Skocz do zawartości

Opłaty rejestracyjne w 2006 ??


Guti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze było tak, że jeśli nie miałeś przeglądu a dostawałeś tablice próbne po to, żeby na ten przegląd dojechać. I te tablice były ważne przez miesiąc.

Było to tzw "pozwolenie czasowe"

I pojazd na takich blachach nie był uważany za zarejestrowany.

I o tym cały czas myślę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz musisz zrobic przeglad bez blach do vat 24 aby miec vat 25 i moc zarejestrwac. Dostajesz stale tablice i czasowe powolenie a po 2- 4 tyg odbierasz dowod rejestracyjny na stale a tablice zostaja te same.

 

Tak jest u mnie. Zapewne wyszli z zalozenia ze jesli sprowadziles na zagraniocznych blachach to mozesz dojechac na przeglad a jesli sprowadziles mototcykl bez blach to jaki problem przejechac te kilka kilometrow do stacji. Ja problemu nie mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualny stan prawny, ktory wyszperałem w necie przedstawia się następująco:

Ustawa "Prawo o ruchu drogowym"

Art. 74. 1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) właściciela pojazdu, wydając pozwolenie czasowe i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne.

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

....

na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

3. Czasowej rejestracji dokonuje się na okres nieprzekraczający 30 dni, z zastrzeżeniem ust. 4. Termin ten może być jednorazowo przedłużony o 14 dni w celu wyjaśnienia spraw związanych z rejestracją pojazdu.

 

koszt rejestracji tymczasowej:

podanie +opłata skarbowa 5,50 zl

tablice motocyklowe 12 zł

dowód tymczasowy 12 zł

naklejka legalizacyjna 11 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez to znalazlem ostatnio, podalem w innym watku gdzie kolega sie wypowiadal, ale jak widze nie dal sie przekonac :)

 

znalazlem rowniez wymagane dokumenty do vat 24 i badanie nie jest potrzebne bo jak sie juz powtorze, co ma k.. urzad skarbowy do badan tech ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno:

podobno tablice tymczasowe to nie to samo co tablice próbne

Próbne związane są już z procedurą zarejestrowania

Tymczasowe - to takie chwilowe zezwolenie na wyjazd na drogi na terenie kraju, teoretycznie w celu załatwienia jakiejś sprawy (badanie techniczne, tansport do miejsca przeznacznia itp)

Kosztuje to około 40 zeta ale można pojeździć i przeczekać do maja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Własnie dzwoniłem do Wydziału komunikacji i babka mówi mi ze opłaty to niecałe 700 zł i ze nic nie słysząła o obniżce za karte pojazdu czy cokolwiek.

 

Czyli wszystko po staremu puki co.........

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 maja bedzie jest zmiana kosztow karty pojazdu

...jasne, już ja to widzę jak zmiana kosztu karty pojazdu nastąpi dokładnie 1 maja! Ja rejestrowałam moto pod koniec lutego, a ludzie w urzedzie powiedzieli mi, że nie mają jeszcze żadnych odgórnych ustaleń co do obniżki, i że na 1 maja nie ma się co szykować, bo to bardzo mało prawdopodobne.

Ja i tak nie dałabym rady czekać tak długo mimo, że zima nie daje za wygraną. Pierwsze ciepłe i suche dni - i wybieram się z moim pirewszym moto na spacer:)

Pozdrawiam wszystkich naiwnych i cierpliwych. Oby 1 maja rzeczywiście okazał się TĄ datą.

Maryś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zarejestrował i wypłacił 500 na Kartę pojazdu ten tego co czeka bo mu szkoda forsy nie zrozumie (parafrazując "sytygłodnego nie zrozumie")

 

Właśnie zaliczyłem Skarbówkę i dzwoniłem do Starostwa, jest tak a rzecz dotyczy zaoszczędzenia na rejestracji pojazdu sprowadzonego:

 

1. Informacja, że Karta nie będzie kosztować 500 zeta jest pewna (czytałem gdzieś oficjalny wyrok bodaj Trybunału Konstytucynego, wg którego stary przepis traci moc z dniem 1 maja 2006, ale nie wiadomo co wykombinują, żeby nam z kieszeni trochę wyrwać) czyli do stracenia raczej niewiele a można zyskać

 

Problem tylko z czekaniem do maja, kiedy słoneczko może już niedługo przyświecić, więc wykombinowałem co poniżej sprzedaję całościowo

2. Załatwiamy VAT-25 BEZ PRZEGLĄDU - mój Urząd od wszystkich wymagał okazania przeglądu ale nie ma do tego podstaw prawnych więc przepchałem sprawę i dostanę VAT-25 bez okazywania przeglądu (jak będą się stawiać to zapytajcie czy wydadzą Wam decyzcję odmowną i na jakiej podstawie prawnej - jeśli złożycie wniosek bez dołączonego przeglądu technicznego)

3. 1 kwietnia stawiamy się w Wydziale Komunikacji ale NIE w celu REJESTRACJI tylko z wnioskiem o wydanie tablic czasowych w celu dojazdu na badanie techniczne (do tego potrzebne nam tłumaczenia i VAT-25) opłacamy około 40 zeta za wypożyczenie tablic na 30 dni, wykupujemy OC i śmigamy do maja, w wolnej chwili robiąc badanie techniczne

4. 1 maja zgłaszamy się z kompletem papierów oraz badaniem technicznym, zdajemy tymczasowe tablice i składamy WNIOSEK O REJESTRACJĘ. Będzie nas obowiązywało prawo obowiązujące w dniu 1 maja - tylko, że jest ryzyko bo nie wiemy do końca jakie ono będzie - ale to też nie jest problem, ponieważ w dowolnym momencie wcześniej (tj w kwietniu można zdać tablice tymczasowe i złożyć wniosek o rejestrację)

 

tyle ustaliłem, ale każdy działa na swój rachunek i swoje ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...