Skocz do zawartości

Opłaty rejestracyjne w 2006 ??


Guti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No w sumie mozna tak zakombinowac ;) dla mnie to jest dziwny kraj tak prawnie oszukiwać obywatela, i nikt z tego nie zdaje sobie sprawy najpierw wielkie afery odnoscie akcyzy na auta z euro.., teraz niezgodnosci co do karty pojazdu, wszystkie urzedy wiedza ze to nielegalne ale co tam oplate trzeba pobierac. No wiadomo trzeba z czegos latac dziure budzetowa :P kosztem szarego obywatela tego pieknego kraju. No i jak tu stosowac sie do prawa jak glowne organy nie przestrzegaja tego wrrr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa koncepcja z tym rejestrowaniem tymczasowym. Sam stoję przed dylematem czy rejestrować już czy poczekać jeszcze niecałe 2 miechy. Gdyby już było ciepło i sucho to bym sie nie zastanawiał. Ale prognozy mówią, że wiosna zawita w tym roku 'kalendarzowo' czyli po 21 marca. No i wtedy chyba wytrzymam ten 1 miesiąc. Najwyżej będę robił 'ósemki' po podwórku :-) :lol: :lol:

 

A co w przypadku gdy już mam załatwiony przegląd techniczny? Nie będzie problemu? No i ile kosztuje przegląd techniczny (sam go nie robiłem, dostałem go, więc nie wiem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez czekam z rejestracja do maja. Mam juz przygotowane wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji. Pogoda raczej nie zapowiada sie zeby szybko przyszla, wiec mozna wytrzymac. Mam juz przygotowana "lewą" tablice rejestracyjna, zeby troche pojezdzic po bocznych drogach (w miare rozsadku ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tez czekam z tablicami! jak to jest mam moto z usa sprowadzone prze firme mam rachunek wystawiony itp wiec ona odprowadza podatek itp a dzwonilem do urzedu i potrzebuje zaswiadczenie ze pojazd jest zwolniony z opłat itp to przeciez jedno wynika z drugiego chyba no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje zaswiadczenie ze pojazd jest zwolniony z opłat itp to przeciez jedno wynika z drugiego chyba no nie?

 

Akurat znajdujemy się w takim dziwnym kraju, ze za zaswiadczenie o tym, ze motocykl nie podlega Vat-owi (to jest to słynne VAT-25) trzeba wybulić 155 zlotych :P

Jak ktoś słusznie zauważył, czasem lepiej byłoby zapłacić ten Vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat znajdujemy się w takim dziwnym kraju' date=' ze za zaswiadczenie o tym, ze motocykl nie podlega Vat-owi (to jest to słynne VAT-25) trzeba wybulić 155 zlotych

Jak ktoś słusznie zauważył, czasem lepiej byłoby zapłacić ten Vat[/quote']

 

Popatrz a ja zapłaciłam 156zł :P

Piotr_27 ciekawą opcję przedstawiłeś. Wszysycy czekaja! A okaże sie że i tak cos wymyślą i wcale nie będzie to 75zł za karte.Przykre i walące po kieszeniach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck... jaki bezsens z tym zaświadczeniem ale jest szansa bo jest rachunek wystawiony przez firmę na motoa to oznacza że podatek od umowy mnie nie obowiązuje.......A tak apropo dzwoniłem w piatek do urzędu nio i podobno nic się nie zmienia wszystko po staremu...juz sam nie wiem co robić... podobno nie dostali jeszcze zadnego rozporządzenia,ustawy itp wiec co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TK stwierdzil ze przepis o wysokosci karty traci moze z dniem 1 maja 2006 wiec musza cos zrobic chyba ze po 1 maja nie beda rejestrowac, albo beda rejestrowac po staremu ale wtedy masz szanse na zwrot kasy po uchwaleniu nowej wysokosci oplaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. 1 kwietnia stawiamy się w Wydziale Komunikacji ale NIE w celu REJESTRACJI tylko z wnioskiem o wydanie tablic czasowych w celu dojazdu na badanie techniczne (do tego potrzebne nam tłumaczenia i VAT-25) opłacamy około 40 zeta za wypożyczenie tablic na 30 dni, wykupujemy OC i śmigamy do maja, w wolnej chwili robiąc badanie techniczne

 

 

to jest w deche :) już dzwoniłem i tak też robie...

 

pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. 1 maja zgłaszamy się z kompletem papierów oraz badaniem technicznym' date=' zdajemy tymczasowe tablice i składamy WNIOSEK O REJESTRACJĘ. Będzie nas obowiązywało prawo obowiązujące w dniu 1 maja - tylko, że jest ryzyko bo nie wiemy do końca jakie ono będzie - ale to też nie jest problem, ponieważ w dowolnym momencie wcześniej (tj w kwietniu można zdać tablice tymczasowe i złożyć wniosek o rejestrację) [/quote']

Ale czy w takim razie naprawdę muszę robić jeszcze jedno badanie techniczne (zakładając, że już mam zrobione) czy po prostu oddaję tablice tymczasowe i tego samego lub innego dnia zgłaszam się ponownie już po nowe stałe tablice z wcześniej zrobionym badaniem technicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez czekam z rejestracja do maja.

z tym że pytanie: jaka data będzie brana pod uwage w chwili rejestracji? czy na 100% złożenia wniosku? co jeśli wspaniałomyslni urzędnicy 'wg ustawy' uwzgledniac będą np. datę zakupu? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 kwietnia stawiamy się w Wydziale Komunikacji ale NIE w celu REJESTRACJI tylko z wnioskiem o wydanie tablic czasowych w celu dojazdu na badanie techniczne (do tego potrzebne nam tłumaczenia i VAT-25) opłacamy około 40 zeta za wypożyczenie tablic na 30 dni' date=' wykupujemy OC i śmigamy do maja, w wolnej chwili robiąc badanie techniczne [/quote']

 

Witam

 

Czegoś tu nie jarze. Co to znaczy dojazd na badanie techniczne? Przecież pojazd bez przeglądu nie może poruszać się po drodze :)

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie jarze. Co to znaczy dojazd na badanie techniczne? Przecież pojazd bez przeglądu nie może poruszać się po drodze

 

Ale możesz go przetransoprtować na przegląd np.na przyczepce lub jakimś dużym transitem.A tam bylo też napisane że możesz już miec przeglad zrobiony z tym ze w urzedzie przy wydawaniu tablic nic wspominasz ze go masz.Ktorys to z w/w napisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...