Skocz do zawartości

Poszukuje speca, majstra do budowy SAM'a....


KEV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmmmmmmmmm no wiecie mam na czym jezdzic obecnie he he he ale w ciagu tygodnia raczej go nie postawie, koła 16 i 18 cala a chodzi o zajecie sie czyms dla przyjemnosci twożenia, koszta wyliczyłem na max 3000zł , mozliwosci mam bo troszke sie babram w tym wszystkim juz sprzet typu spawary tleny i inne maszyny do spawania to mam ja lub znajomi posiadajacy warsztaty..... chodzi mi tylko o to byscie znalezli kogos kto cos takiego postawił i jezdziło(przykładowo wasz kolega) i potrzeba mi fotek łaczenia skrzyni z silnkiem i planów tego (rysunki)..... obecnie robie przednie koło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, o jakie plany ci chodzi. W moim przypadku wyglądało to następująco: szedłem do tokarza, który posiadał odpowiednią maszynę do tego typu gadżetów - w końcu taka flansza łącząca skrzynię z silnikiem ma dużą średnicę, więc i tokarka musi być większa. Na fuchę raczej nikt ci nie zrobi, bo ciężko to wynieść z zakładu. Sam placek materiału na takie cudo kosztuje ponad stówę. Dodatkowo trzeba jeszcze przerobić koło zamachowe lub - tak jak ja - wykonać od podstaw nowe. Dodatkowo potrzebne są uchwyty do mocowania całego napędu w ramie, a te najcześciej wykonuje się właśnie w przejściówce skrzynia-silnik. Czyli albo spawanie, albo frezarka. A jeśli chodzi o ramę, to ostatnio we Free-Bike po znajomości za ramę do SAM-a z miękkim tyłem brali 1500 zł. U Hamerlińskiego ostatnio chcieli jakieś 3000 zł. To, że masz spawarkę, to jeszcze nie wszystko. Wg mnie ramę trzeba dać do roboty facetowi, co umie to robić i już kilka zrobił (i się sprawdziły :-)))

Koszty takich numerów są cholernie wysokie i trzeba być na nie przygotowanym, w przeciwnym razie w sytuacji napotkania problemu albo dokładasz do interesu i działasz dalej, albo stajesz w miejscu i dajesz ogłoszenie do SM w stylu "sprzedam SAM-a do drobnego wykończenia".

P.S. Moje SAM-y są jeden na silniku od DAF-a 850, a drugi od VW1600.

Nie chcę cię zniechęcać, bo moim ostatnim SAM-em jeździ się naprawdę super, ale koszty tej zabawy wg mnie na dzień dzisiejszy są za wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem czemu chcesz zastosować akurat silnik z malucha. Już ruski oryginał sie lepiej prezentuje. I zamiast kombinować z łączeniem silnika maluchowskiego z ruską skrzynią, lepiej spraw sobie silnik od rosji i popracuj nad nim. Pogrzeb w ruskich stronach, tam chłopaki cuda z tymi silnikami wyprawiają, za niewielkie pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli KEV będziesz chciał zakupić skrzynię od Dniepra, to pewneie będe miał na zbyciu. Oczywiscie niedrogo >jak zawsze :D<

 

[ Dopisane: 13-01-2006, 16:46 ]

A jeśli KEV będziesz chciał zakupić skrzynię od Dniepra, to pewneie będe miał na zbyciu. Oczywiscie niedrogo >jak zawsze ;) <

 

[ Dopisane: 13-01-2006, 16:57 ]

A jeśli KEV będziesz chciał zakupić skrzynię od Dniepra, to pewneie będe miał na zbyciu. Oczywiscie niedrogo >jak zawsze ;)<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...