Skocz do zawartości

Opłaty rejestracyjne w 2006 ??


Guti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gitta, bekriss a napiszcie mi jeszcze jedną rzecz. Jak kupuję motocykl od polskiego właściciela, który sprowadził tenże motocykl z Niemiec jakiś czas temu, to mam spisać umowę z tym polskim właścicielem czy z Niemcem?

Jak chcesz to moge na na priv wyslac taka jak ja sporzadzilam.

 

 

Ja mam wzor umowy niemiecko-polskiej na kompie. Zostala przyjeta przez urzad wiec jest dobra. Jak cos to moge wyslac na maila

 

Jakbyście mogli to wysłać na [email protected] to byłbym bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie nie:)  

 

vat-25 to zaswiadczenie o zwolnieniu z podatku od towarow i uslug. Aby je dostac musisz zlozyc wniosek o zwolnienie vat-24.

 

Mądrala :P

Nie chcialo mi sie otwierac dokumentow a po za tym, dobrze ze skontrolowałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co zrobie, ktos moze juz to ćwiczył?

 

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/1997/0602.htm

Art. 74. 1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, kierownik rejonowego urzędu rządowej administracji ogólnej właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) właściciela pojazdu, wydając pozwolenie czasowe i tymczasowe tablice (tablicę) rejestracyjne.

2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

1) z urzędu - w razie konieczności sprawdzenia lub uzupełnienia dokumentów wymaganych do rejestracji pojazdu,

2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

a) wywozu pojazdu za granicę,

B) przejazdu z miejsca zakupu lub odbioru pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

c) przejazdu związanego z koniecznością dokonania badania homologacyjnego, badania technicznego lub naprawy.

3. Czasowej rejestracji dokonuje się na okres nie przekraczający 30 dni. Osoba ubiegająca się o rejestrację pojazdu może ubiegać się o jednorazowe przedłużenie terminu czasowej rejestracji pojazdu o 14 dni w celu wyjaśnienia spraw związanych z rejestracją pojazdu.

4. Po upływie terminu czasowej rejestracji pozwolenie czasowe i tymczasowe tablice rejestracyjne zwraca się do organu, który je wydał, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 2 lit. a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gitta, bekriss a napiszcie mi jeszcze jedną rzecz. Jak kupuję motocykl od polskiego właściciela, który sprowadził tenże motocykl z Niemiec jakiś czas temu, to mam spisać umowę z tym polskim właścicielem czy z Niemcem?

Jakbyście mogli to wysłać na [email protected] to byłbym bardzo wdzięczny :)

 

 

Z NIEMCEM. Tez kupilem swoje moto od polaka ale w umowie byly luki na dane i tam jestem wpisany ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gitta nie czepiam sie to miala byc odpowiedz dla mateuszm'a :)

Ja mam wzor umowy niemiecko-polskiej na kompie. Zostala przyjeta przez urzad wiec jest dobra. Jak cos to moge wyslac na maila

 

 

mozna prosic o taka umowe? pado (at) kg.net.pl

 

dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...