Skocz do zawartości

Harley Davidson EL, Old School


wild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, to jest moj pierwszy post (jak i wiadomosc) wiec zaczynam od przyjemnego tematu:) co sadzicie o old schoolach w wydaniu np. pieknej EL harego z rocznika 39' oczywiscie z silnikiem knuckleheada? lub hydrze/duo glide. czy nie uwazacie, ze za malo takich klasykow (u nas) na drogach? wiem, ze wyjechac ze sztywnym to tragedia...ale rzekomo choppery robione na bazie junaka to 90% sztywniaki, zadko kto bierze sie za wahacz( tez mialm ten problem ) ale nie wazne.

 

teraz dragi i choppery, a gdzie stara szkola? nie mam nic do draga bo jest to fajny styl, ciezki i grozny, ale.. brakuje miedzy ich czegos. chopper znow stal sie taki popularny, ze kazdy kto da sobie nawet wysoka kierownice uwaza swojego rumaka za choppera i ludzie, krozy nie maja wiekszego pojecia na temat. a to przeciez jest tylko namiastka.:)

 

szkoda ,ze jest malo takich klasykow, bo naprawde jest to piekny styl i ktory posiada swoja nute, ktorej zaden inny typ motocyki nie ma.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy pytasz dlaczego jest malo na naszych drogach chopperow / bobberow poprzerabianych z klasycznych HD typu knuckle, hydra czy duo glide ?

- po pierwsze jak myslisz ile takich motocykli w oryginale bylo w Polsce ?

Ja pamietam 2 jezdzace - jedna hydra i jeden knucklehead i moze byl jeszcze jakis jeden czy 2 o ktorych nie wiedzialem w latach 70 tych choc to malo prawdopodobne, chyba ze staly zakamuflowane w jakichs garazach czy stodolach.

- po drugie jak myslisz ilu wsrod posiadaczy tych motocykli jest idiotow chcacych przerobic oryginala wartego do $50 tys na choppera wartego $15 tys ?

Wszystkie choppery jakie widuje w Ameryce Pln ( USA i Kanada gdzie mieszkam ) robione sa ze wspolczesnej produkcji - shovel i nowsze, a starsze choppery istnieja tylko dlatego ze byly pociete w czasach gdy ich ceny byly duzo nizsze czyli w latach 60 - 70.

Wiele z nich obecnie powraca do oryginalu.

Czym wg ciebie charakteryzuja sie choppery "old school" od innych ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jestem bardziej za boxerami, HD nigdy mnie nie pociagal i nie pociaga :) ... i prawdopodobnie sie to nie zmieni. Jakos mi sie te moto nie podobaja ;) . Ogolnie jestem jednak za "old school?" jesli masz tu na mysli orginalnie zachowane egzemplarze, bo wszystko robione na ta modle jest tylko trendem :P ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp dla pana Adama

 

otoz pisac o tym post, nie zamklelam sie tylko do harego i wymienionych modeli. stara szkole mozna zrobic nawet na polskim junaku- a co.. to ze malo jest ich w polsce, wiadomo, ale chodzilo mi ogolnie o styl ich i innosc. zeby posiadac harego z lat 40 czy 50 to trzeba miec kase i zajebiste szczescie( jak w szopie u kogos stoi i rdzewieje- byl taki przypadek gosc sprzedal harego chyba z rocznika 21 model J za 6tys, bo wlasciciel nie mial bladego pojecia co posiada)

 

czym wg mnie sie rozni? wszystkim. poczawszy od wygladu i stylistyki. historia/ powstaniem.

 

->Big ja rowniez kocham boxsery:) i nie wiem czy wiesz ale byla wersja XA harego ktora zrobiono na bazie bmw w 1942roku. 1000sztuk tylko jej wyszlo. rarytas...

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jeden link

http://www.weteranszos.pl/archiwum/wystawy...2005/index.html

imho ani to beema ahi harry...zupelnie nie rozumiem tego modelu. moze ktos mnie oswieci o co chodzilo kukurydzianym chlopakom z tym modelem?? :? :?: :?:

paka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kukurydziane chlopaki:) rowniez nie mam pojecia po co? kiedys o tym czytalam.. ...nudzilo sie im;) w histori harego byl jesczze jedne boxser ale inaczej mial polozenia tlokow, w zdloz z 1918r ale sie nie przyjelo..

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jeden link

http://www.weteranszos.pl/archiwum/wystawy...2005/index.html

imho ani to beema ahi harry...zupelnie nie rozumiem tego modelu. moze ktos mnie oswieci o co chodzilo kukurydzianym chlopakom z tym modelem?? :? :?: :?:

paka

a chodzi o to zeby amerykanie mogli korzystac z niemieckich czesci kompatybilnych z tym modelem......to tak samo myslicie dlaczego niemcy przekazaly rosjanom dokumentacje r71......a po to zeby po wygranej z rosjanami wojnie miec zaplecze.....takie cos kiedys w ksiazce przeczytalem....moze w tym cos jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda. kiedys tez gdzies znalazlem taka opinie na temat xa i r71 ze niby mialyby to byc przyszle zapasy czesci dla posuwajacego sie frontu. niemniej jednak nadal uwazam ze xa to niewypal. btw czy skrzynka w wuelce jest rownie ciezka do opanowania jak stara biegowka w emce-bemwe(mowie tu o prawidlowym uzytowaniu min. miedzygazy itepe)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie za chopperami nie przepadam. Ogolnie niektore sa bardzo ciekawie zrobione ale mnie to nie kreci. Jesli juz to jakis drag ale tez albo z gigantycznym silnikiem i ciekawym wygladem (lekkim). Albo cos z silnikiem typu stary gsx-r olejak. Mi zabitkow szkoda na choppery i inne przerobki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jeszcze jakie choppery.. bo sa wiejskie tuningi motocykla (niestety na junakach i robia co badz :) ale i porzadne zaplanowane co do sruby. lubie przerobki bo sa ciekawe, ale nie na "dziadkach" bo szkoda...szkoda..

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż może to nie na temat, ale jeśli chodzi o miłość do amerykańskiej marki to od razu mi się przypomina powiedzenie (amerykańskie żeby nie było) z początku istnienia tej marki:

 

harley davidson the best - ride a mile, walk a rest

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...