Skocz do zawartości

Wymiana Tłoka YZ 125 '00


Myszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos mi moze pomoc i doradzic jaki tlok kupic , czy samemu brac sie za wymiane (moje dos. to remonty silnikow WSK :) ) czy lepiej do servisu oddac. Jakie objawy wogole ma motor kiedy tlok juz jest do wymiany. Czy wyjechany tlok ma wplyw na dlawienie na niskich obrotach np. przy ruszaniu - czy to gaznika sprawka. Wszelka pomoc mile widziana. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlok kup Vertex'a, lub innej firmy przy ktorej masz pewnosc jakosci. Mysle ze sam spokojnie wymienisz tlok (pamietaj oczywiscie o top-end'zie. Za tlok zaplacisz pewnie kolo 350-400zl. Dlawienie na niskich obrotach w crossie to ogolnie nic dziwnego ale tlok tez ma duze znaczenie. Przy zapalaniu, ruszaniu i ogolnie pracy i mocy motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi moze pomoc i doradzic jaki tlok kupic ' date=' czy samemu brac sie za wymiane (moje dos. to remonty silnikow WSK ) czy lepiej do servisu oddac. Jakie objawy wogole ma motor kiedy tlok juz jest do wymiany. Czy wyjechany tlok ma wplyw na dlawienie na niskich obrotach np. przy ruszaniu - czy to gaznika sprawka. Wszelka pomoc mile widziana. [/quote']

jezeli tylko wymiana tloka to sam se powinienes poradzic(jednak pierwszy raz wymien pod okiem kogos kto juz robil takie rzeczy),nalezy pamietac ze strzalka na tloku ma byc skierowana do wydechu,a no i przed rozbieraniem motorka trzeba zlac plyn z chlodnicy itp. .Ja polecam tlok Vertexa, troszke drozszy od Proxa ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że tylko powinienes dokładnie zmierzyć średnicę cylindra i niech fachowiec ci powie jaki tłok bo musi być do setnych milimetra zmierzona średnica... a tłok polecam Vertexa lub Proxa jeźdźiłem na tym i chwalę! Są jeszcze w sprzedaży oryginały Yamahy WOSNER nie pamietam jak sie dokladnie nazywa ale ponoć też jest bardzo dobry.

pozdrawiam

P.S powinienes sobie poradzić z wymianą tłoka to nie takie trudne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za kilka waznych rad . Co do tych marek tlokow to faktycznie w sklepie z czesciami proponowali mi Vertex bo niby jest lepszy i teraz tez od was slysze to samo wiec napewno kupie Vertex. Teraz tak - jak zdejme cylinder i wyjme tłok to co mam niby suwmiarką zmierzyc srednice i dopiero szukac konkretnego tłoka? aha i jeszcze jedno : jak sprawdzic czy korba jest jeszcze w dobrym stanie czy moze do wymiany? bo kiedys jak sie bawilem w rozbieranie WSeK :) to sie zawsze sprawdzalo ręką czy jest jakis luz na korbowodzie ale to przeciez nie ta technologia wiec sie pytam. Moze ktos z was zna jakis sklep internetowy w ktorym takiego vertexa kupie najtaniej?

 

I jeszcze co do gaznika to jak narazie to poprostu na niskich obrotach np. przy ruszaniu musze niezle go wkrecic i na delikatnym slizgu sprzegla ruszac zeby nie zgasl - jest to tez wkurzajace podczas jazdy jak sytuacja wymaga redukcji do 1th . Na wysokosciach idzie jak brzytwa wiec czy to gaznik czy wlasnie tłok?

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak - jak zdejme cylinder i wyjme tłok to co mam niby suwmiarką zmierzyc srednice i dopiero szukac konkretnego tłoka?

chyba tak nie przejdzie,najlepiej przejedz sie do jakiegos zakladu i tam Ci dokladnie pomierza,bo to nie takie proste :) a jak bedziesz jechal do zakladu to wes cylinder,tlok i pierscionek.Przy okazji sprawdza w jakim stanie nikasyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to "profesjonalnie" wyjasnic, ale to taka cieniutka powloka w cylindrze (zamiast tulei). Nie robi sie szlifu ,tylko po kilku/kilkunastu wymianach tloka daje sie cylinder do specjalnego zakladu gdzie wlasnie taki nikasyl zakladaja. Mysle ze u Ciebie powinien byc nikasyl, ale niekoniecznie, moze tez byc tuleja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie co to jest nikasyl bo czesto slyszalem to slowo odnosnie wymian tloka czy cylindra a niewiem co to jest.

Warstwa ceramiczna nakladana na cylinder zamiast tulei. Dzieki niej sa mniejsze opory, mniej sie grzeje i nie trzbe robic szlifo ale jesli padnie to duzoo kasy idzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę , że zupełnie się w tym nie orientujesz . nie rób tego sam !!!!!! z Twoją wiedzą na ten temat możesz narobic duzo szkody i ogromne koszta . Pierwszy raz postaraj sie zrobic to z kims co ma o tym pojęcie , Jeżeli nie masz kogoś takiego to odżałuj te 200zł i oddaj do serwisu . wszyscy gadaja jakie to proste .....a potem kazdy narzeka jak to się psują ich sprzety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy gadaja jakie to proste .....a potem kazdy narzeka jak to się psują ich sprzety....

racja, pierwszy raz musisz to zrobic pod okiem fachowca. No i pamietaj ze sam nie dobieraj tloka, tylko zawies (tlok,cylinder, pierscionek) do zakladu i Ci dokladnie pomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna bardzo wazna sprawa , dowiedz sie dokładnie jaki luz na tłoku ma mieć dokładnie twój sprzet ( może ktos z forumowiczów sie orientuje??? ). Przykładowo w exc125 fabryka przewidziała sześć setek i z nowym tłokiem dobranym na taki właśnie luz mozna sprzeta nie docierac tylko dobrze nagrzac i smiało wpadac na tor , ale mozna zakładać troche ciaśniej na pieć a nawet cztery ( niebezpieczne ) setki , wtedy konieczna jest spokojna jazda przez pierwsze kilometry , ja zakładam zawsze na pięc setek , mój motocykl ma juz cztery latka a cylinder trzyma wymiar nominalny i jest w stanie idealnym . Zwykli fachowcy z warsztatu samochodowego zazwyczaj nie mają pojęcia o wyczynowych silnikach z nikasylem więc warto ich ewentualny udział w doborze tłoka ograniczyć wyłącznie do pomiaru cylindra ( zwrócic uwagę , że tutaj jest ważna każda setna milimetra !!! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...