Skocz do zawartości

Opłaty rejestracyjne w 2006 ??


Guti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale tu UWAGA . Jest tak jak pisał Marius . Liczy sie data zakupu auta. Czyli jeśli zakupiliśmy np 31 grudnia 2005 to tej opłaty 500 zł nie wnosimy.

wątpie w to' date=' w takim razie każdy nowo rejestrowany samochód by miał date kupna/sprzedaży 31.12.2005 :mrgreen: :|

 

Tylko ze nas samochody malo interesuja.

dobra, jak ktos cos wie to niech pisze tez o samochodach. Mi to sie przyda, innym może też

 

Jestem w trakcie rejestracji auta sprowadzanego z USA. W tym przypadku nie liczy sie ani data zakupu, ani data rejestracji, ale data odprawy celnej. Auto było odprawione w grudniu a rejestrowałam teraz w styczniu więc 500 zł zostało u mnie w kieszeni :).

Niestety nie wiem jak jest z autami sprowadzanymi z UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja kibel troche , jak bede miał gotówkę to pewnie nie bede patrzył na terminy . Słońce przyświeci , rtęć w termometrze podskoczy, sprzet mi oko puści i pewnie polece biegiem do urzędu (przepłacająć te kilka stówek ;) ) hmm ... ale z drugiej strony poczatek maja to jeszcze nie taka gorączka :roll: (można poczekać) chyba ze w marcu bedzie jak w przysłowiowym garncu :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a jak wygląda sprawa z zapłaceniem podatku?? ja czekam z zarejestrowaniem moto.. i wiem że jak podpisywałem umowę to jak poniżej 1000zł to podatku ię niepłaciło... pytanie czy tego niezmienili...

Jeżeli ktoścoś wie w te jsprawie proszę o posta...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały ten post od początku i nikt nie zadał w nim pytania dotyczącego moto sprowadzonego z zagranicy:

 

Do rejestracji przedstawiam moto w kwietniu (jest już ciepło i chcę trochę pojeździć). Dostaję tyczasowe blachy i dowód rejestracyjny na których mogę jeździć miesiąc. Po upływie miesiąca - a jest już wtedy maj zgłaszam się do urzędu po "twardy" dowód i "normalne" balachy i co ?? będę płacił za kartę 500 czy 75 zł ?? W końcu w maju będą już obowiązywały nowe "cenniki".....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa z zapłaceniem podatku?? ja czekam z zarejestrowaniem moto.. i wiem że jak podpisywałem umowę to jak poniżej 1000zł to podatku ię niepłaciło... pytanie czy tego niezmienili...

Jeżeli ktoścoś wie w te jsprawie proszę o posta...

Pozdrawiam

 

Musisz isc do skarbowki i wziac pismo na zwolnienie z Vatu. Placisz jedyne około 150 zł i to koniec twoich podatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały ten post od początku i nikt nie zadał w nim pytania dotyczącego moto sprowadzonego z zagranicy:

 

Witam Piotrek , proponuję Ci przeczytać post raz jeszcze ( nie cały, sam początek) . Moje główne pytanie dotyczy opłat rejestracyjnych dotyczączych motocykla z IMPORTU (czyli z zagranicy ) . No dobra ale nie ważne ... jeśli masz jakieś świerze info na ten temat to ja chętnie poczytam.

 

 

Do rejestracji przedstawiam moto w kwietniu (jest już ciepło i chcę trochę pojeździć). Dostaję tyczasowe blachy i dowód rejestracyjny na których mogę jeździć miesiąc. Po upływie miesiąca - a jest już wtedy maj zgłaszam się do urzędu po "twardy" dowód i "normalne" balachy i co ?? będę płacił za kartę 500 czy 75 zł ?? W końcu w maju będą już obowiązywały nowe "cenniki".....

 

No własnie też mnie to ciekawi , czy tak by dało rade ?? Bo nie chciał bym płacić 500zł zamiast 75zł (bo oczywiste jest , że też bym juz w kwietniu pośmigał :lol: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowod tymczasowy rozumiem, ze chodzi o tablice próbne ?

 

tez sie zastanawiam nad takim rozwiazaniem i mysle, ze to ma sens bo karte pojazdu zaczynaja wyrabiac w momencie dostania stalych,nowych tablic i miekkiiego dowodu, ktory daja na miesiac. Po miesiacu przychodze, odbieram staly dowod uiszczajac oplate za karte pojazdu.

Przynajmniej tak mi sie wydaje, ze dopiero w momencie ubiegania sie o stala rejestracje wtedy zaczyna sie procedura zwiazana z karta pojazdu.

 

Hmm :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na probnych mozna jedzic miesiac od mometu ich wydania??? tzn czy moge rejestrowac juz w marcu i powiedzmy odebrac probne 1 kwietnia???

 

W ten sposob moge w sumie poczekac do maja. Moze zadzwonie do urzedu, bo mialem we wtorek skladac papiery do rejestracji, i sie dowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rejestrujesz w kwietniu to nie w maju, opłata niższ jest od maja, nie ma różnicy czy dostrajesz miękki dowód czy twardy, pojazd rejestrujesz przed wejściem w życie przepisów zmniejszających opłatę za karte pojazdu.

 

Pińset się należy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom pojazd, który ma tablice próbne nie jest wcale uznawany za zarejestrowany.

Jeśli zrezygnujesz z rejestracji po miesiącu jazdy na próbnych to Twój pojazd wcale nie będzie miał historii, że "był zarejestrowany" (wiem bo tak mam).

Czyli logicznie temat ciągnąc rejestrujesz moto w momencie kiedy zdajesz tablice próbne i odbierasz "twarde" oraz "kartę pojazdu".

A w moim planie będzie już wtedy maj......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...