Skocz do zawartości

Prosze o opinie HONDA vs KAWASAKI


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić używane moto. Ale ZZR-1200 weszły na rynek w 2002 roku więc najstarszy dostępny na rynku to 4-latek. Za podobną cenę miałbym XX z roku 2000 i dlatego się zastanawiam czy różnica między tymi motocyklami uzasadnia kupno starszej o 2 lata Hondy czy lepiej kierowac się tylko stanem motocykla nie patrząc czy to Honda czy Kawasaki. Wiem, że Honda ma doskonałą opinię ale niewiele słyszałem o Kawach. Tylko tyle, że w sportowych modelach są słabe ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z tego co sie orientuje to opinie sa odnosnie starszych motorow no bo wiadomo ze o nowych ciezko cos powiedziec jak sie spisuja po 50 tys :icon_rolleyes: bo malo kto tyle naklepie w 2 lata :)

ale chyba te nowe kawy i inne nie odbiegaja juz tak drastycznie od hondy

tak jak to mialo miesce w konstrukcjach starszych gdzie honda bila wszystko leb na szyje, dlatego wyrobila sobie marke, ztad ceny tych motocykli ;)

jednak mysle ze zarowno kawa jak i honda jak dobrze kupisz w sensie nie bedzie styrana to bedzie ci sluzyc dlugo i dobrze ;)

ale niech sie wypowiedza jeszcze fachowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno (a w zasadzie dwa) pytania odnośnie ZZR 1200

1. Czy ten model równiez ma problemy z trzecią panewka tak jak poprzednicy?

2. Panuje opinia o słabych ramach w Kawach. Czy to dotyczy jedynie sprotowych modeli ZX czy również ZZR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno (a w zasadzie dwa) pytania odnośnie ZZR 1200

1. Czy ten model równiez ma problemy z trzecią panewka tak jak poprzednicy?

2. Panuje opinia o słabych ramach w Kawach. Czy to dotyczy jedynie sprotowych modeli ZX czy również ZZR?

 

 

Problem z trzecią panewką tochę jest wyolbrzymiony...dotyczył on głównie egzemplarzy ostro traktowanych przez właścicieli albo niedbale serwisowanych...(jazda na gumie, niski poziom oleju) ... mój ZZR1100 miał coś około 70tys.km i nic nie wskazywało na jakieś problemy z panewką... na forum użytkowników ludzie pisali o przebiegach ponad 200tys.km bez naprawy głównej... no ale dla jeżdżących bardziej agresywnie są dostępne na necie przerobione miski olejowe których zastosowanie poprawia smarowanie tejże panewki....i problem znika zupełnie... o pękających ramach w ZZR 1100 nie słyszałem..prawdopodobnie pęknie...jesli zaliczy się jakiegoś konkretnego dzwona...ZZR1200 to poprawiony 1100 ma wzmocnioną ramę...ale chodziło tu głownie lepszą sztywność.. chociaż w 1100 nie czułem żadnego bujania w zakrętach...Silnik ZZR1200 jest także przekonstruowany...pod kątem trwałości i lepszych osiągów...z naciskiem na turystykę...(moment obotowy)... tak jak już wcześniej było mówione...czy cbr XX czy ZZR1200... nie ma zbyt wielkiej różnicy...cokolwiek nie wybierzesz będziesz zadowolony i spokojny o bezawaryjne długie przebiegi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam i zwracam się z prośbą o opinie albo porady co wybrać

Honda CBR 1100 XX SUPER Blackbird czy Kawasaki ZZR 1100

oba motorki są extra tylko nie mam pojęcia co lepsze a napewno są osoby co mogą sie na ten temat wypowiedzieć .

 

Ja bym brał zzra mam 1100 i polecam cbr 1100 nie jeździłem ale nie brał bym z paru przyczyn:

-układ hamulcowy CBS są jakieś jaja gdy chcesz zmienić na przewody w oplocie, oraz w wielu motocyklach ku pewnym powodom nie stosuje się tego układu. Na mokrej trawie bywa zabójczy bo powoduje w niektórych przypadkach zablokowanie obydwu kół i gleba :eek:

-spotkałem kilka sztuk z obróconą zębatką zdawczą i pokiereszowanym karterem z tego powodu, możliwe że DUAL CBS bo część siły z przedniego zacisku idzie na tylne klocki.

-zzr jest popularniejszy czyli masz dostęp do używanych części, również gdy silnik zemrze nie będzie problemu z nabyciem silnika z rozbitki, a widziałem sztuki zzr 1100 z przeszczepem serca od zzr 1200!! więcej mocy porównywalnie z cbr na gaźnikach i momentu od zzr 1100

-mój jest z 1990 roku i nadal powoduje wykręcanie szyj u przechodniów

-jak nie chcę to nikt mnie nie wyprzedza

-minus to masa zzra ale dla mnie to plus bo leci jak czołg

-zmiana jedynie na nowszego :buttrock:

Mieszkam na Warszawskiej Pradze jak ktoś chce pośmigać proszę pisać posiadam również serwisówkę zzr 1100 90-93r na GG 11505772

 

To jeszcze jedno (a w zasadzie dwa) pytania odnośnie ZZR 1200

1. Czy ten model równiez ma problemy z trzecią panewka tak jak poprzednicy?

2. Panuje opinia o słabych ramach w Kawach. Czy to dotyczy jedynie sprotowych modeli ZX czy również ZZR?

 

 

Stare zx 7 i 9 miały jakies przypadłości z ramami w okolicy kanapy w najnowszych to zmieniono i jest luz.

A z tą trzecią panewką jest jedna rada którą uważam za słuszną patrzeć ile jest oleju i nie pałować na zimno do czerwonego, tylko spokojnie zagrzewać silnik bez pośpiechu a to się zwróci. Oraz te stawianie na gume od tego są wózki inwalidzkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...