Skocz do zawartości

Co sprawdzaja na 1 przeglądzie??


Pimpek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcialem sie dowiedziec bo bede robil przeglad by zarejestrowac mojego weterana co mial zabrany poprzednio dowod. Moje pytanie jest takie co diagnosta sprawdza na 1 przegladzie i na co musze poswiecic najwieksze skupienie i uwage zeby mi przeszedł przeglad za 1 razem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhmm weteranów to nie wiem w sumie jak badają...moze bardziej szczegółowo...

 

ale jak ostatnio byłem na przeglądzie zmoto to wyglądało to tak:

 

"kierunek lewy,prawy, swiatło stopu, dziekuję 60zł"...

 

...a ciekło mi z silnika:>(Zauwazyłem po powrocie...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak weterany ale standardowo sprawdzane jest:

- weryfikacja nr silnika/ramy tabliczki znamionowej z odpowiednimi dokumentami,

- sprawdzenie świateł (mijania, drogowe, kierunkowskazy, oba stop, postojowe, oświetlenie tabliczy rej.)

- hamulec przedni, tylny

- stan i zuzycie opon - bierznika

- czasami jak mają sprzet badają rowniez zawartość spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ciekło mi z silnika:>(

Mi tez ciekło z silnika, ale 5 dych i przestało :mrgreen:

A myslalem ze motocyklistom w szczegolnosci zalezy na tym by oleju na drogach nie spotykac. Ale widac rozni ludzie maja rozne spojrzenia na sprawe zycia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslalem ze motocyklistom w szczegolnosci zalezy na tym by oleju na drogach nie spotykac. Ale widac rozni ludzie maja rozne spojrzenia na sprawe zycia

Myśle ze kropla na 5km nikomu nie zaszkodziła. Miałem pecha bo akurat na przeglądzie mi kapneło - a tam białe kafle i dupa - nic nie ukryjesz.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak weterany ale standardowo sprawdzane jest:

- weryfikacja nr silnika/ramy tabliczki znamionowej z odpowiednimi dokumentami,

- sprawdzenie świateł (mijania, drogowe, kierunkowskazy, oba stop, postojowe, oświetlenie tabliczy rej.)  

- hamulec przedni, tylny

- stan i zuzycie opon - bierznika

- czasami jak mają sprzet badają rowniez zawartość spalin

 

a - miałem dość słaby bieżnik z tyłu :evil:,wręcz bardzo słaby...

 

numery rzeczywiscie sprawdził,zapomniałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz taka sprawa mam wszystko sprawne ale nr silnika nie zgadza sie z numerem w dowodzie rejestracyjnym a podobno wyszla ustawa ze teraz nie sa sprawdzane numery silnika i ze silnik jest czescia zamienna to co przejdzie przeglad??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Jeśli chodzi o współczesne sprzety) U mnie w miescie , koles z diagnostyki złapał za rączkę od chebla , zobaczył czy hamuje , zobaczył czy stop sie pali , ogólnie rzucił okiem . Kasa, dziekuje Do widzenia. I tak co roku .

(Jeśli o starsze sprzety ) To tak , jeśli byś miał odrestaurowaną WSK (bo tak się domyślam z Twojego opisu, że o tym motocyklu mówimy ) na oryginał i zależało by Ci na niej bardzo (sentyment czy pamiatka tak jak u mnie SHL-M06U) i jeśli chciał byś ją zarejestrować na żółte blachy to sprawa jest bardziej złożona . Ale jeśli ma to byś sprzecik typowo urzytkowy do codziennej jazdy i na zwykłe blachy to prosto, łatwo i bezproblemowo 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...