Skocz do zawartości

airbrushing


Kalina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, mam taki problem, chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o artystycznym malowaniu motocykli aerografem, od czego zacząć, co trzeba kupić, ile funduszy trzeba na to mieć. jeśli ktoś obeznany w tym temacie to przeczyta, to prosze, niech odpisze, będe bardzo wdzięczna, pozdrawiam :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przedewszystkim trzeba miec talent.

Ale to wiaze sie z duzymi kosztami:

- sprezarka

- Specjalne dysze i pistolety

- Farby tez chyba sa specjalne

 

[ Dopisane: 11-01-2006, 20:18 ]

http://www.farby.brcs.pl/phorum/read.php?f...1&i=3048&t=3048

tutaj powinnas znalexc cos ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo nie jest taka prosta sprawa... Ostatnio kumpel kupował... Więc pistolecik (długopisik) dał 150 zł, sprężarkę mają od stara :buttrock: ale wiem że są małe kompresorki specjalnie do aerografu za 190-250 zł... farba 8 zł za 50ml co starcza na duuuuużo malowania... Dodatkowo rozpuszczalniki, pogłębiacze i tym podobne... Myślę że jeśli dużo będziesz ćwiczyć to koszta sie szybko zwrócą... Pierwszy jego malunek (płomienie i czaszka) wyszedł bardzo ładnie i myślę, że jak ktoś ma talent to da rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież na tamtej stronie nic nie wiedzą .

wejdż na www.warsztat.pl i poczytaj co ma do powiedzenia Andrzej Karpiński na ten temat .

 

ups już nie ma starych wydań - niestety już nie znajdziesz jego artykółów na temat techniki aeografu - chyba że prześlą Ci archiwalne wydania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areograf można kupić czasami na allegro, poszukaj a znajdziesz.

Najtańsze były chyba Rosyjskiej produkcji ale nie wiem jak z jakością, aby malować musisz mieć też gdzie.

Nie będziesz przeciaż robił tego w domu, warsztat musi być czysty i z dobrą wętylacją, bo pużniej dziwne żeczy będą Ci się śniły. :buttrock:

Zanim zabierzesz się za malowanie swojego kasku czy motocykla poprubój najpierw na innych powierzchniach bo to inna bajka niż rysowanie, sprawdz najpierw jak będzie Ci to wychodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja miałęm kiedys pomalowana aprilie rs 50 aerografem na boku moto byly słoneczka Valentina Rossi a z przodu rogi byczka :) kosztowało mnie to cos około 700zł. ( po znajomości ) a teraz tzn tydzien temu zawiozłem kask do pomalowania bede mial z przodu napis JARO a z tyłu diabła tasmańskiego ze znaczkiem suzuki ( bede płacił za niego 250zł. moze cos jeszcze utarguje ), jak chcesz cos pomalowac aerografem to poszukaj dobrego i taniego lakiernika z któym sie idzie łatwo dogadac znajdz sobie na necie albo gdzies jakis wzor co chcesz mieć na danym przedmiocie i jak jest dobrym artysta to Ci to namaluje :):);):

pzdr Jaro

 

[ Dopisane: 14 ]

ups jeśli ci chodzi o sprzęt do tego to poszukaj na allegro cos tam widziałęm :P:);) źle zrozumiałęm temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...