy trzeba odwrócić główke i krecić kierą ...[/quote']

to wytlumacz mi jak cofniesz takim np transitem z plandeka patrzac sie w sciane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a umiesz czytac ??

 

pomysły cofania na lusterkach w samochodach gdzie jest widocznośc przez tylnią szybe to głupota ...

 

uczysz sie jeździc zazwyczaj punciakiem a nie transitem ...

znakomita większość uczy sie manewrów na pamięc korzystając z lusterek, pachołków itp ... a do tego nie powinno sie dopuszczać...

a tak na marginesie miałem transita z szyba z tyłu - i z niej korzystałem. oczywiście lusterka były pomocną rzeczą, ale nie wyobrażam sobie jazdy bez tylnej szyby :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się uczyłem na punciaku jedynce zdawałem na dwójce wiec na pamięć to się mogłem nauczyć ale ile jest 2*2 a wiem ze sa niektórzy co uczą się ze żeby zaparkować trzeba zrobić 3 obroty kierownica a biorąc pod uwagę ze niektóre modele maja inna kolumnę to nic to nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...