Skocz do zawartości

Umowa lub jej brak


marcinbig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opowiem wam jak wygląda moja sytuacja,

Moto krajowe 1 właśćiciel miał moto zarejestrowane i opłacone,

sprzedał je 2 właśćicielowi, zrobili umowe ale gość nieprzerejestrował ani nie opłacał go tak przejeżdził z rok, teraz ja mam moto z dowodem 1 wł.i umową pomiędzy 1 a 2 wł.

Gość nr. 2 niechce być jednym z właśćicieli moto,

czy da sie tak zrobić.

Jak wy byśćie rozwiązali ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz umowe ktora jest oplacona w skarbowym to spoko jezeli nie a gosc nr 1 wyrejestrowal motocykl to w wydziale komunikcji widnieje ze nr1 sprzedal nr2 i z twjego urzedu przyjdzie zapytanie czy nr1 sprzedal pojazd tobie Sam tak mialem jak sprzedalem moto gosc nie zarejestrowal potem sprzedal innemu a moj podpis podrobili Bylem wzywany do urzedu ale ja sie od tego odcialem Nie wiem jak sie to skonczylo ale mnie dali spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak to jest. Właściciel 2 chce sprzedać motocykl a nie chce spisać umowy??

o boze cos ty sie z hu*em glowa zamienil :D po prostu koles nie chce spisac umowy z marcinem, nie wiem tylko czemu, mozliwe ze jakis przekret sie szykuje sprawdz wszystko dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli drugi właściciel nie rejestrował moto, to po prostu przepisz sobie umowę między tobą a 1 właścicielem.

ale wróbel ma rację, sprawdz dokładnie, bo możesz nieźle umoczyć. bo np. motocykl mógł brać udział w napadzie, albo parę dni wstecz potrącić kogoś na pasach i kierowca zbiegł... niebiezpieczeństw jest dużo.

jeśli jesteś pewny gościa nr 2 to zrób tak, jak napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce spisac umowy... bo wie ze jego obowiazkiem jest pzrerejstrowanie motocykla po w ciagu 30 dni :? i za to sa kary, ale jakie to nikt nie wie... wszyscy mowia o karach tylko niech ktos da jakis cennik tych kar, a temu kolesiowi co nie chce spisac z toba umowy powiedz mu zeby sobie to moto wsadzil w dupe i niech dal;ej je trzyma bo nikt mu nie kupi nie spisujac z nim umowy, a do popzredniego wlasciela nikt jechac nie ebdzie jak daleko... btw. do rejstracji moto musi byc ubezpieczone jesli nie bylo 2 lata ubezpieczane czy tam rok to bedziesz musial doprowadzic do ciaglosci czyli zaplaaci za te lata nie placone, a kary nie bedzie PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co? jak spiszesz umowe miedzy sobą a pierwszym włascicielem to bedziesz musiał zapłacic zaległe ubezpieczenie OC ( bo piszesz, że moto rok nie opłacone) wiec jestes stówe w plecy (albo i więcej, zależy jakie zniżki i ubezpieczalna)

 

do tego wyżej podane argumenty o tym, że drugi własciciel nie chce sie "przyznac" do tego moto ... ciekawe, czy czegos nie przeskrobał :)

 

własciciel 1 ma obowiazek zgłosic sprzedaż i jesli tak zrobił a Ty spiszesz umowe "omijając" drugiego własciciela to to wyjdzie na jaw i beda problemy

 

a i co się dzieje z umową 1wł. co sprzedający znią robi

zgłoszenie do urzedu kominikacji (a oni pewnie zgłaszają do US) no i zgłoszenie w ubezpieczalni

 

nie chce spisac umowy... bo wie ze jego obowiazkiem jest pzrerejstrowanie motocykla po w ciagu 30 dni i za to sa kary, ale jakie to nikt nie wie... wszyscy mowia o karach tylko niech ktos da jakis cennik tych kar

sam miałem motocykl, który nie był przerejestrowany przez 3 lata i latał na blachach poprzedniego własciciela ... zero kar ze strony urzedu kominikacji itd ... oczywiscie pod warunkiem, że urząd skarbowy masz opłacony :!:

 

marcinbig , ogólnie "ominiecie" tego nieszczesnego drugiego wlasciciela może sie skonczyc masa problemów więc raczej odradzam

 

najlepiej bedzie jeśli wypytasz, dlaczego nie chce z Tobą podpisac umowy? może też źle interpretuje przepisy albo boi się kary za nieprzerejestrowanie ... bedzie wiadomo czy cos kreci czy to tylko niewiedza

:)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własciciel 1 ma obowiazek zgłosic sprzedaż i jesli tak zrobił a Ty spiszesz umowe "omijając" drugiego własciciela to to wyjdzie na jaw i beda problemy

sory, ale gdzie to wyjdzie na jaw? jeśli gość nie rejestrował moto na siebie, to w urzędzie komunikacji nadal jako właściciel występuje gość nr 1.

poza tym nikt nie mówił, że to bułka z masłem.

powtórzę co mówiłem wcześniej: jeśli znasz gościa nr 2 i wiesz że moto jest czyste, to pisz lewą umowę z pierwszym właścicielem. w przeciwnym wypadku odpuść sobie, bo możesz mieć problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własciciel 1 ma obowiazek zgłosic sprzedaż i jesli tak zrobił a Ty spiszesz umowe "omijając" drugiego własciciela to to wyjdzie na jaw i beda problemy  

 

 

sory, ale gdzie to wyjdzie na jaw? jeśli gość nie rejestrował moto na siebie, to w urzędzie komunikacji nadal jako właściciel występuje gość nr 1.

no własnie może wyjsc jesli pójdziesz ze sfałszowaną umową do urządu podpisaną miedzy Tobą a włascicielem 1 a w urzedzie okaże się, że tam jest zgłoszona umowa miedzy 1 a 2 ( bo każda sprzedaż musi byc zgłoszona chyba)

ciekawe, czy np. urząd kominukacji i US nie przekazuja sobie wzajemnie informacji ?

 

ogólnie po co kombinowac ? trzeba wyjasnic sprawe i rozwiazac to normalnie żeby nie wpakowac sie w szambo

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...